MiG-31 1/72 Zvezda, modernizovan ;)

Previous topic - Next topic

Sneni

Evo i mene konačno s novim projektom ;D koji je istini za volju u poodmakloj fazi...


Znači, maketa je Zvezdina, sastavnica je prilično konfuzna i nepotpuna pa sam koristio Revellovu (može se skinuti na njihovom sajtu, a kalup je isti). Zanimljivo da ni jedna ni druga sastavnica ne pominju da treba postaviti top ??? Inače, uklapanje je bez nekih velikih promašaja ali treba gitovati skoro svaki spoj. Dekali su bili malo žućkasti ali je to sunce sredilo... najveći problem su zvjedzdice, koje su mnooogo manje nego što bi trebale da budu za ovaj avion u ovoj skali, ali šta je tu je, postaviću ih jer nemam drugih...

E sad, ovo je jedan "polu-what if" projekat koji će da predstavlja ovaj avion koji je kao modernizovan i nosiće r77 rakete (oni tankovi za gorivo su glomazni i bez detalja, ukratko, ne sviđaju mi se 0:) ): Evo krupnijih prepravki: rakete r77 i nosači su u samoizgradnji, takođe i uređaj za dopunu goriva, a mlaznike sam radikalno prepravio kako bi odgovarali novijim verzijama, pored toga tu je još par sitnijih prepravki:




Evo malo radova na kabini, a tu su i Sergej i Nikolaj, posada ;D:



Ovako sam riješio unutrašnjost mlaznika:



Sklopljeni glavni dijelovi:


Mali dodaci nedostajućih dijelova na topu i usisnicima:



Postavljen canopy i zalijepljen ljepkom za papir :):


Evo neki pokušaj preshadinga pomoću četkice :P


A evo i rezultata (do ovog trenutka sam ofarbao oko 50% osnovne boje), ne znam koliko se vidi na slici ali ja sam zadovoljan efektom... inače boja jako dobro pokriva pa neću ni stavljati drugi sloj osim tamo gdje budu neophodne popravke:


Mislim da bi trebalo sasvim pristojno izgledati kad mu nabacim wash, e sad, dvoumim se da li da radim sav wash sa npr. temperom (neka tamnosiva nijansa) ili da izvučem panele grafitnom olovkom, a samo komandne površine da naglasim s nekim jačim washom...

Takođe, paralelno teku radovi na naoružanju i stajnom trapu, tako da bi sve moglo da bude gotovo u narednih 7-10 dana 8)

Pozdrav
Bojan
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'

Goran A.

Ako radis grafitnom postoji mogucnost da ostane dupli trag, a to nevalja. Mora biti jako ostra da upadne u liniju.

GBU-10

Dobar pocetak modernizacije,pozdravljam svaku smelu
odluku za samogradnjom jer i sam volim dogradjivati.Poz

menestenasli

raketice su extra kao i posada i cela maketa, bas lepo.

Kerber

#5
Do sad si odlicno sve uradio.
Posto je velika maketa, probaj isticanje panela da uradis washom.
Postupak nadam se znas.
Bolje izadje na velikim maketama nego olovka.

Suhoj

Odlicano za sad, samo tako nastavi!

Sneni

Evo, završeno je i farbanje makete, nabacio sam pronto i dekale... u narednih par dana čeka me wash, weathering i matiranje kao i kačenje naoružanja i stajnog trapa, koji su takođe završeni :)






To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

drakii

Bane, zavisi kojom olovkom radis (pastelom) i kako i koliko., napred , radjajte se gotove makete.

Sneni

Završeno je 99%, još samo da popravim mjesta na kojima se tu i tamo odgulila boja prilikom završnih radova... Evo par slika, doduše s blicem (ako nekog zanima, ovo "poklapanje" na prvoj slici je u cilju dovođenja svih točkova u istu ravan :D ).



To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

GBU-10

Jako mi se svidja model,pa me zanima da li je tacan sa merama
jer sa Suhojima serije 27,30,35,37 Zvezda bas nije dala
pouzdane rezultate jer su dosta sirovo izliveni i kad se urade
vidi se veliko odstupanje po merama.

Sneni

#11
Koliko znam ovo je najtačniji MiG-31 u 1/72 s tim da je maketa stara verzija (prototip i prve serije) i potrebne su prepravke ako se radi novija verzija (pored navedenih prepravki koje sam radio potrebno je "spustiti" prednji dio na usisnicima... to sam skontao tek kad sam sklopio maketu, tako da je već bilo kasno :( , pa sam ih samo malo poravnao).

Btw. ako planiraš nabavljati maketu potraži Revell jer je potpuno ista maketa ali ima bolje dekale.

Inače, maketu sam završio, samo da uploadujem slike i dignem topic u odgovarajućem podforumu :D
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka