Hasegawa Flak 88 1:72

Previous topic - Next topic

Trutek

Jos jedan, jelda da sam malo dosadan... Isto puno muka sa njime, vec je sve bilo gotovo i onda mi shebo sve revellov akrilni lak, i od onda akrilke izbjegavam, doduse imao sam par susreta sa akrilkama al samo preko kista, AB i akrilne, no way ak se mene pita...





Boki

Ma kakvi dosadan. Pa zbog maketa smo i ovde :) .
Čini mi se da dosta dugo nismo imali ovako nešto na MK.
Odlično izgleda. Samo napred. Sa nestrpljenjem čekam konačan rezultat ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Aki

Lepo napreduje!
koju ces semu da mu radis?
Kakvo je uklapanje?Mene ceka hasegavin 88mm flak 36,ali dobiju se delovi i za flak 18.

Trutek

Pa lijepo sve sjeda, samo mozda ovi kotaciti za okretanje topa su u "banani", naime rupe u koje trebaju ici su prevelike.

Bit ce na malenoj podlozi skupa sa "Famom" u nekoj idili Kurska, divizija groosdeutchland ako se ne varam, moram tocno pogledati u reference... godine 1943. za vrijeme bitke za kursk...


Trutek

Evo ga...stavljeni su decali...ofarbane su zice za koloture...sad jos moram ih samo namotat, kupit super ljepilo, poljepiti i spremno za drugi sloj laka...

Decali po pocetku nisu bas najbolje sjeli, vidjelo se malo sliveringa pa sam koristio od MMa decal solvent solution (ako se ne varam, dolje ispod pise for complex surfaces) i sada su sjeli super...malo jesu debeli al Boze moj...bit ce nesto od te makete...







P.S. Ovim putem zahvaljujem kolegi Tasmi na udjeljenim decalima za Grossdeutchland diviziju, posto su moji otisli sa muskolom. Hvala...

Trutek

Evo koloturi su stavljeni jucer navecer a danas sam presao jos jednom gloss lakom...ja sam zadovoljan a to je najbitnije kolko se ja sjecam i znam...slikice:





Trutek

Dakle ovih zadnjih 2-3 tjedna sam malo radio na ovome projekticu...stavit cu ga na podlogicu sa 4 covjeka, poceo sam farbati ljude, dosta sitnica ima na njima koje treba pofarbati tako da vjerujem da bi sa farbanjem njih trebao biti gotov do kraja vikenda...

eto slika da ne duljim dalje vi prosudujte i osudujte...

















A ovakav nekakav slican raspored sam ja zamislio



Pozdrav i sretan Božić

Hawkeye

Odlican rad i ideja,bas da vidim kako to izgleda napravljeno,posto ga i ja imam  :D !

'Уживај младићу за младости своје!'

Raw_Shooter

Ohhhh Nice work my friend  ;) ;) I like that everything is in order and clean  ;) ;)

Trutek

Dakle ovako...maketa kao maketa i nije nesto posebno, pogotovo vojnici koje daje hasegawa jer su ocajni, zatim alat je malo "drugaciji" nego sto bi trebao biti u stvarnosti i ima jos par stvari da sad ne nabrajam...

@ raw...what has this model kit gone trought this is almost "the best" I can do at this time...maybe these weekend i start od building a "diorama" for this model...

Ovaj vikend mozda i zapocnem sa izradom podloge za ovog topceka...

Raw_Shooter

Diorama ? Excellent I am looking forward to see it  ;) ;) ;)

Trutek

Top je lakiran mattom (lak u spreju mr hobby), malo mi je na par mjesta pobjeglo previse laka, prvenstveno na prednjem zastitom pa cu tu nabaciti malo "grmlja" da sakrijem greske...