diorama-"PAD VUKOVARA 1991" 1/35 potpuni scratch-UPDATE!!

Previous topic - Next topic

RILE-NS

Meni se, po slikama, cini da su rucne bombe malo vecih dimenzija nego sto treba.

divvac

ja samo da dodam za 'bele trake' oko rukava.
tacno je,te trake su sluzile za brzo prepoznavanje zato sto su u ovome ratu svi imali iste uniforme, i one su se menjale uglavnom na dnevnoj bazi(danas bele,sutra crvene...)ali to je zavisilo od toga da li je uopste dolazilo do borbi.
sto se tice dobrovoljaca, s njima mozes da radis sta hoces.... moj komsija kao dobrovoljac 'borio' se u plavom radnom kombinezonu  :super njegovi saborci su svi bili u civilu,samo su imali trake oko ruke i po neki je imao znacku(kokardu) neku, dok od njih 12 samo 1 je imao standardnu uniformu!!! i to samo pantalone i gornji deo. nije imao ni uprtace ni kais,nista.... tako za dobrovoljce mozes sta hoces....
sad paravojni tipa arkanovi tigrovi su bili,bas,bas opremljeni. koliko sam video iz njihovih klipova kod vukovara svi su imali po voki-toki,zolju dve, ranac sa obrokom i municijom.
I isto imam zamerku na velicinu kokarde na subari, subara moze biti velika ali je zato kokarda mala-veruj mi.  ;)
moja Prva turska

bokaso 1

Pozdrav kolega... Stvarno impozantno.... Moje misljenje je da treba staviti tenk.... Mozda bih mogao razmisliti o nekom zarobljenom.... Cak mozda i o civilu (jer su mnogi oblacili civilno kad je zagustilo, oda ih masnice na ramenima od puske....) Malko sam video ponesto od Vukovara i bio ocevidac nekih stvari to je toliko proizvoljno da neces pogresiti sta god da stavis.... Tu je sta god zamislis.... Video sam oficira sa ruskim spaginom ganc nov iz nekog magacina ga je uzeo.... Da te nesmaram srecno.... :cheers

chemical_ali

Quote from: bokaso 1 on 06-07-2009, 18:26:35
Pozdrav kolega... Stvarno impozantno.... Moje misljenje je da treba staviti tenk.... Mozda bih mogao razmisliti o nekom zarobljenom.... Cak mozda i o civilu (jer su mnogi oblacili civilno kad je zagustilo, oda ih masnice na ramenima od puske....) Malko sam video ponesto od Vukovara i bio ocevidac nekih stvari to je toliko proizvoljno da neces pogresiti sta god da stavis.... Tu je sta god zamislis.... Video sam oficira sa ruskim spaginom ganc nov iz nekog magacina ga je uzeo.... Da te nesmaram srecno.... :cheers
možda i stavim koju maketu civila,vidit ću,a M-84 od JNA svakako ide na dioramu :)

majstor Kole

Zdravo chemical_Ali,

moram da te pohvalim za izradu svih figura vezanih za ovu dioramu. BRAVO MAJSTORE !!! Jednostavno, bolje ne ide.
:god
Međutim šta se tiče tenka M-84 u potpunosti si me razočarao. Kutije dimnih bacača umesto da pokazuju napred svi u istom pravcu, raštrkani su na sve strane, čak i raspored im ne valja. Najveći promašaj je međutim "ZVEZDIN" top koji si koristio. Uzmi malo pa preračunaj dimenzije iz razmere 1/35 pa ćeš dobiti top od 142mm, a ne od 125mm. Koristi top od RB-Models, taj je 100% tačan, a i veoma je jeftin, oko 6,- Eura. I Dražen je uradio istu grešku sa topom, pa se zato čudim kako je sa njegovom maketom uopšte mogao da prođe na takmičenju/izložbi. Uzmi popravi te dve stvari, molim te ! Pa zar pored onakvih fantastičnih figura da postaviš izobličen tenk ?
Nemoj da se ljutiš, ali stvarno bi bila velika šteta. Na kraju bi to i sam uočio, pa bi tek onda nastali problemi oko skidanja laka, topa i premeštanja kutija bacača dima.

:think

drazen

"I Dražen je uradio istu grešku sa topom, pa se zato čudim kako je sa njegovom maketom uopšte mogao da prođe na takmičenju/izložbi"

jaooo, kako to da mi promakne >:D ... srećom, provukoh se nekako, jer mi organizatori takmičenja/izložbe nisu mjerili kalibar cijevi na ulazu...  :hahaha :lol :lol :hahaha


modellius

"I Dražen je uradio istu grešku sa topom, pa se zato čudim kako je sa njegovom maketom uopšte mogao da prođe na takmičenju/izložbi." :headbang

sledeci put nosim subler, kako li ga zaboravih zadnji put..... :lol
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/