JRV F-47D crni 056

Previous topic - Next topic

Dada

@ Sandman: ya MM je u pitanju...
@Gusha: Znam da se nece videti, ali volim da su tu... Mozda mi se cefne da skinem panel sa kapotaza pa da se vidi masina... Ko zna...
@Kerber: Fala na slickama, imam ja iskljocanu kabinu belog 109 iz Zagreba(teh. muzej) on je yellow chromate, pa sam zato i pitao koji je ovaj nas... :)
@Dragan_mig31: Bice slika kokpita, samo da ga pocnem :D :D :D Ne drzim se bas sastavnice, za koju iskreno ni ne znam gde je :)

medico

a uuuu i mene si presao , taman sam se zapitao sta je sa ovom druskanom !?

Boki

I ja pomislih na najgore :D . Samo napred, tata_medo, Thunderbolta nikad dosta :D ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

Ovih par slicica je cisto da vidite da radovi nisu stali... Maketa je sredjena u bukvalnom smislu te reci... Neka hemija mi je odreagovala na poklopcima mitraljeza i sada izgleda dosta lose... Sam avioncic mi je test poligon za Max Meyer farbice, kojima sam prezadovoljan... Detaljan foto izvestaj dobijate kad se vrnem u Bgd, jer mi je u selu losa konekcija...
Evo i slicica, ima jos par stvarcica da se poprave, pa ce i dekali...

Na ovim slikama se ne vidi, ali kad budem slikao gotovu maketu, videce se tonirani paneli...
Ajd da ne davim vise, raspalite :)

airbamby

heh
kakav li ce tek drugi NMF da ti bude ako je prvenac ovako dobar...
Vide se tonirani paneli...
Samo napred
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

medico

odlicno napreduje , nmf lepo izgleda samo chini mi se da se vidi granulacija , tripko rece na njegovom P-47 da se vidi zbog blica ili nesto sl. a da je uzivo manje ?!
hajde nas malo uputi koje maxmeyer boje si koristio , sta koristis kao razredjivach, da li treba primer ,koliko je bitan pritisak i koji koristis ?

Sandman

na tripkovom Tanderu se granulacija uzivo skoro i ne vidi... to je samo zbog makro moda i blica.... verujem da i ovaj malisha uzivo izgleda mnogo bolje ;)

na drugoj slici se lepo vidi tonalizacija panela po krilima! kako si radio? dodavanjem drugih boja u MM ili igranje sa vrstom podloge (matt/gloss)?

nego, na prvoj slici mi deluje kao da je sa desne strane trupa crna povrshina malo "uvuchena" ka kokpitu - onaj deo izmedju prednjeg stakla i poklopca motora...deluje malo asimetrichno gledajuci levi deo nosa.... ili me to samo vara igra svetlosti i ugla slikanja?  :-\

u svakom sluchaju deluje JAKO obecavajuce ;) vidim da cemo dobiti zestoku konkurenciju u prop kategoriji ;)

samo napred!

dragan_mig31

opakooooooooooo :) samo napred

Boki

Odlično napreduje. Srebrna je, čini mi se, baš lepo legla.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

#24
@medico: Boje Max Meyer BO-83 i BO-85, razredjivac takodje istog proizvodjaca. Baza nije nitro, vise mi deluje kao acetonska. Kada se nanese i osusi (za 5 sekundi, bez zezancije, izbrojis do 5) deluje kao da si rasteglio alu foliju po maketi... Za zrnastu strukturu ne znam sta da kazem. Niti je ima niti je nema... sve zavisi iz kog ugla gledas... meni deluje najvise kao farba na pravom Jug-u.
Primer nisam koristio, a mislim da je trebalo neki mr surfacer 1000 ili tamija primer, ma bilo sta... Pritisak, nesto jaci, oko 1.6-1.8 bar-a, razredjenost nekih 60/40% u korist boje (odokativno)...
@Sandman: Srki za crnu pojma nemam, nisam zagledao, samo sam pazio kada sam skidao maske...
Sto se tice toniranja panela, koristio sam BO-85 sa par kapi sive ili crne, kako za koji panel. Farbice su bile revellove jer su mi sve druge crne akrilne... Okacicu ako stignem sutra u bgd citav proces farbanja i zezancije sa problemima u vezi hemije.
I da, nije za takmicenje :)
Mozda veceras uspem da okacim par slika sa dekalima... i pitanje, koje su boje nase hvarovke bile? Isto ona olive drab?

Dada

#25
Iako sam u velikoj zurbi, uspeo sam nekako da prebacim slicice... Ne mogu da komentarisem svaku zasebno, trudio sam se da pohvatam uglavnom sve greske i brljotine koje sam uspeo da uradim. Prvo je naneta revellova lufthansa blue, kao primer za tamnije povrsine, e znate sta, ne valja :) doslo je do neke cudne reakcije, pa je izgrizlo plastiku ispod kada sam nabacio max meyer. To kao i sink markovi koji su se videli je presmirglano do gole plastike (i dublje :P ) pa jovo na novo.., Tu mi se nije svidelo kako izgleda, pa ponovo citava maketa presmirglana smirglom 2000. Posle jos par puta zezancije, uspevam da dobijem boju kojom sam zadovoljan, zatim usledjuje shadiranje panela, dosta tamnijom bojom (BO85+revell crna), pa nakon toga overspay sa BO83 kojom je citav avion ofarban. Nakon svega moracu jos jednom da naspem u brash BO83 i popravim overspray gde mi je pobegla tamnija nijansa. Dekali Design by Mica, vec sam navikao na njih i odgovaraju mi. Ulaze u panele kao pijan u kafanu nakon tretmana sa Gunze Mr Mark... Vidi se par slika procesa maskiranja i farbanja crne antiglare povrsine. Na jednoj slici se vide nosevi 2 thuda upereni. Jos sam dodatno izdigao noge stajnog trapa kod 056 u odnosu na 024 i doterao ih na pravu meru... bar se nadam :) Ostaje jos da se poprave greske gde je pobegla neka boja, da se zabusi koja antena i ostale sice. Sorry zaboravio sam da slikam sklopljen kokpit pre uklapanja, ima samo slika kontrolne table nakon prvog drybrusha...



Sada bezim nazad u selo, a ako nekog jos nesto zanima, neka pita... odgovaram cim stignem...
Sorry na smoru :)
Poz, D
P.S. Slike su poredjane po hronoloskom redu... :)

airbamby

Lepo za sada napreduje dalibore...
Samo napred  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Shakal

Svaka cast,majstore!

Dada

Hvala momci!
Mali nastavak... Jos neke dzidzabidze ostaju da se srede... Treba da padne jako lagan wash. Da se pobrisu staklici, zalepi far u krilo, ravnomerno ofarbaju glave na hvarovkama, matiraju gume i to bi trebalo da je to...

Ne znam da li cu uspeti da zavrsim avionche do sutra, kada se vracam u Bgd zbog faxa. Mali problem mi prave uporedni projekti koji teku uz njega.
Poz.

airbamby

Super izgleda...
Fakultet  :-\ :-[ :-[ je ipak broj 1
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj