Partizanski Me-109 G10 1/48

Previous topic - Next topic

milten

Evo prijavljujem se i ja da pruzim podrsku ovoj lepoj inicijativi.
Me-109 G10 u razmeri 1/48 Revell. Jedan od 2 aviona koji su iz NDH prebegli u partizane.


MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Goran A.

Odlicno! Velika razmera, dobar avion plus dekali... ovo ce biti interesantno. Jos ako ga dobro ofucas nema promasaja. Hteo bih da cujem komentare za ovu kutiju, tacnost i ostalo!

gasha

Lep izbor, dobrodosao na zurku.

airbamby

Odlican izbor Miltene dekali su ekstra...
Sto se makete tice siromasna unutrasnjost kokpita i los poklopac kabine inace sve ostalo je bombona.
Ako se ne varam do pojave hasegawinog ovo je bio najbolji G-10 u 1/48...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djos & filip

Ovde postaje sve interesantnije  ;D

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

misa

#5
I ja pravim tog revellovog messera, ali ne za ovu kampanju. Problemi koje sam ja imao su
1) Reljefni potpis Revell made in China na VIDLJIVOM delu kormila visine - šmirglati
2) Spoj polovina trupa kod kormila pravca rezultira rovom širokim preko 1 mm. Ovde ne pomaže surfacer, moraš da ubaciš malo plastike na kraj polovine trupa koja nema vertikalac. Dryfitting is the order of the day, što reče čika Floyd Werner.
3) Topovi u nosu su očajni, a udubljenja za njih NISU horizontalna. Znači ne možeš samo da ih isečeš sklapelom i da ih zameniš cevčicama/iglama - već moraš i udubljenje na koje naležu da produbiš. Srećom plastika je dovoljno debela na tom mestu. Tu ima i jedna linija u višku, koja treba da se popuni.
4) Rešetka hladnjaka ne stoji čvrsto, i desilo mi se da je upala unutra pošto je sve zalepljeno.
5) Dihedrala nije kako treba, a spoj krilo-trup je knap. Vodi računa da to namestiš pre lepljenja.
6) Proveri da li su kompenzatori na repnim kormilima za G10 - ja nešto nisam siguran. Pošto se oni farbaju crveno, lepo bi bilo da pogodiš. Nadam se da imaš sliku originalnog aviona.

Ja sam dotle stigao, avionče čeka farbanje, a farbanje čeka kompletiranje preseljenja...

milten

#6
Quote from: misa on 19-09-2008, 08:45:28
1) Reljefni potpis Revell made in China na VIDLJIVOM delu kormila visine - šmirglati

  kod mene je reljefni potpis na unutrasnjoj strani gornje polovine krila. i nigde se ne pominje kina.


Quote from: misa on 19-09-2008, 08:45:28
5) Dihedrala nije kako treba, a spoj krilo-trup je knap. Vodi računa da to namestiš pre lepljenja.

Sta je to dihedrala?

MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Warhawk

dihedrala je ugao pod kojim su krila jedno u odnosu na drugo i oba u odnosu na trup, gledano spreda (tzv "V" krila)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Dada

Miltene, maketa je sasvim ok za sastavljanje, mozda malo ubedjivanja i smirglanja oko nekih delova, ali ajde... Pitaj Baneta, reci ce ti i sam isto. Malo samo dorada oko mitraljeza i to je to. Dobra osnova za dorade ako imas zelju. Sada sto se tice ugla krila nije mnogo pogreseno, kao i oko jos nekih zezalica, ali to vec spada pod brojanje nitni (zakovica)...