Le Grand Charles :)

Previous topic - Next topic

Dada

Sta reci o Pjeru Klostermanu (Pierre Clostermann), a da se vec ne zna. Pilot koji je ostvario najvise pobeda u avionu tipa Hawker Tempest Mk.V. PResao na isti nakon Spitfire-a Mk.IX. Le Grand Charles mu je treci tempest na kome je leteo. Koga zanima nesto vise o pilotu I avionu preporucujem sajt www.hawkertempest.se I knjigu "Veliki cirkus"-"Le Grande Cirque"
Maketa Academy 1/72 Hawker Tempest mk.V:
Jos jednom hvala Srkiju-Sandmanu koji mi je poklonio ovu maketu na proslogodisnjem takmicenju (DiB). Avionce se samo sklapa I veoma je tacna.
Zbog vec navedenih razloga I zbog velikih simpatija/postovanja prema avionu i pilotu, trudio sam se da sto bolje uradim ovo avionce.
Farban je ruskim nitro autentik bojama. Dekali Academy iz kutije, koji moram priznati odlicno lezu u panele. Ima dve veoma vidljive greske zbog kojih sam izludeo. Prva je to sto mi je broj na desnoj strain trupa ostao ukrivo jer se film istopio pre nego sam uspeo da ga pomerim, a druga je to sto sam slusao sastavnicu. Krstovi na hladnjaku su ostali nisko. Tek videh kada sam pogledao slike.
To bi bilo to sto se tice price... Evo I slicica:

Mozda jos dodam malo ostecenja-simulacije aluminijuma na par mesta, ali videcu. Eh da stroka na korenu desnog krila je obrisana...
Pozdrav do sledeceg projekta,
Dalibor.

Profa

Mnogo je lep :D
Odavno želim da uradim jednog, al' ne stiže na red... :-\

Što se Lorenskih krstova tiče - ko im ne zna tačnu poziciju ne vidi grešku, jedino što sam sebe opterećuješ ;)
E, da, ovo je, BTW, kontrast između boja koji sam spominjao ovde (http://maketarskikutak.com/index.php/topic,5058.msg51491.html#msg51491), a koji po meni mnogo više odgovara fotografijama...
Sve u svemu odličan rad!!
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

drago mi je da si ovu bebicu zavrshio konachno ;)

ODLICHAN RAD! :)

taj broj koji pominjesh ni ne primecujem mnogo sa slika, nego mi se jedino chini da ti je crveni krug u rondeli na levom krilu gore malkice pobegao od centra ali nije strashno! ;)

svidja mi se krajnji rezultat... u odnosu na pre neki dan ovo sad izgleda vrhunski! :)

shta reci, sve si bolji i bolji.... ako ovako nastavish mi ostali mozemo da krenemo da pakujemo pinkle :P :D

e da, zanima me kako ti se chine dekali na ovoj maketi? Academy, ali neshto novijeg datuma... da li si imao problema sa njima? Chuo sam da ovi noviji shtampani u Italiji perfektno rade posao? Pretpostavljam da je mozda jedini tezi dekal za nameshtanje broj Klostermanovih pobeda na desnoj strani aviona - dvoslojni krstovi...?

Sve u svemu, drago mi je da ti se poklonchic svideo, a josh vishe mi je drago shto si ga majstorski odradio! ;)
Sledeci put ti poklanjam neki bombarder! :P : :D  ;D

I za kraj jedno offtopic pitanjce vezano za kammo na ovoj maketi - Academy sastavnica tj. ono shto su dali za tri boje za kammo me malo buni... kad se uporede FS i BS381 kodovi nisam bash siguran koje dve sive zapravo idu na ovog Tempesta!  :-\ Nabavih Gunze RAF sive, ali nisam siguran da li je to to... pa ako moze mala pomoc oko ovoga....hvala!

Pozz,
S.

Goran A.

Jedino sto mi se ne dopada toje garez na krilima. Posto radis cetkicom imam resenje ali ne znam koliko ce ti biti prihvatljivo. Kupi crni hambrolov sprej i napravi kartonski sablon oblika povrsine koju hoces da zaprljas. Blu takom izdigni sablon od povrsine makete koliko procenis i sa vece daljine naprskaj blago. Sredinu povrsine mozes pojacati na tvoj nacin. Cilj je da dobijes onaj fini prelaz sa garezi na cistu povrsinu.
Ovo je jedino sto mi se nikako ne dopada kod cetkarenja jer garez neizgleda realno i cesto kvari utisak pogotovo kad se uporedi ona radjena erbrasem

airbamby

Quote from: AG02 on 08-10-2008, 08:26:23
Posto radis cetkicom imam resenje ali ne znam koliko ce ti biti prihvatljivo. Kupi crni hambrolov sprej i napravi kartonski sablon oblika povrsine koju hoces da zaprljas.
Covek radi sa Airbrushom koliko znam i mogu da primetim...

Lepo je ispao izgleda zaista atraktivno nema sta,boje su prave definitivno...prelazi su odlicni...
Samo napred ovo je jako dobar rad...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Goran A.

Kakav sam ja Tupan sa velikim T !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bio sam ubedjen da je ovo Profin rad! Dioptrija.

Kerber

Idi, begaj, mani se !  :D

A bre, ti si otvorio hiperprodukcionu radionicu za avione....vidi, vidi, gle, gle... ;D

Lep je ovaj Tempest. Iako sam ranije preferirao Hellerovog (osim elise), ovaj je bas k'o sto treba.
Ima dusu... Pogodjeno, bar za mene.

Sta je sledece?

Dada

Fala puno, fala... :D
@ Profa: uvek se trudim da maskiram kada radim kamo u '72. Nije da ne znam da radim freehand, nego prelazi treba da budu skoro ostri u ovoj razmeri... Tek malo da ima mekog izmedju 2 boje.
@ Sandman: Drago mi je da ti se svidja :) Boje su ruske autentik, a za Britance ne mozes da omasis... donjake medium sea grey, gore; dark green i ocean grey. Dekali su sasvim ok legli, iako nisu iz serije koju su stampali u Italiji... Jedino sam opsecao onaj noseci film do samog dekala... Pa malo toplija voda i gunze mark softer i to je to... Mat lak ih je zaputao do kraja... Malo sam bio skeptican pre njega dal' ce sve da legne...
@AG02: Bamby hvala na odbrani :) kriv sam :D Na ovom avionceu sam stvarno cetkom i suvim pastelom nanosio "garez" posle cu da uzmem gumicu za brisanje pa skinem visak pastela. Nanosen je posle mat laka tako da mogu da se igram kad hocu :)
@Kerber: Samo skidam projekte koji mi stoje na stolu :) Sledece... Ne znam tacno, ali nacuo sam da bi mogao jedan FW190A8 Ramm :), Mig-21BIS, Pe-2(zavrsena hirurgija), il-2, poslednja tri kao naski :) Sada pakujem pinkle pa ponovo za Bgd. Bice jos radova kada se vrnem kuci...
Poz i grazia

gasha

Bas mi se dopada. Ostecenja mozes da radis i sada ali meni se mnogo dopada onaj nacin sa rebrnom ispod pa naknadno ljustenje.

GBU-10


Boki

Kakvo iznenađenje?! :)
Pa, kad ga pre završi? Ili je to jedan od onih silnih "na korak do finiša" projekata? Ne sećam se da si spomenuo da radiš na njemu.
Inače, mnogo dobro izgleda :o . Da niste napomenuli, ne bih ni primetio ništa od navedenih "mana". ;)
Naročito me je iznenadilo kako su dobro legli dekali (ali i obradovalo jer i mene čeka jedan ovakav :D ).
Svaka čast, Dalibore. Krupnim koracima napreduješ u ovom hobiju. Jedino se pitam kako uspeš da nađeš dovoljno vremena za sve.
Sa nestrpljenjem čekam da vidim kojom ćeš sledećom maketom da nas iznenadiš. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

Hehe, hvala jos jednom svima.
@Boki: Ovo je bio jedan od avioncica za moju dusu kog sam sklapao u nekoliko navrata na par sati. Jedino sto sam zaseo citavo poslepodne i vece kada su bili na redu farbarsko/tapetarski radovi. Dekali sasvim ok lezu uz malo ubedjivanja... Nokat, cackalica, hemija, lakovi i posao zavrsen :D
Nista se ne zna... gledam u kutiju sa okupanim maketama, a gledam i na one sto su trenutno na kupanju... Verovatno neka od onih koje sam gore naveo...
Poz.

oddball

Супер је и ведеринг је суптилан. Претпостављам да си радио са акарилним бојама. И Темпрест је супер испао и декали су му лепо легли, без силверинга. Једино што бих ја урадио је драјбарш на решетки хладњака али то уопште не квари веома позитиван утисак твог рада.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Shakal

"Ludo,burazere,luuudo!"
Svaka cast. Odlican rad.
Ako ti toliko smetaju te greske na maketi-pokloni je meni! ;D

Dada

Thnx.
@oddball: Hladnjak jeste drybrushovan, ali nikako nisam uspeo da uhvatim lepo "celije hladnjaka" digitalcem. Paneli jesu izvlaceni crnom i sivom akrilikom, dok je ostatak pastelima sredjivan.
@Shakal: HAHAHAHA, mozda jesam manijak i psiholopata ali ne i tolika picajzla :) :D