Academy 1/72 P-47D Thunderbolt "Eileen"

Previous topic - Next topic

cherny


R2D2

Hu88 + ravan pod (nije rebrasti kao na prethodnoj slici)
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


Goran A.

Mislim da preterujete oko nijansiranja. Prajmeri su se mesali ali se ponekad nisu pridrzavali tacne recepture pa nijansa mora da bezi. Sama pigmentacija sastojaka za prajmer je varirala tako da je sasvim dovoljno uraditi priblizno. Uostalom nijedna nijansa se ne poklapa sa trazenim prajmerom, zato Sandmane preseci i iznenadi nas izdetaljisanim kokpitom.

Kerber

#18
R2D2 je u pravu, a evo i malo fotki da vidite kao izgleda...


Sandman

gledajuci ove slike shto je Bane okachio, nekako mi najslichnije deluje MM 1764 - Euro Dark Green - taman ima taj plavkasto-zelenkasti ton (a i imam je u shteku  0:)) tako da cu nju iskoristiti za kokpit....

a sad za "rebarca" na podu videcu josh.... ne znam ni koliko se sve to vidi kad se spoje polutke trupa poshto Thunderbolt ima jako duboku kadicu  :-\ ali pashce eceraj unutra kako god da se okrene :P :D

Goran A.

U sustini to je samo prica je li to Republic ili Curtiss, od toga zavisi nijansa.

Sandman

shto se tiche detalja u vidu rebrastog poda u kokpitu, nadjoh u knjizi "In detail & scale" podatak da je pochev od verzije D-30-RE pod bio ravan, a poshto je "Eileen" bila D-28-RA, pod treba da bude rebrast, tako da bih ga ostavio tako kako je dat - uz dodake od eceraja...

R2D2

Pochevshi od D-27-RA svi imaju ravan pod.
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


Sandman

hm, rebrasti pod se po nekim izvorima pojavljuje od verzije D-27, a negde od D-30 :-\
nishta, najlakshe je oshmirglati te detalje, ali, barem sam siguran da "Eileen" nije "Curtiss-built" Thunderbolt - text sa Wikipedie:

Even with two Republic plants rolling out the P-47, the USAAF still was not getting as many Thunderbolts as they wanted, consequently, an arrangement was made with Curtiss to build the aircraft under license in a plant in Buffalo, New York. Most of the Curtiss Thunderbolts were intended for use in advanced flight training. The Curtiss aircraft were all designated P-47G, and a "-CU" suffix was used to distinguish them from other production.

Serijski broj Eileen je 42-28878, a D-28-RA su Thunderbolti sklapani u fabrici u Evansvilu - serijski brojevi 42-28439 do 42-29466...) shto ce reci da pripada seriji sklopljenoj od strane Ripablika, pa onda ide i ona Dull Dark Green za kokpit, odnosno verovatno MM1764....

Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'

Dada

Daj bre Srki! Dve stranice topika, a nigde slika u radu?!

Sandman

Quote from: papa_bear on 23-12-2008, 23:28:44
Daj bre Srki! Dve stranice topika, a nigde slika u radu?!

pa i ovo je rad... samo nauchno-istrazivachki :P

radovi ce uskoro krenuti... manjak slobodnog vremena za konkretno maketarenje...  ::)
pa dotle da proverim detalje za ono shto mi treba u samom pochetku ...  8)

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Dexy's Midnight Runners davne 1982. gpdine otpevashe pesmicu "Come on Eileen", pa hajde da i ja kazem to isto i da konachno i zvanichno zapochnem ovu maketu :D :D :D

danas su krenuli prvi radovi - kokpit sa svim mogucim dodacima od eceraja...

Eduardova instrument tabla je dobila dve "kvachice", film sa instrumentima je ofarban u belo sa zadnje strane, i to sad cheka da se zalepi na deo iz makete....



desni bok kokpita je dobio svoj ecovani deo...



kao i levi bok...



obzirom da je kadica kokpita u ovom avionu jako duboka, detalji se na kraju slabije vide, tako da sam reshio da se ne bakcem sa shmirglanjem poda, vec da ga ostavim ovako rebrastog... instrument tabla je dobila dva dela na spoju sa podom koji se verovatno nece videti ali lepo izgledaju pa sam ih stavio :P :D takodje su stavljene dve plochice ispod sedishta, a sedishte je dobilo pojaseve za vezivanje pilota od eceraja...

ostaje samo da se na instrument tablu nalepi ecovani deo instrumenata i upravljachka palica da se zalepi na svoje mesto.. no to sve cheka prajmer i farbanje....






Sandman

kokpit ofarban u MM Euro Dark Green...
kaishevi ofarbani u dve boje - donji deo kaishevana sedishtu su tamnije nijanse a gornji na naslonu su neshto a la "off-white"... te nijanse videh u referentnim slikama...
ecovana instrument tabla ofarbana u matt crno, gloss lakom zalepljen film sa instrumentima na zadnju stranu te ecovane table, a zatim u instrumente kapnuto malo gloss laka...
pod drajbrashovan sa aluminium bojom...





bokovi farbani shodno raspolozivim referentnim slikama, neke detalje sam ofarbao proizvoljno....





samo josh upravljachka palica da se zalepi, i da se zafarbaju sa unutrashnje strane trupa delovi koji su ishli u Chromate Yellow, i trup se sklapa....