Le Grand Charles :)

Previous topic - Next topic

Profa

Quote from: papa_bear on 08-10-2008, 12:18:50
Fala puno, fala... :D
@ Profa: uvek se trudim da maskiram kada radim kamo u '72. Nije da ne znam da radim freehand, nego prelazi treba da budu skoro ostri u ovoj razmeri... Tek malo da ima mekog izmedju 2 boje.
@ Sandman: Drago mi je da ti se svidja :) Boje su ruske autentik, a za Britance ne mozes da omasis... donjake medium sea grey, gore; dark green i ocean grey.
Ja sam mislio na nijanse (znam, udavix sa nijansama RAF ocean grey 0:)), a ne na način bojenja - i ja se slažem sa oštrijom granicom kod Engleza, čak i kad radim četkicom ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

Hvala cika Dule :)
Evo i par slicki sa dnevnog svetla, nisu mi se svidele boje na slikama sa stola, pa rekoh da pre neki dan probam da uslikam i na dnevnoj svici pa da vidim kako ce da ispadne... Naravno sa krova moje cetvorcice po obicaju :) Po meni su boje realnije na ovakvom svetlu...

airbamby

E to su prave fotke...
Bravo majstor Dado...
Sad mi se jos vise dopada ovaj Tempers
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Boki

U pravu si. Ovako mu boje baš dolaze do izražaja i, čini mi se, još bolje izgleda.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Lanmi

Dobra mrcina! Farbanje odlicno, kao i uvek na tvojim maketama poklopac kabine besprekoran. Ima jedna stvar koja mi malo smeta a to su tragovi izduva i barutni tragovi od topova. Gledaj da ti ne budu toliko ostri zavrseci, (to ume da bude i posledica sredjivanja slike u photo editoru). Sjajne su fotke, sta je sledece?
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Dada

Hvala Lanmi na savetima. Moram jos da vezbam jos experimentisem sa pastelima i prljancijom... Ipak sam pocetnik u svemu ovome :P (bez zezancije :) ). Stakla sam opet drndao praskom za poliranje kamena. Mogu reci da mi se svidja efekat. Dodje mu nesto kao smirgla mozda 8000-10000 finoce. Trazi malo vise vremena, ali je efekat super... Pa na kraju fini filc i mala brzina na dremelu pod vodom urade da se ovako cakli...
Sledece... Ja samo rasklanjam zapocete makete sa stola da bih mogao isti da izbacim iz sobe :)
Bice onaj Mustang za kampanju, njega ne racunam. Sledeci su pe-2 koji lagano ulazi u zavrsne radove i onaj sturmovik sa foruma koji je prosao pogadjaj koji tretman :D Posto ima limena krila, bice naski... Slican onom iz muzeja. Mada ima i jedan FW :)