P47 Thunderbolt academy 1:72

Previous topic - Next topic

alaleksic

Evo jednog mog projekta koji je vec namenjen kao poklon.
Avion je farban cetkicom i trebao bi jos jedan prelaz minimum.
evo fotki















molio bih Vas za iskrene komentare i savete.

PELE

Meni se svidja!  :)

Samo ispoliraj farbu vodenom smirglom ili pastom za zube.

Koju si srebrnu koristio?



Pozdrav! ;)

alaleksic


airbamby

Hm da krenemo...
1.Vide se spojevi posebno na donjoj strani trupa to je trebalo vise smirglati i gitovati... D:)
2.Vide se tragovi cetke ali jos jedan redak prelaz bi i to trebalo da sredi 0:)

Obzirom da znam da radis u hotelskim uslovima jer nisi kuci i nemas sav pribor tj koristis prirucna sredstva ODLICNO 0:) 0:) 0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

alaleksic

od pribira koristim samo skalper i cetkicu.
hvala na ukazanim greskama
a sto se tice farbanja to sam i hteo jos jednom da predjem.

Dada

Heh, sta je entuzijazam :) Hotelijersko maketarenje :D

Profa

He, Sale, da otvorimo ti i ja jedan maketarski hotel? :D Ide nam od ruke ;)
Svaka čast za trud, popravi to malo ::) i biće sasvim OK :D
Bogu fala što sam Lala! :)

drakii

osim skalpela i cetkice, dobrododje i malo smirgle, one finije, moze i ovako, svako ima svoj izbor i zeljeni domet, a kritikovati je lakse nego kitikovati . Pozdrav

alaleksic

#8
Profo to za maketrski hotel i nije losa ideja ;)!
A sto se tice smirgle znam da bi trebalo da se koristi ali sta da se radi kada nisam u mogucnosti.

Znam za nos na ovoj semi treba da ide samo do pola crvene boje ali uradio sam celu povrsinu iz prostog razloga saselotejpoom nisam mogaoda izmaskiram,tamijinetrake nema ni za lek,a molersku moram danas da nadjem.

evo jos par fotki














GBU-10

Zver svog vremena,lepo ti ide.

Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'

alaleksic


Goran A.

Nemoj da brzas nego ponovo iseci lepljivu traku i popravi onaj anti-glare panel i doradi nos kako treba. Uspece ti sigurno samo budi pazljiv i nemoj da zuris sa tim. Kad farbas oko tih ivics nemoj da nanosis boju prema traci nego od trake dokle god ne pokrijes sve sto je trebalo.

alaleksic

jel mislis nos po originalu kako treba da izgleda,jel mi verujes da ja u nedelju te makete treba da poklonim tako da ce dosta biti redukovano u toku radu(cak mislim samo da sibnem nalepnice i da ne lakiram),ali vec imam maketu u 48 koju jedva cekam da pocnem da radim.

Goran A.