Spitfire MkVC Airfix 1:72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima

odlucismo da se pridruzimo ovoj kampanji, s tim sto ce glavnu rec voditi Filip a dobice pomoc od mene samo u rizicnim zahvatima oko secenja filtera, i ostalih zahvata sa skalpelom.

Sto se tice odabrane verzije,  EP439/K Yugoslav Squadron, sredina 1944 godine. Za ovog smo se odlucili jer ima neobicnu kombinaciju bojs, gore Dark Green i Ocean Grey, a istovremeno dole Azur Blue.

Kako ce ispasti....videcemo, samo da izguramo do kraja





Radovi su krenuli :)



Pozdrav






Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Dada

Hajde, samo napred, srecan rad. Jos cete i mene povuci u ovu kampanju :)

djos & filip

@papa_bear

Pa to i jeste ideja, sto nas je vise to lepsa zurka  ;D

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Otto Skorzeny

Baš, srećan rad!
Ima da se nagitujete i našmirglate!  ;)
Iz iskustva, sa tom maketom...  ;)

djnik

Samo napred! Ukoliko su vam potrebne neke reference u vezi izgleda kabine, farbanja idr. slobodno me pitajte jer imam knjigu "Spitfajer" A. Kola i B. Dimitrijevica. Uvek mogu da skeniram ako nesto zatreba ;)

djos & filip

#5
Ma videh ja da ce da boli.....ali deye videlo oznake, pa mu se svidele, a sta dete zna sta je 100 kila.......gita   :D

@Otto Skorzeny

Dzaba ti, neces nas obeshrabriti  :D, salim se, posto je Filip glavni majstor, a ja obecao da necu da se mesam....(sto mi tesko pada) bice tu sigurno brdo propusta, ali....nek se muci, vezbom se postaje majstor (mada sam i ja jos segrt  ;)  )  Jedno pitanje, jesi li mu tanjio krila ili ne?

@djnik

Hvala, mislim da ce sve biti Out of Box  za sada nam je i to mnogo  ;), a sto se tice farbanja imacemo na umu.......samo da stignemo do toga  ::)

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Profa

Samo napred, momci, bitno je da vas izrada čini srećnim, i da ste na kraju zadovoljni pri pogledu na završeno delo ;) :D
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

Ma vodena smirgla i git cine cuda, nije to nista strasno. Posle da vidis miline kada uzmes neku dobru maketu koja se sama sklapa ;)

Otto Skorzeny

Quote from: djos & filip on 14-09-2008, 23:05:52
Jedno pitanje, jesi li mu tanjio krila ili ne?

Nisam mu tanjio krila!
Nije mi palo ni na pamet!  ;)   :P
Više razloga, radim Out of box, loše uklapanje pustinjskog Voks filtera (kao da je od drugog aviona), razlika u panelima između trupa i krila, jako loša plastika krila (pa da nešto ne zeznem), loše uklapanje krila i trupa itd.   :P

Ali, dobro... Nije mi ideja bila da vas obeshrabrim nego čisto da vas pripremim na to šta vas čeka!  ;)

Veliki pozdrav!  :)

djos & filip

Veoma, veoma.....kratak raport :)

I pored svih sumnji koje smo navukli, u pozitivan ishod nase avanture hrabro nastavismo dalje. Posle svega sto je receno o ovoj maketi, moram da kazem.......NA ZALOST Otto je bio prokleto u pravu. Maketa je budjava do bola, daleko losija od one koju sam pravio davne osamdesete (MkVb) koja se mnogo bolje uklapala od ove. Uopste mi nije jasno kako ce mo izaci na kraj sa filterom koji ima dve mnogo lepe rupe sa strane (mozda dodatno hladjenje motora?)

U svakom slucaju radovi nastavljeni i dovde smo stigli





Iako sam cvrsto obecao detetu da necu nista da pipam i da pokvarim.....morao sam kada je otisao na spavanje da dam sansu i mojoj kreativnosti  >:D. Po prvi put u zivotu urezujem panele na trupu....nisam siguran da ce bas ispasti OK, ali MORAO SAM DA PROBAM. Molio bih samo nekog za savet kako da panele iscistim od viskova, kako god da prodjem smirglom sahranim malo panele, a kad ponovo prodjem skalpelom duz panela ponovo imam otpad....i tako igre bez granica. Hvala unapred :)



Dok nesto ozbiljnije ne odradimo necemo vas vise smarati

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Boki

Lepo napreduje. Bravo. ;)
Panele probaj da očistiš drvenom čačkalicom.
Dovoljno su čvrste da lepo pročiste kanal, a opet dovoljno meke da ga ne prošire ili oštete.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

tupom stranom noza-skalpela prodji lagano, ne pritiskajuci kroz panelizaciju...deluje, ali, ponavljam, bez pritiska, bar ne jakog, tek koliko je sam nozic tezak.

djos & filip

OK, probacu, hvala na savetima!

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Gusha

Moj nacin za urezivanje panela je:

Prodjes metalnom iglom
Predjes sitnom smirglom
Onda prodjes cackalicom
I na kraju vodemom najfinijom smirglom

misa

Ako imaš tamiya extra thin cement, pređi liniju u kojoj su opiljci sa ovim lepkom, i on će sve lepo rastvoriti. Što kažu za kosmodisk, izgleda šašavo, ali mene glava više ne boli.