Звезда Иљушин Ил-2 НС-37 Штурмовик 1/72

Previous topic - Next topic

gasha

Igla je uvek bolje resenje, farbana ili spaljivana, uvek mnogo bolje izgleda. Super je za sada, kao prava cevka

Dada

Majstor Pedja, mnogo mi se svidjaju dorade na masini... Nesto slicno i sam spremam... Long Live TOKO :P :P :)

Zoki969

Izvinjavam se sto se nisam ukljucio na vreme ...
Svaka cast na trudu i primenjenim resenjima !!!
Izvanredno  :) ;) :D ;D

oddball

Хвала другари, већ сам Медведу рекао да ми је ова макета најдетаљније рађена. До сада  ;) верујем да није и последња. Готивим Токо јер те приморава да радиш, дорађујеш, смишљаш, измишљаш итд... Што и није лоше јер вежбам нове макетарске технике. Бар су за мене нове. Ускоро апдејт радова, радићу прво делимично сребрњење авиона на деловима где ће бити ведеринг а после ћу видети да ли ћу фарбати четкицом или ће шекати ербраш. Маскирна шема биће тробојна, сиво-браон-зелена и ол-блу доле.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

oddball

Одпучио сам да се испробам са Profinom техником бојења четкицом. Користио сам Хумбролову алумнијум метл кот боју и четкицу са равним врхом. Идеја је да офарбам у боју луминијума како бих касније неке делове покрио пастом за зубе или нечим сличним ради прављења ефекта ведеринга.



Када се фарба добро осуши полираћу је сувом и чистом памучном крпицом да бих добио ефекат полираног алуминијума. Тако би бар требало да испадне. Видећемо за који дан.
Ако буде лоше и нешто не пође како треба разређивач на крпицу и чекицу и - скидај. Па ћу после думати шта даље.
Бај-д-веј, на последњој фотки се види урезан панел на доњем хладњаку. Тачније, оно што личи на некаква вратанца на задњем делу кутије кладњака. На оригиналу га, наравно, нема.

Поз!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Zoki969

Linija po sredini trupa s donje strane ? I malo ispred kabine, ili mi se cini ???

Kerber

Ne cini se...stvarno je tu. 8)

Svaki metalizer, pa i obicna bronza za cunke ce jasno pokazati svaku greskicu, a to se ovde i vidi.
Bolje sad da je sredis, nego kasnije...
Ne sekiram se za to, kako si sredio maketu dovde, ovo je sitnica, sredices i ovu pukotinu. Samo obrati paznju na takve stvarcice ubuduce, da ti naknadni radovi ne "pojedu" trud.

Pozz !

Profa

Meni metalizer baš i služi da otkrije inače nevidljive pukotine, kao primer, pre no što krenem u bojenje kamuflaže...
Vidim i tebi je, i nehotice, pomogao ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

oddball

Постоји тај мали процеп који је слабо видљив голим оком. Видећу како и када ћу решити то, да ли ћу попунити гитом или фарбом па уклонити вичак пастом за зубе.. Мада, могао бих то чимпре-тимпре јер планирам са другаром да финилизирамо сређивање његовог компресора и да кренемо са прскањем будући да имам скоро 20ак макета које чекају компресор. А већ сам почео са склапањем ИЦМ-овог ЛаГГ-3 у 1/48...

Даљи прогрес: није коришћен разређивач већ сам мало полирао пастом и крпицом, и стругао сам тупим скалпером површине где је боја била дебља. И испало је сасвим ок, много боље него пре тако да ћу само прећи фарбом преко ове и неће бити потпуног уклањања алуминијум фарбе.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

oddball

БЕК ФРОМ Д ДЕД!!!
Можда ви јесте али ја нисам забораио на овај пројекат. Пошто је ербраш одавно купљен, као и компресор, бацио сам се на сређивање свих макета и са тешком муком не започињем нове пројекте.
Даљи апдејт: тробојна шема нанета прскалицом уз помоћ шаблона од масног квалитетног папира. Тај папир сам нашао у ауто кућама, наиме то су њихови проспекти. Заиста сам намеравао да купим ауто али будући да су се неке (финансијски) негативне ствари десиле остали су ми проспекти и одлучио сам да их не бацим већ ипак на неки начин искористим.
Сама шема фарбања је мало омашена јер сам побркао места браон и зеленој боји. Бар је сива ту где би и требала бити. Но, технику фарбања знате те нећу о томе тупити. Ево фотки:






Препрскан је ММ сјајни акрилни лак као подлога за декале. Наставак ускоро...
Хоуп ју лајк ит.
Поз!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

PELE

Pozz

Odlicna je kamuflaza, zamerki nemam!

Jos kad dodju dekali, pa wash...ma milina!  :)

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

fino si odradio prelaze izmedju boja tj. same ivice kamuflaze - jesi li te maske fiksirao nechim na povrshinu makete pre prskanja, i na kojoj udaljenosti od makete si drzao maske?

svidjaju mi se i tragovi oljushtene boje na gaznim povrshinama na krilu, blizu kokpita...

oddball

Quote from: Sandman on 06-11-2009, 08:59:54
...jesi li te maske fiksirao nechim na povrshinu makete pre prskanja, i na kojoj udaljenosti od makete si drzao maske?...
Маске сам кројио маказама, а фиксирао сам их са траком за маскирање коју користе молери. Она има јако слаб лепак који не оставља трагове на површини на коју се лепи. Што се одстојања тиче размак је отприлике 2 милиметра. Негде мало више негде мало мање али то је отприлике то. Најбитније је да приликом фарбања ербрашом сам ербраш стоји потпуно управно у односу на бовршину која се фарба.
А гуљење крила сам радио памучном крпом и пастом за зубе уз помоћ лаганог трљања.

за papa_bear:када ћеш твог "домаћег" Штурмовика да радиш? Обећаваш тај почетак радова већ 100 година! (мада, ја боље да ћутим јер ни ја нисам баш експедитиван  :D)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

Lepo majstore, steta sto su omasena kamuflazna polja... Kada ces da uradis nesto sto nije what if? :D :P
Sto se tice mog shturma, nemam pojma kada ce doci na red jer nemam bas vremena za maketarenje, jedino sta sam poceo je IK3 da ispostujem kampanjolu...