Ju-87B-2 Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

airbamby

Lepo ovo izgleda Djole za sada...
Ta Hasegawina stuka je odlicna maketa jos sa Verlindenovim setom u rukama majstora  0:)
Di ces bolje  ;D
Jedva cekam nastavak  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djnik

Nastavio sam da raduckam na Stuci. Odlucio sam da ne stavljam zice i kablove u kokpit kako ne bih pokvario fantastican rad gospodina Verlindena. Posto sam isekao poklopac mitraljeza u krilu, sa trakicama od stirena oivicio sam taj otvor. Takodje skoro pa sam gotov sa farbanjem mitraljeza. Problem je sto je ovaj detalj iz jednog dela pa se mora raditi veoma pedantno.



djnik

Veoma sam zauzet u poslednje vreme tako da radim Stuku polako ali sigurno, bice gotova do marta. Kao sto mozete da vidite postavljen je protiv pozarni zid kao i deo trupa ispred kabine sve sa otvorenim rezervoarom za ulje.



Mitraljez je ugradjen u trup i napravio sam okvir oko otvora mitraljeza.


Nakon smirglanja grubo sam zagitovao spojeve kako bih popunio eventualne praznine. Pazljivim smirglanjem pod vodom skidacu sloj po sloj dok ne budem zadovoljan konacnim izgledom.


Rezinski Jumo-211. Ceka ga farbanje.


Dragan

Lijepo ti napreduje projekt ... isto sam radio prije koju godinu ali sam odustao jer po mojem mišljenju verlinden i nije baš tako dobar . Problem je bio oko motora i svog namještanja pa mi se non stop činilo da bježi ili ma jdenu ili na drugu stranu . Nadam se da ti nećeš imat takvih problema

drakii

Leeepo, zavrsi je pa da vidi Nish, dogodine , na takmicenju, moze i u izlozbenom delu ukoliko ne smatras da je za utakmicu, samo napred, pozdrav

djnik

Paaa voleo bih ja da ga donesem ali malo je teze izvodljivo is Sijetla :)

Profa

Lepo izgleda ovaj rad, Đole, ne sumnjamo u tvoje kvalitete ;)
Još da je naučiš da leti, pa da se sama prebaci iz Sijetla do Konstantina Velikog :D
Bogu fala što sam Lala! :)

djnik

Prajmer je gotov, sledi popravljanje sitnih greskica i ponekih panela.



gasha

Ajde zavrsavaj ovo, opet si odlutao.

djnik

Pravim malo pauzu, odmaram se od Stuke. Zavrsio sam u medjuvremenu Vajldketa a evo i Fw-190D-9 je skroz ofarban. Sad si me bas podsetio, trebam da zagitujem jednu rupicu na krilu od Stuke pre nego sto nastavim radove ;)

djnik

#25
U poslednje vreme nisam radio intenzivno na Stuci ali evo uspeo sam da zavrsim preshading. Takodje, raspitao sam se u vezi tacne kamufalze tako da sada znam kako ce svi detalji biti ofarbani.


gasha

Ovome sam se nadao. Nemoj sada molim te da opet prekines radove, zavrsavaj je. Jedva cekam da vidim kako ce da ispadne.

djnik

Ne mogu da stignem da je brze farbam zato sto kad se vratim sa posla napolju je mrak a farbam iskljucivo na terasi. Ne moram ni da napominjem da je napolju oko 5-10 stepeni :) Evo sad sam sve spremio da ofarbam RLM 65 odozdo. Sutra sledi svetlozelena odozgo ;) Trudicu se da je zavrsim do pocetka marta mada ne verujem :(

djnik

Juce sam ofarbao RLM 65 a danas RLM 71. Sledi maskiranje pa RLM 70. Sve za sada ide po planu ali ne verujem da u stiic da zavrsim maketu do kraja kampanje.


djnik