Revell 1/72 Fw190A-8 + U-72LH

Previous topic - Next topic

Kerber

Kad je vec boja toliko retka, probaj da eksperimentises sa manje razredjenja, recimo 3 dela boje 1 razredjivaca (alkohola ili destilovane, ne znam sta se koristi kod  tih akrila, ali,  ako imas Aztec, sa tan diznom bi trebalo da na manjem pritisku, sa propisno razredjenom bojom, uradis tu polumeku kamo shemu i to bez ikakve maske, slobodnom rukom...isto vazi i za tufnice - blizu, mali pritisak, adekvatno razredjena boja...ako bas i ne uspe iz prve, uvek se od papira daju izrezati maske, cak i za tufnice, pa ne lepis to na podlogu, vec jednom rukom drzis tik uz maketu, a drugom farbas, ali pritisak je glavna caka; jer ako dune jace, ode boja svuda. Masku za tufne mozes da pomices oko vec ofarbane tufnice i da joj dodajes tu i tamo boju, da menja oblik i povrsinu, ali, napravi uzorke za 4-5 tufni, i polako...
PS. Nadam se da si uzeo tockove od Chernija.

Dada

Pazi protiv LC akrila i blutka nemam nista... Moj messer je farban sa kombinacijom MM i LC akrila uz mrezu blutka po sebi i nisam imao problema sa tim rubovima... Mozda si drzao preblizo prskalicu pa je podbila onu "kotrljajucu kapljicu" pod gumu. Mislim na ono kada mlaz vazduha krene da kotrlja visak boje :D

Lanmi

Mnogo si zbrzao ovo. Suvise ti je "tezak" sloj boje bio iako si je mislim dobro razredio. Morao si manje da je pustas kroz diznu, znaci vise vazduha manje boje. Kada lepis "zmijuge" blutaka onako kako si ti zalepio moras dobro da pazis na ugao prskanja, on mora da bude malo veci od 90' jer mlaz malo prati konturu same maske. Razgranicenje dve boje je mekse. Lakse je prskanje preko pausa jer tu ti je prosto prskas pod 90' i zbog ostre ivice, zanemarljiv sloj boje pada u onaj "vrtlog". OBAVEZNO, test maketa pored, i sve sto radis prvo probaj, ja sam to naucio na onom Macchi-u.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

PELE

A zasto jednostavno ne uradis kamuflazu freehand??? ::)

cherny

U novoj ediciji on-line magazina "Internet modeler" izasao je sjajan clanak Akesandra Sekularca koji je uradio Tamiya Fw-190 sa oznakama kakve ti radis, moze ti biti sjajna referenca:
http://www.internetmodeler.com/2008/december/aviation/tamiya_fw190.php

Sandman

@Pele: Aztek koji koristim nije dobar za freehand kamuflaze sa finim prelazima, a pogotove ne sa Lifecolor akrilima i u manjim razmerama - maskiranje je preporuchljivo...

eee Cherny.. malko kasno stize ovaj chlanak  :-\ nishta.. motling i RLM70 fleke preko LW oznaka ce ici po slobodnom nahodjenju jer sam vec sve lakirao, i necu vishe da chachkam...

evo danas sam sredio kamuflazu na krilima pomocu maski od pausa...



a ovde sam maskirao deo koji ide u crno....



rezultat maskiranja....





a vecheras sam chetkicom "zafarbao Luftwaffe oznake" sa RLM70...
nakon toga je cela maketa preprskana Futureom....







LW oznake na donjem delu krila su zafarbane sa RLM75....



slede dekali - beli obrub na crnoj povrshini oko izduva cu napraviti od dekal trakica....

Goran A.

Ovo je sad druga prica.
Bice odlican!

PELE

Uuuuu, sada je odlican! :o
Jedva cekam nastavak!



Pozdrav! :D ;)

Sandman

evo nastavka....

polepljeni dekali i ponovo preprskano Future-om kao zashtita pred wash...

josh jednom bih pohvalio Lift Here dekale koji su jako dobri za rad, i bez muke su prihvatili tretman Microscale Set & Sol hemikalija.... kao rezultat, savrsheno su legli preko linija panela... ;)

malkice muchenja je jedino bilo sa nameshtanjem belog spiralnog dekala koji ide na spiner... nije sasvim savrsheno legao ali ok... deluje pristojno...





bele linije obruba na crnim poljima oko izduva su napravljene od belih dekal trakica koje su mi ostale od drugih maketa... malo opsecanja da se isprati linija crnog polja i mislim da je ok ispalo...?  ::)





sledi wash....

PELE

Hehehehe, kad pre! ;D

Shalim se.....super su legli dekali!
A one bele linije izgledaju kao da su farbane, odlicno!

Jedva cekam nastavak, hehe... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D



Pozdrav! :)

gasha

Izvuce ga ti skroz. Super ispade. Ajde zavrsavaj pa da pregledamo u detalje.

Goran A.

Videcemo ga u muzeju nadam se.

Sandman

Quote from: AG02 on 08-12-2008, 13:31:47
Videcemo ga u muzeju nadam se.

intenzivno se radi na tome ;)

Hawkeye

Pohvale za ideju i dosadasnji rad na maketi,svaka cast!

'Уживај младићу за младости своје!'

djos & filip

Ala si ga opravio....svaka cast

Salu na stranu, odusevilo me je to sto se nisi uopste obeshrabrio ni u jednoj fazi, i stvarno je lepo ispao. Super, samo napred bice to lep primerak za izlaganje.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......