Su-35 902 1/48 Academy

Previous topic - Next topic

PELE

#15
Potopi u pronto.



Pozz

Suhoj

Nemam pronto...
Ima li alternative?

Sandman

sa prontom treba takodje biti oprezan nakon potapanja kako bi se isti dobro ocedio sa stakla - ako deo stakla vlazan od pronta oslonish na maramicu/salvetu da se sushi velike su shanse da cesh na staklo nahvatati sitne dlachice a to ti nije cilj...

proveri u M-Hobby radnji da li josh uvek imaju Gunze Polishing Compound - njega namazesh na staklo oi mekanom krpicom trljash dok ne osetish da pod prstima krpica "shkripi" preko plastike - znak da si ispolirao staklic.... ovaj Gunze proizvod jako dobro polira prozirne delove i zahvaljujuci njemu prestao sam da koristim metodu potapanja u Pronto!

staklo na Fw190 koji sam pre par nedelja zavrshio, bilo je poprilichno matirano jer sam ga shmirglao sa shmirglama 600, 800, 1000, 1500 i Gunze "Mr. krpama", i na kraju polirao sa Gunze Polishing Compoundom, i skoro da se ne primecuje nishta od tih procesa shmirglanja....

Suhoj

Evo nastavka posle duuugo vremena....
Dakle, sklopljen je trup aviona, vertikalci itd. , sedista nema, jer cekam da mi dodje rezinsko, evo par slika, pa recite kako vam se cini....
P.S. Neki spojevi jos nisu osmirglani....



GBU-10

Dobro izgleda,ocekujemo nastavak.

Poseidon

Veoma lep napredak,biće ovo moćna mašina....ja čekam da mi stigne UB 1/32 pa da počnem :mjetal

sezan

Odlicno napredujes,samo "delji"!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA


PELE

Pozz svima,

Evo posle dugo vremena, Ognjen je konacno uradio nesto po pitanju ovog aviona! :)

Posto je njemu rikn'o kompjuter, uz njegovu dozvolu kacim slike makete. Prvo je naneo sivu, zatim ovu tamnu a sutra sledi bela. Rekao mi je da ima nekih greskica ali ce to ispraviti za koji dan...



Mogu reci da je ovo jedan odlican rad! Meni se jako svidja, a sad da vidim vase komentare. :)

Suhoj

Hvala Pele sto si postavio fotke :)
Evo uspeo sam da uhvatim drugi kompjuter, pa da napism par reci o ovome.
Znaci preradio sam ono sto sam mogao u Su-35, primeticete ono cudo za dotok goriva u letu ;D, sredio sam vertikalce malo, napravio novi stajni trap itd.
Maketa je prvo prajmovana sa nekom MM sivom, a onda sam obojio osnovnu matt 76, pa tamno sivu matt 74. Moracu da prepravljam malo kamuflazu, jer sam uradio malo netacno po nekom nacrtu (za koji sam mislio da je tacan).
Pitanje....motore (odnosne izduvnike) da li da bojim u neku odredjenu boju ili da ja zamesam nekoliko boja?

PELE

Pozz...

Koliko vidim, kamuflaza je gotova: ;D



Ovo cudo treba videti uzivo, jaaako dobro izgleda!


sezan

Prelepa masina , kamuflaza mrak!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

oddball

Quote from: Suhoj on 07-11-2009, 11:10:47
....motore (odnosne izduvnike) da li da bojim u neku odredjenu boju ili da ja zamesam nekoliko boja?
Mozda ne bi bilo lose prvo da prefarbas u boju u kojoj su kada je avion nov, pa posle da dodajes nekoliko razlicitih da bi dobio efekat vederinga.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Suhoj

Quote from: oddball on 08-11-2009, 16:12:59
Quote from: Suhoj on 07-11-2009, 11:10:47
....motore (odnosne izduvnike) da li da bojim u neku odredjenu boju ili da ja zamesam nekoliko boja?
Mozda ne bi bilo lose prvo da prefarbas u boju u kojoj su kada je avion nov, pa posle da dodajes nekoliko razlicitih da bi dobio efekat vederinga.
Da to znam, nego zapravo sam hteo da pitam koja je ta "osnovna" boja za izduvnike?
Da li ima neka konkretna boja ili treba sam da zamesam?

Nemsy_29

Gunmetal u ovom slucaju...