Kubelwagen Italeri 1/35

Previous topic - Next topic

Marko M

Konačno sam ga završio. Dodao sam mu različite držače, kanticu za gorivo koju sam napravio oblikovanjem više slepljenih slojeva plastike, dodao postolje za mitraljez, kvake na vratima, isekao prednje točkove i iskrenuo ih i uradio sam novi krov. Kako je tekao proces izrade može se videti u temi u radu

http://maketarskikutak.com/index.php/topic,3974.0.html

Krov koji sam napravio od pivskog lima je bio previše gladak pa sam ga oblepio toalet papirom. Tanak sloj papira sam položio na lim, a onda sam ga nakvasio jako razblaženim belim lepkom za drvo koji sam preko papira nanosio četkicom. Ovako omekšan papir odlično prijanja za površinu preko koje je postavljen i može se farbati s tim što sam koristio razređenu akrilnu boju koju sam nanosio tapkanjem četkicom, kako ne bih pocepao papir. Izdržao je lakiranje i za sada ne pokazuje nameru da napusti maketu.

Rudimentarno prljanje sam uradio četkicom sa dark earth jer nažalost nisam bio u prilici da primenim medicov savet za rad sa pigmentima Nedostatak vremena i strpljenja. Slike su malo tamnije jer sam slikao bez blica.







Aki

Super je uradjen Kubel!
Ja bi mu jos zaprasio tockove,izgledace mnogo bolje.

Hawkeye

Kolega ima pravo,inace super uradjeno!

'Уживај младићу за младости своје!'

Messerschmitt

у баш је добар!јако ми се свића!!само тако настави...

Marko M

Hvala. Točkovi, a i cela maketa bi definitivno mogli da se zaprljaju. Međutim, ja često u tome preteram pa na kraju dobijem jednobojnu bezobličnu masu. 

Hawkeye

Probaj u nekoliko etapa da ga zaprljas,nemoj odmah iz prve!

'Уживај младићу за младости своје!'