Ju-87B-2 Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

Profa

Možeš ti to, djniče! ;D
Za sada izgleda mnogo lepo, potrudi se (i batali ostale zezalice/projekte ;)) pa ćeš da stigneš! :D
Bogu fala što sam Lala! :)

djnik

Nema sanse da zavrsim Stuku na vreme. Ovde je ponovo pao sneg tako da nema farbanja na terasi dok ne otopli. Jedino mi ostaje da farbam unutra a to bas ne volim :(

Goran A.

Jel' ti to gospoja brani?

Boki

Potpuno te razumem. I ja farbam na terasi. :(

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

djnik

Ne, gospdoja ne brani ali iz razloga zato sto farbam sa enamelima ne zelim da farbam unutra. Takodje, kad god se vratim kuci sa posla napolju je uvek mrak tako da tokom zimskih meseci ugravnom farbam za vikend. Nisam postavio slike ali obe zelene su ofarbane i krenuo sam da farbam zastavu na repu. Takodje zamaskirao sam donje krajeve krila preko kojih ce biti ofarbana siva boja.

Najvise me nervira to sto Hasegawa na providnim delovima nije napravila metalne ramove u pozitivu. Ovako kad maskiram na ravnoj povrsini je mnogo teze uraditi to kako treba. Pogledacu da li ima da se kupi maska.

djnik

Evo dokle sam stigao zakljucno sa prvim martom. Veoma sam zadovoljan kako izgleda. Potrebno je jos da ofarbam sivu traku oko trupa i onda sledi lakiranje. Jos uvek nisma poceo da radim na motoru ali predpostavljam da ce mi za to biti potrebno barem 10 sati kako bi to odradio kkao treba.


Eraser

Bas mi se svidja,samo cepaj dalje....

Sandman

dobro ti je ispalo ovo suptilno nijansiranje boje na kamuflazi! ;)

Goran A.

Bamby je svoju dobro odradio, na istom si putu. Gde si se informisao o avionu?

Boki

Boje su mu legle odlično. Mnogo mi se sviđa odsjaj boje na trupu.
O zastavi na repu da i ne govorim. Super je. Je li farbana ili je dekal?
I Dilbert u pozadini je O.K. lik. :D ;)

Quote from: djnik on 27-02-2009, 05:45:35
Najvise me nervira to sto Hasegawa na providnim delovima nije napravila metalne ramove u pozitivu.
Baš bez veze. Možda da probaš da najpre od trake za maskiranje napraviš ramove pa da se orijentišeš po njima. ???

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

airbamby

Odlicno izgleda,svaka cast samo nastavi  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djnik

Informisao sam se o avionu tj. o kamuflazi kod prijatela koji je bolje upoznat o ovim zarobljenim tipovima aviona. Zastava je naravno farbana i to Humbrolovim bojama, nijanse njihove plave i crvene nekako najbolje leze za zastave nasih aviona posle Drugog Svetskog Rata. Heh da primetio si i Dilberta, znas moram svakog dana da se nasmejem kad se vratim sa posla pre negos to krenem da radim na maketama.

Veceras sam dosao sa posla u 7:30 tako da nazalost nemam snage da radim. Izgleda da ce biti ista prica cele nedelje :( Najvaznije je da zavrsim do 19-og aprila!

djos & filip

prelepo!  bice ovo stvarno......... :o :o :o :o :o
Samo napred  :D

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

djnik

Maketa mora da bude gotova do 19-og Aprila. Kao sto vidite potrebno je jos samo da postavim rezinske ulegnute tockove, providne delove, antenu kao i da zavrsim povezivanje sve pneumatike na motoru. Na motoru sam inace dosta toga dodao posto je nedostajalo par vaznih detalja. Nadam se da vam se dopada. U svakom slucaju zadovoljan sam Verlindenovim rezinskim setom, kabina, motor, mitraljez i rezervoar ulja su izvrsno uradjeni. Slike sam postavio preko fejsbuka posto me zeza photobucket pa zato nema thumbnailova.








Sandman

odlichno izgleda Djole!

svidja mi se kako preshading probija na svetlijim panelima na krilima! ;)