Revell 1/144 Hawker Hunter FGA.9

Previous topic - Next topic

Sandman

Evo da prekratim vreme chekajuci da se gitovani, farbani i lepljeni radovi na ostalim maketama sushe, reshio sam da zapochnem josh jednog malishana ;)

U pitanju je Revellova sjajna maketa Hawker Huntera FGA.9 u 1/144 koju sam pre izvesnog vremena dobio na poklon (hvala Drazene! ;))...

Sam avion ima zanimljiv oblik, mozda ne preterano revolucionaran i primamljiv, ali sam oblik usisnika za vazduh je jako zanimljiv :)



delovi su rasporedjeni na dva rama + prozirni ram sa canopyjem....



dekali su dati za RAF i shvajcarski avion... vishe mi se svidjaju RAF oznake i simboli jedinice, tako da je izbor pao na njega.. mada ce biti izazov zalepiti ona slova XF523 na donji deo krila jer ti dekali lezu tachno preko vrata stajnog trapa!!



a da je maketa pravi mali biser uverice vas par sledecih fotki... na nivou detalja bi ovoj maketi pozavidele i mnoge vece razmere!!  :o



za sad je sklopljena samo kadica kokpita... sledi farbanje kadice, kao i instrument table i lepljenje dekala sa instrumentima....


Dada

MADMAN!!! :P BRavo, lepo sto si se vratio na krilca umesto gusenica... ali opet onaj jagd... :)
Samo napred!

Sandman

Quote from: papa_bear on 27-09-2008, 21:56:16
MADMAN!!! :P

;) always....  :D

Quote
BRavo, lepo sto si se vratio na krilca umesto gusenica... ali opet onaj jagd... :)

ne brini se zbog "jagd...".. bice kasnije i Eileen Thunderbolt ;)

airbamby

Ne znam sta je al evo ga opet...
Svaka cast bas si krenuo sa radovima na sve strane...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

GBU-10

Zanimljiv modelcic,da li ga ima u 72-ci i koji proizvodjac je u pitanju?

Sandman


dragan_mig31

zakon.svaka cast na strpljenju.ovo je premalo za mene

GBU-10


Sandman

ova maketa se skoro sama sklapa!  :o :)



prostor za stajni trap isprskan sa MM Steel, kao i usisnici vazduha sa unutrashnje strane...



Izduvnik iako deluje jako sjajno ovde, zapravo je naprskan sa MM Exhaust metalajzerom koji je metalik crne boje!



ovih dana je prethodno kompletiran kokpit - zafarban antracitom, a instrument tabla je dekal...



sedishte sam u neku zelenu zafarbao...bochni paneli sa instrumentima drajbrashovani u belu...



kopcha na pojasu za vezivanje drajbrashovana sa MM Chrome Silver...



bice samo laganog gitovanja po spoju polutke trupa, ali nishta strashno... maketa se zaista odlichno uklapa.. jedino je donja polutka jednog krila malo vishe utonula u gornju deo, pa ce tu malko gita pasti...

sam nos ne sklapam josh jer razmishljam kako najefikasnije da uguram malo istopljenog kalaja kao tegic, jer je ovo chini mi se "tailsitter" maketa! chak su u sastavnici dali uputstvo da se negde na sredini trupa izbushi mala rupa gde se lepi prozirna "shipka" kao oslonac... otuda ona mala rupica na donjem delu trupa - za svaki sluchaj ako recept sa kalajem ne uspe!

inache poklopci stajnog trapa su naprskani sa aluminijumom, kao i ceo stajni trap... imajuci u vidu detalje na maketi nakon washa prostor stajnog trapa bi trebalo da ima zaista impresivan izgled!  :o

Dada

Woah! Ipak je ovo tvoja razmera :) Vidim da je maketa fantasticna. Lepa maketa ruznog aviona :) :) :) Jos samo da i ja privedem kraju onog Britanca, pa neka se druze na forumu :D
Samo pikaj, lepo ti ide.

Profa

Quote from: papa_bear on 07-10-2008, 16:34:15
Woah! Ipak je ovo tvoja razmera :)
Moraću absolutno da se složim sa papom Daliborom - ovo je definitivno tvoje carstvo!!!
Svaka čast!
Bogu fala što sam Lala! :)

drazen

Srle, nema na cemu ;)
Jos jednom, drago mi je da ti se dopada i da si poceo JOS JEDAN USPJESAN projekat  :)
Nema sumnje da ce na kraju biti izvrsno odradjena maketa.
Kao sto ostali kazu, ti si gazda 1:144 a i sire :D
Nikad nisam radio 1:144, a i mislim da bi je samo upropastio.
Samo naprijed, super izgleda do sada

Sandman

hvala momci na lepim rechima :) potrudicu se da opravdam rechi hvale ;)

shto se tiche kammo inache, radicu britanca koji ce biti izazov zbog dekala na donjim delovima krila koji se postavljaju tachno preko vrata stajnog trapa!

chekam da mi uskoro sa Lakija stigne Gunze Light Aircraft Grey (BS381C/627) tako da cu dotle raditi ostale delove kamuflaze i sklapanje shta josh treba...

iako Hanter sam po sebi mi i ne deluje nesho zanimljiv kao avion, moram priznati da je simpatichnog izgleda kad se vidi u 3D obliku :) posebnu draz mu daju usisnici u korenu krila koji daju debljinu krilu na tom delu i chudan sklop zaobljenih linija ...

PELE

Uf......., mnogo dobro! :o :o
Jedva cekam nastavak radova.



Pozdrav! :)

Sandman

malo se radi i na ovoj maketi... josh par sitnih pripremnih radova pa krecemo sa farbanjem ;)

zalepljeni horizontalci, u nosni deo ubacheni tegici od istopljenog kalaja fixiranih za maketu plastelinom, sve zagitovano i sredjene linije panela...





najvishe muchenja je bilo oko nosnog dela...



zabushio sam iglom i topove... chisto malo da dam na realistichnosti....