Yak-3 Eduard 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Dok se Skyraider i jos dva projekta na kojima radim suse nakon farbanja "morao" sam da zapocnem rad na novoj maketi. Odlucio sam se za Eduardov Weeeknd Edition Yak-3 iz mog steka. Maketa se solidno uklapa, prvo sam zalepio krila a potom delove kabine. Posto ova maketa nema ecovane delove odlucio sam se da sam upotpunim maketu detaljima koje mozete videti na slikama dole. Pri danasnjoj poseti muzeju u Sijetlu (http://maketarskikutak.com/index.php?topic=4932.msg48538#new) slikao sam odredjene detalje koje mogu da doradim na mom Jaku a i zeleo sam da vidim kako su spajani paneli kao i kako izgledaju zakivci. Na pravom avionu zakivci su ispupceni dok na Eduardovoj maketi nisu. Jos uvek razmisljam da li da popravim taj detalj.

Kutija


Ovako(a i bolje ;) ) ce izgledati moj Jak kad bude gotov. Dekali su Lift Here iz Yakz seta


U kabini sam dodao poluge koje su nedostajale. Obojio sam ih crnom bojom kako bi ih "ucvrstio" jer su veoma tanke


Probusio sam otvor topa ShVAK u nosu


Takodje probusio sam otvore za mitraljeze UBS, jos samo da nadjem igle koje odgovaraju.


Izbuseni izduvnici, trebam malo da ismirglam krajeve i popravim pojedine detalje


Dodati su kajsevi na noznim komandama


Pregrada na usisniku


Proba uklapanja

djnik

Proucavao sam razne izvore i dosao do zakljucka da je gotovo svaka fabrika imala po nekoliko nijansi svoje prajmer boje kojom su farbali unutrasnjost Jakova. Na satju "Modeling the VVS" sam video da je nekoliko ljudi koristilo nijansu slicnu RLM 02 te sam se odlucio da kao osnovnu boju ispraskam Model Masterovu RLM02. Sledi ostarivanje kao i dodavanje detalja.



djnik

Nastavak radova...kabina je gotova. Krenuo sam sa smirglanjem trupa i Eduardova plastika mi se bash svidja jer spojevi uopste ne trebaju da se gituju, samo jos trebam da ispoliram tamo gde sam smirglao i popravim panele. Slikano je veceras i to blicem tako da su pojedini detalji na slikama prenaglaeseni.



oddball

Тооо Ђоле!!!
Напокон да видим да неко ради овог Јака. Благо речено - одушевио си ме. Пошто сам и ја узео истог овог (и још једног са "Црвеним ђаволима" :)) једва чекам да видим твој напредак. И покрашћу ти гомилу цака, одмах да ти најавим ;D. За сада ти иде одлично. Видим да ћеш радити додатке, да ли ћеш их све сам правити или ћеш наручивати неке? Које ћеш игле користити за топове? Главу ротора си пробусио загрејаном иглом?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

GBU-10

Lep zapoceti primerak istorie,kad ga zavrsis mislim da ce vreme stati.
Jedva cekam da ga zavrsis iako mi elisasi bas neleze.pozdrav

djnik

Odradjen je preshading braon bojom pre aplikacije kamuflaze. Prvo cu ofarbati svetloplavu Humbrol 47 odozno a zatim odozgo Aircraft Gray (MM 1731) i Medium Gray (MM 1721).



dragan_mig31

djole ti si car :) super napreduje.jedva ekam da vidim farbanje i dekaliranje

Dada

Lepo napredujes... Isti takav stoji kod mene na stolu... Onaj stari sa foruma okupan i stavljene mu oznake sa manevara :) Slikacu kada odem kuci...

PELE

Odlicno izgleda, samo teraj. ;D :) Jedva cekam nastavak.




Pozdrav! ;)

djnik

#9
Danas sam ofarbao bele krajeve krila kao i vrh repa. Sledeci korak je da belu zamaskiram trakom i preko nje isprskam sa donje strane plavu a sa gornje sivu boju. Napustam rad na ovom projektu do utorka jer planiram da se malo odmorim od maketa.


Hartmann

Hej, pa izgubio ti se preshading na mestima gde si naneo belu  :(. Verovatno ces posle postshading?
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

djnik

Izgubio se jer me je bela boja malo zezala sa pigmentacijom pa sam odlucio da predjem sa dva sloja. Odradicu post shading verovatno ili cu samo izvuci panele. Videcemo.

djnik

Beli krajevi krila su zamaskirani i nakon toga sam ofarbao svetlosivu boju. Isekao sam Tamija maskirnu traku veoma tanko kako bih oivicio povrsine koje cu ofarbati tamno sivom bojom.


GBU-10

Sve bolje od boljega,samo napred

djnik

Evo kako izgleda gotovo farbanje. Sledi lakiranje Future-om pa dekali.