Revell 1/72 Fw190A-8 + U-72LH

Previous topic - Next topic

Sandman

Quote from: Lanmi on 24-11-2008, 20:14:50
Sto stekas Mr.Surfacer? Oprezno sa MM model masterom kao prajmerom, ako imas da dogitujes nesto moze da ti se pretvori u zvaku.

vrlo rado bih ja drmnuo i ovde Surfacer, nego cu kamuflazu da radim sa Lifecolor akrilima, a oni jako slabo nalezu na Surfacer - Surfacer je satenastog finisha, a Lifecolor zahteva heavy matt podlogu  :-\

koliko sam pregledao nece biti dodatnog gitovanja tako da sam ovaj put proshao ok ;)

Quote
Sta si stis'o na Photobucketu pa ti opet prikazuje samo sliku kada se klikne na thumbnail?

hm... kad su uveli ovaj novi prikaz sa full albumom, neshto sam chachkao po Bucketu i izgleda da je nakon par login-logout sesija proradilo kao i ranije  :-\

odesh na account options kad se ulogujesh na svoj nalog, u sekciji "Album settings" DEshtikliraj opciju "Images Link Back To Album"... mislim da je to to ;) probaj(te) nakon par login-logout sesija...

Quote
Sugestija: za otvore tockova, malo blu taka,pa na njega nalepis poklopac tockova i farbas u isto vreme sve. Em sto precizno maskiras otvore, em sto mozes da se zezas sa preshadingom po zelji. Isto i poklopac kabine.

hvala za savet... samo shto mi ovde to malo otezano - poklopci tochkova su iz 3 dela - eceraj! :P :D nishta lagano cu to isto.... vidish.. dobro si me podsetio.. moram da ih sastavim pre prskanja donjeg dela u RLM76 ;) mada to ide na kraju ,....

Sandman

danas uradio preshading crnom - slika samo donjeg dela jer sam zaboravio da slikam preshading pre farbanja RLM75  ::) 0:)



a zatim i naprskana RLM75 - Lifecolor akrilna... i ovde sam u svaki naredni sloj boje dodavao po malo bele i onda tom posvetljenom nijansom prskao po sredini panela...


zamorano

Quote from: Sandman on 24-11-2008, 20:57:13
Quote
Sta si stis'o na Photobucketu pa ti opet prikazuje samo sliku kada se klikne na thumbnail?

hm... kad su uveli ovaj novi prikaz sa full albumom, neshto sam chachkao po Bucketu i izgleda da je nakon par login-logout sesija proradilo kao i ranije  :-\

odesh na account options kad se ulogujesh na svoj nalog, u sekciji "Album settings" DEshtikliraj opciju "Images Link Back To Album"... mislim da je to to ;) probaj(te) nakon par login-logout sesija...


Ja sam za ovo našao seljačko rešenje ;D... Photobucket po novom pravi linkove tipa -

http://s304.photobucket.com/albums/nn169/ivan_zamorano/?action=view&current=IMG_1234.jpg

- a trebalo bi da budu tipa -

http://s304.photobucket.com/albums/nn169/ivan_zamorano/IMG_1234.jpg

Tako da sam u onome što mi Photobucket izgeneriše samo uradio search-replace "?action=view&current=" sa ničim. Pretpostavljam da pomenuta opcija ima isti efekat.

Sandman

danas sam odradio ostatak gornjeg dela kamuflaze - RLM74

fleke maskirane kombinacijom Tamiya trake i tackit-a...



i krajnji rezultat - usled posvetljavanja RLM74 po sredini panela, ivice kamuflaze koje su bile ispod blutaka su ostale malo tamnije boje - ovo je izgleda kad se radi sa Lifecolor akrilima koji se razredjuju sa vodom, za razliku od Gunze akrila koji idu sa svojim razredjivachem.... malo sam ivice ublazio shmirglom 1500.... kad se ne gleda bash izbliza i nije toliko strashno ;) :P





sledece farbanje je RLM76, ali ce to malo prichekati jer treba da sklopim poklopce stajnog trapa koji su dati u eceraju, a na njih isto ide prajmer, pa RLM02 sa unutrashnje strane... malo i da predahnem :D

Hartmann

Neka ti neko sredi te ivice sa boljim brashem. A sto tek sad RLM 76? Probice ti ove tamnije boje.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

cherny

Dobro izgleda za sada, samo malo probaj da ispeglas ove tamnije ivice, mozda laganim preprskavanjem jako razredjenom bojom, a ako to ne uspe, maskiraj ponovo za nijansu uze preko tamnije boje, pa prskaj samo blizu ivica. Imam samo jednu zamerku, ove ecovane felne ne lice bas, bolje da si ostavio originalne, probaj malo da utisnes sredinu felne ka unutra, to je kod Vulfa bas karakteristicno. Jos nesto, cini mi se da ti fali jedno pero fena za hladjenje. Ako hoces, dacu ti ceo fen, imam visak.

Sandman

Quote from: cherny on 26-11-2008, 21:38:58
Dobro izgleda za sada, samo malo probaj da ispeglas ove tamnije ivice, mozda laganim preprskavanjem jako razredjenom bojom, a ako to ne uspe, maskiraj ponovo za nijansu uze preko tamnije boje, pa prskaj samo blizu ivica.

videcu ili to, ili jako razredjenom bojom chetkicom lagano da odradim ivice - Profinom metodom pravljenja blagog prelaza chetkicom - na meseru sam tako sredio prelaz izmedju rlm76 i gornjeg dela kammo...  :-\

Quote
Imam samo jednu zamerku, ove ecovane felne ne lice bas, bolje da si ostavio originalne, probaj malo da utisnes sredinu felne ka unutra, to je kod Vulfa bas karakteristicno.

to sam probao, trazim pogodnu "alatku" da utisnem malo felne.... najverovatnije neka stara olovka sa gumicom na sebi....

Quote
Jos nesto, cini mi se da ti fali jedno pero fena za hladjenje. Ako hoces, dacu ti ceo fen, imam visak.

hmmm... to mislish na onaj deo u nosu? to je vec zalepljeno  :-\ bice malo teze da se skine taj deo - da ne otpadne onaj klin shto je sa unutrashnje strane - propeler ce biti pokretan....

Kerber

Tockovi su kod Revella malo manji no sto bi trebalo, za pola mm, al' su lepi u kompletu. Eceraj ti za to ne treba. Al' ako si to zalepio, sad nema nazad ili da ti dam druge...

Sandman

Quote from: Kerber on 26-11-2008, 22:13:17
Tockovi su kod Revella malo manji no sto bi trebalo, za pola mm, al' su lepi u kompletu. Eceraj ti za to ne treba. Al' ako si to zalepio, sad nema nazad ili da ti dam druge...

hm... ajd ako imash vishka tochkove, ostavi kod Momche ili Goksija.. poshto cu se vidim sa njima za vikend...

mislim da ce teshko ici ovo "ulubljivanje" felne...  :-\

hvala unapred ;)

Sandman

poklopci stajnog trapa napravljeni od eceraja, prajmerovani sa enamel MM Ligh Ghost Grey....



isprskana RLM76 na donji deo krila i trupa i na bokove...



na bokovima je prelaz izmedju RLM76 i gornjeg dela kamuflaze ublazen chetkicom jer mi se boja podlila ispod blutaka.... dok ne nabavim bolji brash ove fine prelaze definitivno ne mogu da uradim slobodnoruchno :( a malkice sam kratak sa vremenom da bih pravio maske od papira koje bi bile izdignute od povrshine  :-\

uradjen je i motling - po slobodnom nahodjenju jer nemam sliku pravog ovog aviona.... dobar deo motlinga na nosnom delu (oko izduva) ce biti pokriven crnom bojom (ona povrshina iza izduvnika), a iza kokpita ce biti "ex-Luftwaffe oznake" prefarbane sa RLM70, da bi preko njih ishla SFRJ rondela... ... isto tako i za rep vazi gde stoji svastika...

na gornjem delu krila sam chetkicom ublazio one ostatke tamnije RLM74... sada deluje mnogo bolje....





sledi farbanje crnih povrshina oko izduvnika, RLM70 za ex-Luftwaffe oznake, lakiranje, dekali, mat lakiranje, weathering, i postavljanje stajnog trapa i sitnijih detalja...

Goran A.

Popravi te prelaze na krilima jer to nista ne valja. Dozvolio sam sebi ovako ostro zato sto nisi pocetnik vec maketar koji ume dobro da radi. Prskalicu u ruke i ponovo. Napravi sablon od papira i postavi ga na blutak da bude malo izdignut i raspali. Mozes i slobodnom rukom bez sablona ako imas dobru prskalicu.

Gusha

Blutak da bacis u djubre ako radis akrilima, jer zbog svoje konsistencije boja ti se sliva po rubovima pa dobijes ovo....Uzmi pistoljce, pa rlm 74 razredi 1:3 u korist razredjivaca, napravi maske od papira koje ce malo da prekriju polja sa rlm 75 a pratice liniju prelaza.Onda odradi prskanje sa 74.Ovaj slij ce da pokrije i ujednaci predhodni prelaz, i napravice ti novi i lepsi!

Sandman

moracu definitivno da batalim blutak za akrile - barem kad su Lifecolor u pitanju!

Lifecolor su maltene kao vodene boje, i jako se transparentno razlivaju po povrshini.. mada se brzo sushe!

sa Gunze akrilima nisam imao mnogo problema pri radu sa blutakom...

nishta, danas stavljam maske od pausa na krila pa popravljam - ispod pausa ce biti samo maaale kuglice blutaka da drze paus iznad povrshine krila....

RLM74 cu posvetleti sa belom da bude slichno centralnim delovima panela...

slike kad sredim to... ;)

Goran A.

#58
Moze da se radi sa akrilima i sa blu takom ali se boja ne sme previse razrediti i na prskalici moras podesiti vise vazduha a manje boje. Onaj efekat ti se pojavio zato sto je jedan nanos prskalicom u sustini transparentan a ovo sto se slivalo odnosno rikosetiralo po coskovima je deblji sloj a u stvari prava nijansa boje koju si hteo da naneses. Ova transparentnost prskanog sloja buni ljude kada boje sa prajmerom ili bez jer se pojavljuju razlicite nijanse. Prajmer sluzi samo da bi boja bolje legla a ne da podesava nijanse. Da si naprskao jos par slojeva sigurno bi se izjednacila.

Sandman

Gorane, prskano je iz vishe slojeva, bash zato shto je boja bila jako razredjena... nego izgleda da blutak odbija ovakve akrile na vodenoj bazi od sebe, a zbog transparentnosti boje ne primecuje se odmah razlika - tek kad se skine maska...

Nishta, od sad cu da experimentishem vishe sa papirnim/paus maskama kad koristim akrile, a za enamele i dalje neka ide blutak... sve je stvar praxe, a i uchenja iz saveta drugih ;)

Danas cu probati to sa maskama pa cemo videti kako ce ispasti...