Revell MiG 21 F13 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Ovim sam se castio za NG :P

Klasika za Revell, slike sastavljene makete na boku kutije:

Evo i malog istorijata:
Jedan od najpoznatijih mlaznjaka svih vremena. Najbrojnije stancovana masina vise od 12.000 komada.
Projekat je zapocet 1954. godine, a 1955. je poleteo prvi prototip-E2, nakon serije testova i gomile modifikacija, izmedju 1959/1960 je izbacena masina pod oznakom e6, poznata i pod imenom "produkt 72"
Proizvodja MiG-a 21F pocela je 1960.godine. Bio je to lovac, male mase, sa jednim mlaznim motorom, i dva topa kalibra 30mm (NR-30) Kasnije je tokom proizvodnje usavrsavan da nosi pored nevodjenih zrna V-Z i rakete V-V. K-13 i R-35 (AA Atol).

Maketa:
Kataloski broj 04346
Maketa je iz 2004/2005 tako da je kalup jos uvek relativno nov.
Delovi se dobijaju zapakovani u jednu najlonsku kesu, a prozirni delovi su u svojoj kesici.
U kutiji stizu 3 rama sa delovima u sivo/srebrnoj boji i jedan ram sa prozirnim delovima. Detalji na maketi su strasni! Postavljao sam polutke trupa i krila na crteze, sasvim se poklapaju. Detalji poput zakovica, linija panela su odlicni. Nema viska plastike (flash), tragova izbacivaca kalupa, tragova pregrevanja...


Mali test uklapanja:

Prozirni delovi su besprekorni, nisu ni previse debeli, a providnost je super.

Dekali su na prvi pogled odlicni, prepuni stensila. Dobijaju se oznake za vazduhoplovstva DDR-a, Finske  i SSSR-a.

Sastavnica je klasicna Revell-ova. Ima par slika i text o prvom nemackom kosmonautu koji je otisao gore (ne u raj :D ) Sigmundu Janu. Swabi koji je nakon leta u kosmos dobio da leti na migonji... Heh morao prvo da visi gore nedelju dana :D Otud i oznake za njegov avion.


POz!



Sandman

maketa je zaista fenomenalna!
mene je fascinirao nivo sitnih detalja na njoj (kadica i bokovi kokpita, instrument tabla, unutrashnjost stajnog trapa,...)

moracu da nabavim jednog ovog dok se ne izrabi kalup Revellu :)

a za ovu maketu QuickBoost radi i korektan usisnik - ne znam tachno u chemu je razlika, Dalibore ti vidi sa ove slike pa uporedi sa delom iz makete jel mnogo drugachije... u pitanju je set QB 72 012....


Dada

Dosta se razlikuje... Oko precaga usisnika... To zaboravih da navedem. Jedine 2 mane makete su taj usisnik i dosta cudno sediste... Ali eto, maketu za nekih 10Eura i dodaci npr. L&M 4-5 eura i imate vrhunsku podlogu za rad...

Goran A.

Glavni tockovi ne valjaju, tacnije receno gume. Treba ih zameniti. Poklopac kabine kao da je visi, preporucujem kabinu otvorenu. Ostalo je dobro, mozda malo vertikalac i horizontalci ali to ne bi trebalo dirati.

Dada

Da uporedjivao sam i tockice... Koji (ciji) naj odgovaraju? Imam neke rezinske, videcu kakvi su, pa ako posluze...

Goran A.

Pa ako si maketar, ismirglaces gumu do bandaza, pa ces otici na neki buvljak i kupiti prstenaste dihtunge od gume (gumice za slavine i slicno) u odgovarajucoj velicini, zalepiti i resiti problem. Nadji sliku i vidi kako izgleda tocak od f-13.

Goran A.

#6
Jes' vala... pravo zboris. E,da! Gumice sa kruznim presekom ne one klasicne za virble.

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!