Mig-3. Zvezda, 1/72

Previous topic - Next topic

Warhawk

Da li mu stavljas originalni spiner? Mislim da je preuzan...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Ma, odlicno ti ide, pogotovo sto si uzeo kao zadatak da "od babe napravis devojku"...
'Ajde samo napred i ne sekiraj se. Sve to se da zakrpiti, jedino sto malo vreme radi protiv, a i zivci 'oce da se malko istanje.
Bas me zanima kraj radova, kad MiG bude zablistao u svoj svojoj lepoti.
Ono sto ce takodje biti problem kod njega je spiner, kutije i noge stajnog trapa, pa i krila...al' kad si dovde dosao, samo teraj !

menestenasli

Ovaj....spiner je ona stvarcica koja ide na propeler.... jel tako?  :-[  ;D

Evo sad sam premerio, i na slici na kutiji, i na maketi je osnova spinera precnika oko 7 mm, razlika je u tome sto je na kutiji avion do spinera dug 75mm a maketa je 105mm, tj. spiner bi u osnovi trebalo da bude 9.8 odnosno oko 10mm sto znaci da je prilicno uzi nego sto bi trebalo da bude, znaci potpuno si u pravu.
Ako napravim pravi spiner, onda bih morao da zadebljam nos, a vec sam zalepio polovine i stavio auspuhe. Maketa ima poprecne preseke nosa elipsoidnog oblika a trebalo bi da budu vise kao slovo U i trebalo bi staviti sloj gita od bar 2mm na nekim mestima i na kraju treba sve da bude simetricno, tako da spiner spada u manje probleme. Verovatno cu staviti onaj iz kutije, nista mi drugo ne pada na pamet.  :(  Ako imas neku ideju rado bih je cuo.
Razmisljao sam o promeni oblika kad sam poceo da radim maketu ali sam odustao uglavnom zbog poklopca kabine. On je pogresnog oblika i ne bi se uklopio u pravi trup, a ne znam kako bih napravio novi.

Kutije stajnog trapa su sledece na redu za remont  ;D, noge jos nisam pogledao, a ni krila. I za zivce si u pravu, tanje se polako, al ima da ga zavrsim!!!!

Kerber

Hehehe...
Nekad davno, radio sam italerijevog MiG-3...
Bese nov kalup, pa se bar lepo uklapao, te nista gita nije upotrebljeno. Al' to mu bese sve sto je pozitivno na maketi. Ista je u Zvezdinom prepaku.
Ja ga nisam prebudzivao, nisam nesto imao ni materijala, ni znanja ani volje, pa sam ga zato, posle par godina poklonio nekom.
Spiner je jedino tada menjan, jer to vec stvarno nisam mogao da podnesem...kao kod ranog Me109E. Totalno out.
Ja sam ga napravio, ne menjajuci diametar nosa, od nekog rezervoara za gorivo, dal' Zeroovog ili sa P-38J...nisam vise siguran. Nacinio sam predracun duzine , precnik sam vec imao, pogodio sam mu najpriblizniji oblik...Na papiru uradis crtez kruznice, sa odvojenim uglovima po 120 stepeni, kao smernicu za elise, izbusis male rupe i ...stvar sigurno radi.
Ostalo nisam menjao.
Kupih kasnije RPM Alpha kit doticnog MiG-lovca, pa skoro i Hobby Bossa, da vise ne bih morao da se mucim.
Srecno ti bilo do kraja !

menestenasli

nisam jos skinuo spiner sa rama, pa ga nisam lepo ni zagledao.
Znaci nisi menjao precnik osnove, vec samo oblik i duzinu? Na prvi pogled mi se cini da treba da bude malo zaobljeniji, jel tako?
I hvala za savet za pravilno postavljanje elise, mislio sam da ce to biti glavni problem, a eto resenja, jednostavno, ali treba se setiti.
I jedno pitanjce:
hocu da isecem canopy na 3 dela, da kabina moze da "dise" ;D, ima li neko neku tehniku ili savet, ne bih da unistim deo.

Gusha

Pa secenje kabine je dosta zaguljen posao.Najlakse se sece tako sto uzmes iglu pa sto puta oprezno predjes preko linije panela gde seces.To moras polako jer postoji mogucnost da kabina pukne.Ka dto budes odradio imaces problem da navuces srednji deo preko zadnjeg, ukoliko zelis da kabina bude otvorena.Zato se od srdnjeg dela radi model u gipsu ili drvetu, pa se na njega razvlaci folija od poklopca za kutije za kosulje ili onog plasticnog okovratnika.Tako dobijes malo veci deo koji ce da legne kako treba.Suvise veliko zamajavanje ali ako si sa zivcima ok, probaj.To su vrhunske tehnike maketarenja.

Imam primedbu na one izduvne cevi.Prve dve su ok, ali ona treca, (najdonja) malo bode oci.Idi u prodavnicu ribolovackog pribora i tamo kupi bozire za fiksiranje plovka na strunu! Imas ih raznih debljina, ali posto su gumeni lako se obradjuju i odlicni su za izradu izduvnih cevi!!!

Warhawk

#21
Ako seces kabinu, zalepi parche lepljive trake tako da ivica ide duz linije secenja. Onda uzmi skalpel i lagano vuci tako da koristis tu traku kao vodjicu. Pozeljno je da se sa unutrashnje strane stavi plastelin da je ne bi spljeskao.

A sto se spinera tice, mogao bi da smirglas nos od napred dok ne dodjes do odgovarajuceg precnika, ali onda ce biti malo kraci...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

menestenasli

Pretpostavljao sam da je secenje poklopca kabine zeznuto  :(, u medjuvremenu sam probao da uradim kopiju tog dela od nekog cudnog lepka za papir, sutra cu slike da okacim.
Izduvne cevi sam pravio od aluminijumske folije i jedna mi je pobegla kad sam je lepio pa se prilicno deformisala. Ostale su manje vise jednake. Tad sam se bio iznervirao posto sam hteo blago da ih zakrivim ili da ukoso isecem i dugo sam se mucio ali nista nisam uradio. To je vise bila proba tehnike, moze to da bude bolje i preciznije. Video sam na forumu da se koristi gumena izolacija zice umesto izduvnih cevi, ali po meni ima suvise debele zidove, u tome su cevi od folije bolje, imaju tanje zidove, samo ne mogu da ih savijam. Nabavicu te bozire pa cu probati nesto s njima da uradim.

hm.... da li da napravim kraci avion ili manji spiner, pitanje je sada  :D


menestenasli

#23
Hteo sam da napravim 1. i 3. deo, a srednji posle, da imam za nesto da drzim original ali sam dobio i pola sredine.

napravljeni delovi na originalu, savrseno odgovaraju.

mogu da iskoristim prednju trecinu, zadnja ima neke neravnine sa strane pa cu morati ponovo da pravim zajedno sa sredinom.
Lepo se ocrtao i reljef sa poklopca kabine
Pravljeno je od nekog lepka za papir, prelio sam original, sacekao da se osusi, pa ponovio (3 sloja) skinuo bez problema posle 24h susenja i isekao skalpelom. Taj lepak sam koristio za privremeno fiksiranje delova posto se lako odlepljuje, a kad mi je malo veca kolicina ispala na jednu kesu i osusila se primetio sam da se dobije jedna plasticna materija dovoljno cvrsta da zadrzi oblik i dovoljno elasticna da se posle deformacija vrati u prvobitni oblik.  
Delovi su prilicno tanki i to mi malo smeta. Tek treba da vidima kako ce reagovati sa lepkom ili farbom.
Ovo je za sada eksperimentisanje.

drakii

Bane, taj Italerijev nije bio nov, to je alat Francuske firme Cap croix du sud iz Marseja, koji su oni vrlo malo radili, a onda ga se dokopao Italeri, iznajmljivao ga Zvezdi, bilo gaje i u Western models pakovanju, koji su posle pakovali Red Star-ov(Frogov) i na kraju valjda svoj, rasklop i odlivak nije kao ICM-ov, a sada je Hobby boss OK, inace moze da se doradi i ovaj, sada ga i Revell pakuje, a i takav je postojao kao prototi sa pojacanim motorom, na doradjenom Mig 1...., nadam se da ovim ne kocim proizvodnju doticne makete, u smislu uticaja na volju, samo napred, pa to je maketarstvo.

menestenasli

#25




Spiner sam malo ismirglao, i prosirio sam otvore za tockove- isekao sam ih i onda  sam gitom popravljao greske i trudio se da obe rupe budu jednake.

menestenasli

#26
Danas sam se malo igrao sa poklopcem kabine
Evo ih sve varijante:


U sredini je original isecen na 3 dela, dole je kopija od lepka za papir (negde sam izgubio prednji deo  :'( :'(  nadam se da cu da ga nadjem), a gore je srednji deo od lima providne plastike i gita  ;D

Limenu kopiju sam danas pravio, za sada sam stavio samo gornje, zakrivljeno prozorce, taj je najtezi, ostali su ravni pa su laki za namestanje. Koristio sam lim od limenke, lako se sece, moze da se smirgla i turpija. Najveci problem je da se iseku tanki ( svi jednake debljine) a pravilni delovi, i merenje mora da bude precizno (bar 0.1mm- a na lenjiru imam samo milimetre). Zbog toga je deo malo kriv i nepravilan, a na repnom kraju lepak nije dobro uhvatio, pa se dosta rasirio i ne moze da se upotrebi ako budem zatvorio kabinu.

Mada za prvi put sam prezadovoljan  :D :D :D :D :D, samo treba dosta vremena da se napravi kako treba.  :-\



menestenasli

#27
Napravio sam odgovarajuci canopy:
Prvo sam pomocu alu folije uzeo mere, nacrtao na papiru i napravio od providne plastike.


Zatim od aluminijuma pravim delove koji ce da daju oblik poklopcu kabine.


Posle toga samo treba sve zalepiti...

...pa malo ofarbati da se vide greske...

a onda sacekati da se farba osusi da se popravi sta treba.

Evo  i kutije stajnog trapa. Pod je napravljen od plastike i gita, strane od gita.

napravio sam i ...ovo... (neko bi mogao da na forumu napise kako se pravilno nazivaju delovi aviona). Pravljeno od plastike (folija za grafoskop) i gita. zbog lepka se malo iskrivilo, moze da se popravi.

Skiuno sam stari i napravio novi "venturi intake",  a mesto gde stoji generator ceka izgradnju (velika ovalna rupa). Nije mi se svidelo kako su izliveni, suvise su se bili stopili sa avionom.

Boki

Svaka čast na detaljima i strpljenju. Za sad je sve odlično.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

menestenasli

#29
Napravih photobucket racun pa proveravam kako radi (par slika is prethodne poruke). Juce nije bio moj dan. Hteo sam da uradim panele i primetio sam da sam kutije stajnog trapa postavio naopako, sto je izazvalo odredjenu kolicinu nervoze, a onda sam shvatio da je tehnika sestar/ruka  cisto sra**- dobio sam krivudave, neparalene linije pune otpadaka a jos se i git lomio pod iglom sestara i ispadao iz rupa i spojeva (veeeelike pukotine) - jos sam se vise iznervirao. pa sam probao da pomocu revelovog lepka omeksam plastiku i git da lakse urezem panele -  :doh  :damn  tj. nije bas ispalo kako sam zamisljao, pa sam na brzaka prilepio radio odeljak u kabini i namontirao zadnju rucno napravljenu trecinu poklopca kabine i nisam stedeo na superlepku - pa ce moj mig imati nesto kao bruseno staklo pozadi jer me mrzi da ponovo pravim. I ne znam zasto, al sam odlucio da ga u takvom stanju ofarbam u revell 371, da bude prajmer.