Revell 1/72 M1A2 Abrams

Previous topic - Next topic

Sandman

Ove godine je 25 godina od Prvog zalivskog rata, te mi je to poslužilo kao inspiracija da brzinski odradim još jednu maketu iz šteka.

Izbor je pao na Revellov Abrams u 72-ci uz dodatak Extratech ecovanog seta.





Maketa je sklopljena i spremna za crni prajmer (na slici fale samo bočni štitnici preko točkova - zaboravih da ih postavim uz maketu pri fotkanju).

Od ecovanih delova iskoristio sam ručke na zadnjem delu hulla, kao i na prednjoj levoj strani, štitnike za farove, poklopce na kupoli, kao i rešetku na podu korpe na zadnjoj strani kupole.




Sandman

Danas sam naprskao prajmer - crni Mr. Surfacer 1500




Sandman

Proteklih par dana sam radio na farbanju.

Prvo je za vikend preko crne podloge naprskana Gunze H27 Tan, s tim što su spojevi panela ostali blago osenčeni crnom podlogom.

Zatim sam sačekao do danas da se dobro osuši taj sloj, kako bih preko nje, najviše po sredini polja, naprskao Gunze H313 Yellow FS33531. Prethodni sloj se nazire po ivicama polja, a ispod nje vrlo blago i crna podloga koja igra ulogu preshadinga.






stefa

Jako lep i pedantan rad, samo napred :)

ypow

odlicno izgleda, bas sa merom...da li i koliko razredjujes mr surfacer 1500 kad prskas?

Sandman

Hvala. Da, Surfacer razređujem odokativno - samo da ne bude suviše gust ili suviše redak.

Sandman

Abrams je takođe izlakiran sa Tamiya X22 Gloss Clear, postavljeni su dekali, koji su zatim četkicom zaštićeni slojem Future-a...










Goran A.

Bas mi se svidja, neverovatno kako su svi detalji iskocili. Odlican!


zobo


rodeo

Srki, super rad, jedno pitanje, zasto koristis i glos lak i Future, obicno je Future zamena za lak?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Sandman

Hvala na komentarima.

Future sam koristio samo za mali premaz preko samih dekala, mrzelo me je da palim kompresor da prelakiram celu maketu Tamiya gloss lakom. Ovo praktikujem ako dekala nema previše i ako su mali kao što su ovde npr.

Generalno, Future ume da napravi probleme kasnije - dešavalo se da nakon sušenja, finalnog sloja laka i kompletnog weatheringa Future sloj popuca kao suva zemlja, te sam ga zato batalio za kompletno lakiranje makete.. ali za ove sitne radove i u tankim slojevima je ok.

Tamiya X22 Gloss clear mi je inače sada favorit za gloss lakiranje...

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sandman

Tako su date u kutiji. Dodao sam svega par ecovanih ručki tako da je sve ostalo direkt iz kutije, pa ne bih da se mnogo uplićem u tačnost i eventualne ispravke.

flanker

Izgleda da su samo na M1 varijantu dodali još par delova za M2, osnova ista. Čini mi se da noviji tip gusenica, izgleda potpuno isti, imaju Leopard 2 i Challenger 2.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sandman

Abramsu sam uradio nešto drugačiju nijansu washa - mešavina slikarskih uljanih Raw Umbra, Burnt Umbra i Raw Sienna. Wash je odradio posao baš kako sam i želeo -  istakao je linije panela ali i celoj maketi dao onaj žućkasti ton pustinjske kamuflaže.

Nakon washa pao je i finalni sloj laka (mešavina Gunze semigloss i matt).