T-34/76 1/72 UM-Uni Models

Previous topic - Next topic

PELE

Au, sta reci nakon ovoga........ :o Skupio sam malo hrabrosti, i resio da postavim slike ovog tenka. Ovaj tenk sam zavrsio pre mesec dana, ali me je bilo sramota da postavim slike, jer ovo ni na sta ne lici, :-\ :-X ali ajde... Maketa je veoma lepa za sklapanje. Imao sam izvesnih problema kod sklapanja gusenica, jer mi je ovo prva maketa tenka.

Naravno, nijedan tenk nije cist, pogotovo ako je iz WWII perioda. Koristio sam nekakve krede u prahu, pomesane sa vodom. Nanosio sam cetkom. ali nisam uopste zadovoljan :-\. Nekako je zemlja/prasina mnogo svetla i neprirodna. Isprljao sam i vrh kupole, ali mislim da ne valja.

E kada sam vec kod kupole........
Napravio sam varove od gita radi realnijeg izgleda, ali mi se cini da su nekako predebeli. Napravio sam i teksturu na kupoli. Koristio sam Revell-ov lepak i staru cetkicu za zube. Nisam zadovoljan......mnogo lepka sam naneo, ali ajde, prvi put to radim ;)......

Farbanje...........
Maketu sam farbao cetkicom. Boja je akrilna, Model Master Dark Green 4726. Veoma se lepo nanosi, bez ikakvih problema. Potrebna je siva podloga/prajmer da bi se boja lepo primila. Ja sam za osnovu koristio auto-lak Happy Color, sivi.
Nakon zelene, po prvi put sam naneo iz dva sloja Humbrol-ov Matt lak. Drugi sloj sam naneo nakon 24 casa. E sad, meni deluje nekako "svetlo" za matt lak, mada ga ja nisam razredjivao. Mozda je zbog toga? ??? ::)

Dekali su pravo djubre, kad moram tako da se izrazim. :-[ :-X :P Em su kruti, em debeli...... Kao sto mozete da vidite na slikama, primecuje se film od dekala, ali nije moglo bolje... :-\ :-X

Evo slika, pa.......






Ajd' sad i vi "opalite" sa kritikama, pa da ga bacim u kantu, momentalno! >:D >:D Salim se naravno, mora se na necemu poceti ;) ;)........


Profa

Prvo pitanje: jes'ti siguran da si koristio mat-lak ??? Ovo se sjaji za sve pare :-\
Krov kupole ne bi trebalo da bude tako prljav, sem ako je tenk bukvalno ronio po nekom blatu - probaj to da očistiš. Isto važi i za spoljašnju površinu blatobrana - moji nisu bili takvi ni kad bih se "nežno oslonio" na neko drvo... Gusenice su ti, sa druge strane, ispale takoreći realne, i da nije sjaja točkova još bi ti i uspelo...
U svakom slučaju vežba čini čuda - i sam znaš šta ne valja, tako da samo treba da se nadalje popravljaš ;)
Bogu fala što sam Lala! :)


Profa

'oće to da se desi i ako nisi najbolje promešao lak...
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Quote from: Profa on 23-09-2008, 19:23:45
'oće to da se desi i ako nisi najbolje promešao lak...
Bice da je to sigurno...
Inace solidan rad,izuzimajuci profine sugestije ja nemam nista da dodam,sem da sto se dekala tice obavezno sjajni lak,dekal,sjajni lak,mat lak.
Ako nemas nesto od hemije za tretiranje dekala kazu da i alkoholno sirce moze da pomogne...
Samo napred
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

komoras

pa i nije tolko lose koliko si ga opisao  ;D

varovi jesu predebeli
kolko sam procitao po forumu za to se koristi MM lepak (nisam probao u praxi)
al sigurno ima neko ko moze malo vise da kaze o tome

dosta realno zaprljan
a sad...mozda je stvarno i zaronio negde...rat je to...  :D
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates