Revell 1/144 Hawker Hunter FGA.9

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

de bre srki sta imas ti umesto ochi?mikroskop? :D svaka cast

Dada

Kao sto vec rekoh... Tvoja razmera... :)

PELE

Lepo, samo napred! :)
Kako ces da maskiras canopy u ovoj razmeri? ::) ;D



Pozdrav!

Sandman

Quote from: PELE on 21-11-2008, 14:50:37
Kako ces da maskiras canopy u ovoj razmeri? ::) ;D

paa....kao i na svakoj drugoj maketi - Tamiya trakom seckanom skalpelom... :D ;D :P


PELE

Auuuu........sto je mnogo, mnogo je... :o :o :o :o :o
Ne bih ja imao zivaca za ovo, samo napred!
Vise lici na 1/72 nego 1/144... ;D


Pozdrav!

Goran A.


Sandman

Quote from: AG02 on 21-11-2008, 20:39:35
Dobra 144-ka zlata vredi.

a losha (Jaguar) se gituje...shmirgla...gituje...shmirgla..gituje.... .... gituje... :D :D :D

djos & filip

BOZE MILI  :o

sve do kabine ......jos i nekako, ali kad se setim da sam poslednji put na 72jki na pola puta zamalo digao ruke i rekao da je mnogo pipavo, ovo sa maskiranjem 144.....SJAJNO, mora da su ti nervi ko brodski konopci :)

Samo napred, bice lepo ovo videti zavrseno

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

poklopac kabine zalepljen Humbrol Clearfixom, tack-it-om maskiran prostor stajnog trapa, izduvnik i usisnici...



Gunze Mr. Surfacer 1200 je upotrebljen kao prajmer... fenomenalna stvar za otkrivanje sitnih greshaka koje se ne vide pre prajmera (vidljive su na zadnjem donjem delu trupa oko izduvnika), i naravno idealna podloga za Gunze akrilne boje ;)

Razredjivao sam ga u odnosu 1:1 sa Gunze Thinnerom... Polako ali sigurno postajem ovisnik Mr. Gunze proizvoda :D :D





za koji dan krecem sa kamuflazom ;)

Sandman

definitivno Gunze Konza! :D

nakon blagog shmirghlanja linija spoja na donjem delu trupa, naprskao sam prvu boju kamuflaze - Gunze Dark Sea Grey...

posle prvih par temeljnih prolaza, u svaki sledeci sloj sam dodavao po 2-3 kapi bele boje i tako posvetljenu nijansu prskao po sredini panela kako bih dobio malo izrazeniji efekat razmere pre svega, a i izrazenosti samih panela...

znam, znam, sad cete opet reci kako sam lood kad se chak i ovime igram u ovoj razmeri, al dobro, kad vec rekoste da je ovo moja razmera, moram da opravdam pohvale :P :D



ovde se mozda malo bolje vidi nijansiranje...



slede Dark Green share - takodje Gunze akrilna...

Dada

Odlicno, samo gruvaj dalje... tek sa zelenom c biti perverzija.

drazen

Super je, čovjek stvarno svašta dobrog od tebe nauči ;)..
Pretpostavljam da ćeš i zelenu odraditi kao i sivu-(dodavanjem bijele u svaki sledeći sloj)?

Sandman

da, i zelena ce ici sa posvetljivanjem ;)

Sandman

sa tackitom maskirani delovi koji ostaju u sivoj boji...



nakon prskanja Dark Green sad Hunter izgleda ovako - po sredini panela prskana posvetljavana zelena boja...
na par mesta linija razdvajanja kamuflaze malo loshije izgleda - to je do preteranog naleganja tackita na povrshinu makete .... no posle washa, dekala i blagog prljanja mislim da ce delovati bolje..


Kerber

Lepo, mada bih ja pokusao da mu kamo resim papirnim maskama, zalepljenim na maketu ovim "blu tackom". Mozes lako da resis nivo rastera na prelazu 2 boje, samo ako malo jace pritisnes masku...jeftino i lako resenje. Ja koristim , tj, koristio sam onu tecnu masku za to. A probano sa nekom vrstom plastelina, samo suvog...
Nekako mi ovako sara gubi onaj karajter - negde je zelena bas ko sto treba, a negde deluje bas ustipano...