MiG-21bis Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

oddball

Моја грешка, да не дође до забуне. Знам да је Миг-21 био у окршају против Фантома али нисам сигуран које верзије. Није тешко проверити када је први еријски Бис полетео па се у односу на тај датум може макар претпоставити да ли је учествовао у борбама изнад земље која је у том рату изгубила 14% свог становништва.
Када сам прочитао питање некако нисам регистровао "бис". Године ме стигле, изгледа  ;D
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

dragan_mig31

ne secam se tacno kada je prvi bs poleteo ali siguran sam da je posle 72-73ce

Goran A.

Bis se kasnije pojavio, nije zatekao rat u Vijetnamu.

drazen

Najvise fantoma u Vijetnamu je srusio mig-21pm i pfm ;D

Gusha

Nije PM nego PF i PFM, napravio si lapsus.Mig 21bis je poleteo 1971 godine, ip re svega u odnosu na PF verziju je imao potpuno novi motor R-25 koji je bio duplo jaci od motora R-9 koji se ugradjivao u F-13.Nisam nasao podatak da je Vijetnam koristio biseve  protiv Amerikanaca.Tako da polazimo od toga da su koristili PF i PFM!

dragan_mig31

koricsceni su i MF kao sto sam dosad ja gledao i citao.

PELE

Lele sta ste mi uradili od topic-a! ;D :D

No, da ja nastavim sa MiG-om. Dakle, danas sa malo radio na njemu nakon sto je ceo dan proveo u Musculu. Boja se nije skinula bas kako treba ali dobro. Jos malo smirgle, acetona, i bice ok.

Zagitovao sam rupe i sve pukotine. Tek sam sada primetio koliko sam propusta napravio u "izgradnji" ove makete. :o



Canopy je takodje maskiran, ali jos nije zalepljen.
Toliko za sada.


Pozdrav! ;)

Shakal

Aceton??? Zar on ne nagriza plastiku?  ???

dragan_mig31

dobro izlgeda :) ajde sad uradi tu kamuflazu

GBU-10

Dobro ti ide druze,samo nastavi.Poz

PELE

Quote from: Shakal on 14-09-2008, 18:40:59
Aceton??? Zar on ne nagriza plastiku?  ???

Ne, uljani ne nagriza plastiku. To je onaj za nokte.
Ja uz pomoc njega skidam visak gita umesto smirglanja. Mnogo je bolje i efikasnije.

Shakal

Pa,da. Nisam razmisljao o tome...  ;D Svaki dan nesto novo naucis. Samo napred Pele!  8)

PELE

Quote from: dragan_mig31 on 14-09-2008, 19:01:43
dobro izlgeda :) ajde sad uradi tu kamuflazu

Pa daj kompresor ;D >:D ;D............ Salim se naravno.
Nego, ajde dajte nekakav predlog koje boje da koristim za Vijetnamski Bis?Da li da mesam te dve zelene ili, sta? Gledam po internetu, ali nesto bas..... :-\ :-X

Hvala vam svima unapred.


Pozdrav! ;)

PELE

Mali napredak... ;D





Pozdrav! ;)

Suhoj

Za sad je sve ok, samo tako nastavi... ;)