Airfix Spit mk Vc/Seafire L III 1/48

Previous topic - Next topic

airbamby

Dugo iscekivani i prizeljkivani (bar za mene) Spit se napokon pojavio u Beogradu cena 1630 dinara (na Airfixovom sajtu 11 Funti).Evo izgleda kutije i njenog sadrzaja...


Dati su dekali za 4 verzije 3 za mk Vc i jedna za Seafire.



U kutiji se nalaze dve kesice sa delovima.
U prvoj stari Airfixov Spit mk Vb u pozitivu a u drugoj Airfixov kompromis u smislu dodatka delova za mk Vc i Seafire. :-[




Providni delovi korektni ali sa zatvorenom kabinom a ata su oba filtera dve varijante tockova I dve varijante izduvnika



Evo krila predvidjenih za Vc verziju sa svim detaljima,paneli su korektni,flapsovi su predvidjeni da mogu da se ostave u spustenom polozaju.




Sve u svemu maketa i nije losa naravno koga ne mrzi da prereze panelizaciju na trupu,unutrasnjost kabine je fino izdetaljisana kao i flapsovi i kutije trapa.Steta je sto Airfix nije uradio novi trup za ovu maketu...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Čini mi se da su detalji u kabini malko prenaglašeni :-\, ali... najvažnije je, blago nama, da si ti srećan & zadovoljan ;D ;D
Ne znam zašto, ali mi se javlja partizanska eskadrila... :D
Bogu fala što sam Lala! :)

medico

bamby,

svaka cas' za recenzije ! temeljno i josh uz dobre fotke, lepo stivo ca citanje .
Airfix spitovi definitovno malo zaostaju za Tamiyom , svidjaju mi se opcije sa izvuchenim flapsovima , dvokraka elisa i sl.
Hajde sada jednu full built recenziju :))

djos & filip

Interesantno je da je Airfix identican pristup primenio i za maketu u 1:72, gde je samo delove za MkVB dopunio na isti nacin, dodavanjem krila u kontradetalju. I za tu razmeru je steta sto je trup ostao u pozitivu.

U svakom slucaju, lepe makete po mom misljenju.

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......