A6M5c Zero, Academy 1/72

Previous topic - Next topic

drakii

Fine molds nece zbog tebe da izbaci A6M5c, salim se , vrlo,vrlo lepo, bpju kog proizvodjaca ili miks koristis ?

menestenasli

mesao sam revel 48 i 15 (zelena i zuta) dok nisam dobio tu boju a takvu nekakvu sam najvise vidjao na drugim maketama na netu, sad vidim da je trebalo da ubacim i malo srebrne u mesavinu, mada nikad nije kasno...

Monthy Python

Samo jedna mala informacija- u knjigama koje ne mogu trenutno da postavim na net (imaju mnogo megabajta) sam nasao informaciju da su neki modeli A6m5b i A6m5c imali sediste bez rupa, t.j. od punog materijala.  Tip sedista zavisi od fabrike koja je radila Zeroe, tako da Academy mozda i nije pogresio... ali ne bih sada da te nerviram  ;D

menestenasli







Quote from: Monthy Python on 04-11-2008, 13:34:19
....imali sediste bez rupa,.....

ti si mnooogo zao covek  ;D
ma shalim se, hvala za informaciju, to mi treba, a sad sam i ja potrazio po nekim knjigama (Aero Detail - 07 - Mitsubishi A6M Zero Fighter, Monogram - Close-Up 14 - Japanese Cockpit Interiors Part i Monogram - Japanese Aircraft Interiors 1940-1945) i video sam izbuseno sediste kod verzije A6M5 i podatak da su pred kraj rata negde stavljali puno sediste ali drukcijeg oblika da bi stao padobran. Znaci pilot mog aviona je kamikaza i nije mu trebao padobran  ;)
Profa mi je skrenuo paznju na neke knjige (puno hvala!) pa dok sam njih trazio nasao sam i ove monograme i jos neke zanimljivosti :) Kako se zove knjiga koju ti imas?

_http://rapidshare.com/files/160589925/mpyth.rar.html_
ovde imas SVE SCENARIJE SVIH EPIZODA monti pajtonovaca, mislim da ce ti se svideti ako nemas

Monthy Python

Posto vidim da se nisi iznervirao, da nastavim  :D.  Sediste je izgledalo kao nekakva kada, sa visokim ivicama da covek jednosavno upadne u sediste (i sedne na padobran).  Neka, bitna je zabava.  Kada zavrsim Spita i Tonija na redu je-pogodio si- Akademijev Zero.  Samo sto cu ga raditi "out of the box", a tebi svaka cast za trud i maketicu.  Prva liga.

menestenasli

#20



Ja u mog zera necu da stavljam nikakvu kadu!!!! ;D Ma zabava je najbitnija, a ja nesto volim pipave poslove  :D samo moram malo da unapredim alat koji koristim.

Kerber

Samo napred, lici mu boja...
Vrlo precizno si mu ga dao po detaljima u kabini, uzevsi u obzir da je to ipak malo samogradnje u '72.
Dopada mi se .
Da vidimo i ostatak izrade.
Pozz !

menestenasli

#22






Ubacio sediste, mitraljez i nisan koji sam napravio, cinilo mi se da je akademijev prevelik. Od svega sto se vidi na slikama jedino je pilotska palica nemodifikovana  :D

menestenasli

#23







Ubacio armirano staklo iza glave pilota, izbusio anti roll sipku, malo istanjio zidove i dodao pregrade za usisnik za vazduh hladnjaka za ulje, motor za sada nisam dirao i verovatno cu ponovo ofarbati nos posto je negde polu sjajan a negde sjajan.

Dada

'al ga razbijas, svaka ti cast... Ipak je to jedan od najmanjih lovaca, pa jos u 1/72...

Goran A.

Bice bas dobar, svaka cast za trud!

menestenasli

#26
 


Malo sam doradio motor, dodao sam jedan deblji prsten i 28 tankih stapica (tj 27 posto je jedan otpao a mrzelo me da ga vracam) sve je razvuceno od rama za delove, nije bas ispalo kako sam planirao, iako su tanki, i kratki su pa se tesko oblikuju- planirao sam da budu mnogo vijugaviji al prilikom obrade hoce da se otkinu od centralnog prstena (koji je inace bio SAVRSEN dok nisam stavio 100kg lepka na njega- a to sam morao inace se nista ne bi ostalo na njemu)  ili da se polome, pa su cevcice ispale mnoogo prave a nemam vremena da ponovo pokusavam ali posto se i nece puno videti kad bude gotovo odlucio sam da ostavim tako kako je. Mozda bi bilo bolje da sam koristio tanku bakarnu zicu... :-\

Manji poklopac prostora za tockove zam zalomio i dodao mali zglob koji sve to drzi, vecem sam dodao 3 poprecne grede  i  probusio sam rupe da posle mogu da proturim jedan kablic. uradio sam i onaj iskrivljeni deo U oblika koji povezuje mesto gde su tockovi i manji poklopac.
Trenutno farbam delove gde treba da dodju oznake, prvo bela (MRZIM BELU!!!!!!!) pa cu da maskiram i da ofarbam ostatak aviona, a onda u bele krugove koji preostanu da ucrtam crvene - plan lepo izgleda na papiru videcemo sta ce biti od toga  ;D

airbamby

Pratim ovaj rad od samog pocetka, odlicno izgleda Zero...
Samo napred  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

menestenasli

#28







Farbanje u toku, prvo sam par dana mazao belom i cekao da se susi malo smirglao pa ponovo, pa je dosao na red najtezi deo - oznake- nemam ih pa moram da farbam. Maskirao sam pomocu alu folije (obicne) koju sam namazao s donje strane revelovim COLOR STOP-om. Na donjoj strani sam koristio jedan nacin, na gornjoj i sa strana drugi, razlika se vidi. Kasno sam primetio da na donjoj strani nemaju beli prsten oko crvenog kruga al to mi je najmanja briga. Sad je na redu procena stete i pokusaj popravke

djos & filip

Ovo izgleda interesantno ako nastavis u pravom smeru, lepa osnova za dobro koriscen Zero. Po meni ipak treba da se sav ovaj sareni izgled nekako ujednaci. Nemam previse iskustva da bi rekao kako samo mislim da se nekako sve ove razlike u boji, ne znam, povezu i ublaze malo.
Naravno ogradjujem se da je ovo samo moje misljenje sto ne znaci da sam u pravu.

Sto se tice oznaka, mogao si da pitas verovatno bi nasli na forumu neku kombinaciju od viskova. Farbanje oznaka je vrhunac lepote ali zahteva stvarno preciznost.

Sve u svemu ako ti zatrebaju oznake pisi pa ce mo da pogledamo, to jest ja govorim u svoje ime :)

Samo napred. Moj A6M2 u IJN sivoj stoji jer nikako da osmislim da li i koliko da ga "ostarujem"

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......