Ju-87B-2 Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Odlucio sam se ipak da pravim Ju-87B-2 od Hasegawe u razmeri 1/48. Imao sam srecu da na jednom od proslih takmicenja nabavio ovu maketu za 15eura. U narednih desetak dana nabavicu takodje i Verlindenov set kako bih upotpunio maketu jer nisam radio nikakve dorade jos od onog Korsera. Koristicu naravno dekale iz Lift Here seta. Toliko za sada!

Kutija


Verlinden detail set. Nadam se dobrim rezultatima posto set izgleda odlicno.


airbamby

To Djole...
Prelep izbor  ;D
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

gasha

To Djole, ovaj ce da bude zver za takmicenja.

djnik

Danas je stigao sav materijal tako da rad na Ju-87 moze da pocne ;)

Hasegawa Ju-87B


True details tockovi


LH dekali


Verlinden Detail set (jupi!)



Ju-87 Stuka in action


airbamby

Heh
O tome sam oduvek mastao odes u radnju i pazaris sve sto ti treba...Maketa,setovi za doradu,dekali pa i knjizica...
Svaka cast Djole jedva cekam start radova 0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Odličan paketić, Đole, samo napred!! Biće ovo prilično neuobičajena ptičica na takmičenjima, ima Ameri samo da  :o :o

Quote from: airbamby on 05-10-2008, 00:59:42
O tome sam oduvek mastao odes u radnju i pazaris sve sto ti treba...Maketa,setovi za doradu,dekali pa i knjizica...
Ma idi bre Bambi - razvučeš ram, izrezbariš čašu od jogurta, knjigu nađeš na netu (još ako je OCR da te Bog vidi :D)... Sve u svemu kućna radinost, baš je zanimljivije ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

djnik

Nastavio sam polako radove, sad kad sam dobio svoj prostor za maketarenje ide mnogo lakse! Na dohvatu ruke su mi svi alati, literatura i ceo, da ceo sto sa dobrim osvetlenjem :)



Goran A.

Imas li sine slika od te stuke?

djnik

Mislis od ove zarobljenje Partizanske? Imam nekoliko slika sto iz knjiga sto sa interneta.

Goran A.

OK! Obrati paznju na stanje farbe na avionu, bilo bi dobro da isteras to sto se vidina slikama. Izgledace interesantno!

djnik

Pogledao sam slike koje imam pa mi nije jasno na sta mislis kada kazes stanje farbe na avionu. Mozda ti imas neku sliku koju ja nemam? Ako ti nije problem, molim te ih postavi i pojasni mi kako bih sto vernije odradio ovu maketu. Sutra cu postaviti jos slika kabine.


djnik

Jos uvek nedovrsena ali ofarbana Verlindenova unutrasnjost Stuke. Weathering sam radio pastelima.



Proba uklapanja kabine, znaci jos uvek bez lepka.



Verlindenov mitraljez u krilu. Nazalost iz jednog dela tako da ce biti malo teze za farbanje. Za sada je preprskan samo prajmerom


Krila i trup...tek onako.


U kabini trebam da dodam jos pojaseve, zice i kablove koji fale itd itd. Toliko za sada, nadam se da vam se svidja.

Sandman

odlichno izgleda za sada ;) ovaj verlinden bash osvezio maketu iznutra!

djnik

Kao sto kaze Dusan, Verlinden je prvi  poceo da pravi i prodavaje rezinske i ecovane setove za doradu. Po meni Verlindenov rezin je mnogo laksi za rad u poredjenju sa ostalim proizvodjacima i nema puno flesha. Isto vazi i za eceraj. U narednih nekoliko dana cu da se zabavljam kabinom i postavicu nadam se slike kada bude bila skroz gotova.