Big MiG

Previous topic - Next topic

Goran A.

Pocinjem sa radom na ovoj masini koja me impresioniralasvojim izgledom odnosno cistim linijama trupa i krila. U pitanju je varijanta pod nazivom I-75 sa Ljuljka AL-7F motorom koji se kasnije nalazio u Su-7, 9, 11. Razvijan je kao lovac presretac za sistem Uragan medjutim nije stigao do proizvodnje jer je posao dodeljen Suhoju a MiG je dobio posao na izradi novog supersonicnog frontovskog lovca svima poznatog kao MiG-21 F. Postojala su dva ovakva aviona i imao je strelasta krila.






Su-7 KP i MiG-21 F Academy 1/72 bice iskoriscene za preradu



Avion je duzi i od svih kasnijih Migova iz tog vremena kao i od Suhoja. U repnom delu izgleda vitkije od Su-7 i 9 zato sto su njima u tom delu smestene 4 vazdusne kocnice. Sam AL-7f motor nije mnogo veci od R-11 koji je kasnije namenjen za Migove pa je i posao prerade maketa time laksi.

Radovi pocinju.

cherny

Sjajno! Kakva egzotika! Jedva cekam nastavak radova!

Sandman

samo napred ;)

pretpostavljam da si se vec snabdeo sa crtezima?
mislim da imam negde crteze za razne varijante prototipova na bazi 21-ca pa ako zatreba...

Goran A.

Crteze imam, hvala, imam fotografije radara, jedino sto mi fali je kokpit, to ne mogu da nadjem, po onome sto se vidi trebalo bi da je slican onom u MiG-21 F. Pitanje je da li ima fotografija, mozda kod rusa. Trap je gotovo isti. Trenutno prikupljam delove i danas sledi isecanje trupova i sredjivanje za uklapanje. Jedan deo pripreme sam vec uradio.

PELE

Odlicno! Sa velikim zainteresovanjem cu pratiti ovaj projekat!

Samo napred!



Pozdrav! :)

Goran A.

Evo ugrubo isecenih delova za trup kao i nekih prikupljenih delova od razlicitih Migova koji ce biti kasnije obradjivani


Dada

uuu jeeea! Ful hirurgija! To odavno nisam video, svidzza mi se :)

Goran A.

Stigao je i jedan "rendgenski" crtez ili ti "cuttaway" (ne znam da li je sa jednim ili dva t) sto bi trebalo da bude dovoljno da se zavrsi maketa. No, ukoliko neko naleti na neke fotografije kokpita neka okaci nece biti na odmet, moze i od varijante I-7.

Kerber

e, ovo mi se dopada...i ideja i nacin izrade.
Nemam nista skoro za modernjake, pa ne znam te detalje oko table, ali, ima ih podosta na forumu koji znaju i imaju sve to po arhivi, garant !
Kakva su mu krila, kosa kao kod Mig-19 ili nesto drugacija?

Hawkeye

Lepo avionce,sa srecom da ga napravis!

'Уживај младићу за младости своје!'

Profa

Hehe, ko to nama sprema puzzle ;) ::) Svaka čast!
Lagano sa skalpelom, da ne bude viška delova!
Predlažem takođe da od restlova odradiš jedan what-if MiG ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

medico

izgleda ko priprema salate od hobotnice  :D
kuku - lele ...kako ces sve to da stavish u vinkl ?

djos & filip

Dugo na forumu nije bilo ovakve hirurske intervencije, STRAVA!

pa....srecno  :D

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.

#13
Nece biti tesko sastaviti, jednostavno upotrebis par pravih dugackih spruova da drze pravac. Morao sam ovako seci da bih iskoristio sve sto mi odgovara odnosno smanjio vreme izrade. Academy MiG-21 f-13 je posluzio za ovo zato sto je maketa jeftina ima par odgovarajucih delova a u sustini nije nizasta drugo. Toliko je netacan da je skoro neupotrebljiv osim za ovakve stvari.

Juce sam sredio deo trupa oko kabine i uradio korekcije



Za sediste SK-1 kao osnovu uzeo sam sediste od Su-7 kao izvor plastike i uz dosta prerade i malo dodatih delova izgleda ovako:





Potrebno je da uradim jos par manjih detalja, tapacirung i pojaseve. Tokom dana ide ostatak kokpita koji ce biti u samogradnji jer nemam viska kadica.


Dada