Spitfire Mk.I 1/48 Tamiya

Previous topic - Next topic

milten

Quote from: GBU-10 on 28-09-2008, 10:25:56
da li mi mozes reci nesto ukratko vezano iz
istoriata ovog spita i da li je to pustinjska varianta.Poz

Nije be pustinska, standardna varijanta spita iz Bitke za Britaniju...

Quote from: goran djordjevic on 28-09-2008, 09:45:25
1943. je bio paniran za transport na Bliski Istok i utovaren na brod "Peter Mearsk" koji je torpedovan i potopljen 8. januara 1943.
(izvor: "Spitfire the history", by Eric B. Morgan and Edward Shacklady, Key Books Ltd. 1987.)

Znaci da je mozda ovaj Spit jos uvek citav negde na dnu okeana ...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

DjG

#31
Quote from: milten on 28-09-2008, 12:36:57
Znaci da je mozda ovaj Spit jos uvek citav negde na dnu okeana ...

Znas sta Miltene. Treba pratiti "Discovery", nikad se ne zna sta moz' da im padne na pamet. Seti li se neko tamo da je mozda taj Spit citav na dnu 'ladno ce da skupe tricavih 100.000 funti, da ga izvade, restauriraju i polete. Njima pamet ne fali da izvade motor nekog aviona sa dna mora i onda "urade restauraciju" do letnog stanja. Pri cemu je naravno sve, osim bloka tog motora, u scratchbuild-u.
Au' bre Medico... napravi ga - fakat je. Zaboravio sam u svom postu da kazem i to da su i neki drugi Spitovi nosili DW*K oznaku na trupu, ali su imali drugi registracioni broj. O tome treba voditi racuna prilikom analize fotografija.

djos & filip

Veceras sam video OVO CUDO UZIVO  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Slike su.........ipak samo slike, u prirodi......raj za oci. Predivno uradjena maketa.
Stvarno sam bio fasciniran.

MEDICO, sjajno, jedva cekam da ga vidim gotovog. Nadam se da ce se pojaviti i na nekom takmicenju

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......