P-47D Academy 1/72

Previous topic - Next topic

krajton

Academy P-47D
Sve je lepo krenulo, maketa se sama sastavlja  :cheers
I onda dekali, probao sam i naravno bacio i evo rezultata, morao sam da farbam ...



Malo sam se napatio, znam da nije baš najbolje, ipak je to 1/72 ali bolje je od dekala sigurno





Sad je samo  pitanje da li da nastavim sa ovim dekalima ili da probam da nađem neke koje odgovaraju
Ovo treba da bude Eileen

relja

Ovaj... pa dobro ti ide  :god
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Sandman

Nabavi Gunze Mark Softer (zelena teglica), i štapićem za uši tupkaj po dekalu natopljenom ovom tečnošću - posle nekog vremena kreće da se utiskuje u panele.. pomaže i blao zagrevanje dekala natopljenog ovim Gunzeom (rad ispod klasične sijalice)...

Inače šahovsko polje na nosu ti je odlično ispalo! Bravo za strpljenje i trud!

komoras

MAJSTORSKI NEMA ŠTA!!!  :god :super
Možeš li da objasniš proces kojim si radio? Kapiram da si išao prsten po prsten?  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

krajton

Prvo sam zalepio sve ove niz osu aviona, pa tek onda lepio presten, pa sam po dva prstena farbao, nišanio uklapao, onda pomerao
sledeća  dva i tako
Kad se sve osušilo onda sam pomerao ove uzdužne i opet uklapao ove za prstene
Samo pazio da nepomešam kocke
I malo po malo, nišani uklapaj lepi farbaj suši
Tri puta sam padao u nesvest i tako...  :headbang
Pipkavo i dugo je trajalo ali mislim da je vredelo

zobo

Svaka cast na strpljenju :super :headbang

krajton

evo , dočekao je i dekale





u međuvremenu ga je stigao i drugar, pa će zajedno na lakiranje



medico

vrlo lepo ! cenim da ni na pravom avionu nije moglo da bude idealno . Pomalo zabrinjava onaj silvering decala na krilu  :think valjda ce se ispeglati kod lakiranja ... trebalo je da odrezeš decal film

krajton

evo posle laka



Toliko i čipinga i prljanja, neću više

a za dekale, rezao sam i ako je malo pobeglo i ostalo, ne više od pola milimetra al je bljesnulo kao da je 5mm
Još hasegawa decali ali eto, a koristim gunze zeleni za dekale

Samo još jedno i ide u završene makete, dal treba od repa do podožja štapa antene da rezvučem žicu, nisam
izguglao, nemogu da nađem neki lep PDF da malo razradim tu temu
zna li neko za ovu verziju, jel treba da razvlačim žicu?




krajton

gotovo je, evo i završni radovi




i grupna fotografija



i to je to



Odradiću nešto fotografija i postavljam u završene

komoras

Odlično je ispao!  :god
Samo reči hvale! Veoma mi se svijda čiping koji se tek nazire  :cheers

Ostale makete su takodje za svaku pohvalu. Kod ovog "Balls out" sam video da i na horizontalcima ima crvenih traka, malo je Revell pogrešio u šemi bojenja.
Takodje imam pitanje u vezi ovog Corsair-a, da li je to novo Revell-ovo pakovanje u pitanju?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

mos

Dobro si ti ovog izgurao , znam mu sve boljke oko dekala i odlicna kolekcija! Ako moze jos malo boljih fotki i koja  odozdo.  :super

kapetan


krajton

Corsair je novi revell
A danas ću da slikam i da okačim p-47