A6M5 Type 52 Hasegawa

Previous topic - Next topic

morlak

Pozdrav svima,

evo mene sa novim projektom, hasegawa + Eduard zoom set je u pitanju.

Krenimo od pocetka:



turpijanje i sijecenje:



farbanje:



eduard eceraj (sve zasluge proizvodjacu, ja sam samo poubacivao):







akril wash:



pozdrav

morlak

Zaboravih napisati, razmjera je 1/48.

Krenuo sam sa rivetiranjem. U nedostatku boljeg alata, koristim sestar  :-[



Toliko zasad, pozdrav ekipi.

Profa

I ja sam u istom projektu, samo u 1/72...
Ovo nitnanje ti baš ide, iako je pojedinačno kao kod starih majstora  ;)
Samo mi je malo boja unutrašnjosti čudna, zar ne bi trebalo da je aotake mnogo sjajnija i svetlija?
Ne pitam te za zelenu nijansu, ona je OK za Nakadžimine avione, iako su pri kraju za lak kojim je aluminijum premazivan koristili sve i svašta, kakva god nijansa da se nađe...
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

(Lanmi reche) "zivot je suvishe kratak da bi se troshio na eceraj..."
....ali ga eceraj chini vizuelno lepshim i uverljivijim! :D :D :D

kokpit zaista izgleda impresivno sa svim ovim delicima... svaka chast na strpljenju da sve to poubacujesh ;)

airbamby

Super je Zero,svaka cast za nitne a Eceraj nije lako poubacivati  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Goran A.

Odlicno, volim ove zutace!

Kerber

#6
Ko zna ko je proizvodjac ove serije Zeroa. Ako je Nakajima - ima svoju svetlo zelenu. lici na USAF inetrior green a ti si tu negde, a Mitsubishijeva je malo tamnija, lici ponekad, kad je nova, na Green Zync Chromate...Oba proizvodjaca su pravila Zero, pa kako ti se koji zalomi, hehehe. Cak je i Nakajimina zelena kamuflazna za Zeroe, malo svetlija no Mitsubishijeva....vidi se kad su dva aviona jedan pored drugoga, al' ovako, nema sanse da se provali.
Sad, gledaj da ti otvori za tockove budu metalik plavo, i poklopci takodje. Moze da bude i svetlo zeleno, kao kabina, jer je i tu bilo odstupanja, ali je masa ovako farbana. Noge su crne, gloss, a i tu mozes da naletis na metalik-sivu...reference tacno tog i tog aviona su apsolutno potrebne, ako bas zalazimo u detaljisanje i "picajzliranje".
Samo napred !

Goran A.

#7
Da li je bila Nakajima ili Mitsubushi moze se provaliti i po liniji razgranicenja gornje i donje boje na boku trupa aviona.

morlak

Hvala na komentarima i savjetima!
Sto se tice unutrasnjosti, i meni se cini da bi trebala boja biti za nijansu svjetlija, ali posto je eceraj u boji, morao sam se prilagoditi boji eceraja.
Zero je inace Mitsubishi, i to Hasegawina nova verzija makete.

Pozdrav!

0viking0

Quote from: morlak on 07-10-2008, 16:16:09
Sto se tice unutrasnjosti, i meni se cini da bi trebala boja biti za nijansu svjetlija, ali posto je eceraj u boji, morao sam se prilagoditi boji eceraja.

Pozdrav!

Isti sam i ja imao problem... Eduard nekad zbilaj ima čudne boje na jetkovini. Moj M5 je u galeriji

Profa

Quote from: morlak on 07-10-2008, 16:16:09
Zero je inace Mitsubishi, i to Hasegawina nova verzija makete.
Zero jeste Mitsubishi, ali ga je proizvodila i Nakajima (što bi rekli - po licenci) ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

morlak

Znam, znam, samo sam htio reci da je maketa Mitsubishi verzija.

Kerber

Evo ti nesto o Zeroima, nije veliko, skini...

A6M Globa.doc
http://www.sendspace.com/file/n3oqb7

morlak

Trup zatvoren, rivetiranje jos nije gotovo.




Kerber, hvala za link.

pozdrav

morlak

Pocelo se na motoru raditi,

prvo eceraj




pa farbanje tamno sivom




slijedi drybrush silver...