Special Hobby 1/72 Fairey Firefly Mk.I WIP

Previous topic - Next topic

Profa

Kad se sad nisam šlogiro :o, baš ispade stepenik :-\
Sve ostalo mnogo dobro izgleda, al' ovo će da te košta truda... Ništa, samo napred i navijamo za tebe, mi ljubitelji SH zezalica! :D :D
Bogu fala što sam Lala! :)

Warhawk

#16
E, malko sam bio zauzet sa ispitima i tako to, al sad kad dobih prvu ocenu, i to 10-ku, i to bash na makete (dodushe zgrada, al sad boze moj ;D ;D ;D) idemo dalje.

Izbushio sam cevi izduva


Onaj grozni stepenik polako nestaje. Plastichna hirurgija u pravom smislu rechi!


Izgitovao sam spoj krilo-trup (es muchos gitos, si?). Paneli gornje i donje polovine krila se uopšte ne uklapaju, pa sam i njih popunio


I ponovo sam napravio ona narkomanska poziciona svetla ko na Fiatu G-55...


Naleteo sam na ozbiljan problem sa nogama stajnog trapa, koje su jako loshe odlivene i izgleda da cu morati da pravim nove...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Dada

Fino, fino... Volim te shortrunove. Zao mi samo sto nisam stigao da obidjem radnje kada sam bio u Pragu...

Zoki969

Samo lagano, trud se na kraju isplati. A ovo za sada izgleda zaista dobro !

Warhawk

#19
E, sredio sam noge stajnog trapa, koje su katastrofalno odlivene (vidi se da su malo smaknute na slici). Napravio sam nove koristeći originalne kao osnovu. Dodao sam i suspenzionu cev... Onaj mali ecovani deo se dobija sa maketom...


Poklopci stajnog trapa su predebeli... Ich habe das übergeschmirglen, pa sam iskoristio sav onaj rezin koji ostaje kao vishak...


I malko sam josh prchkao oko unutrashnjosti... Samo josh nishan da doradim i stavljam canopy
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Warhawk

#20
Pričajte vi šta 'oćete, 19 ispita na prvoj godini nije malo...  :-[
Sad kad je i meni napokon počeo raspust i kad se malo vratih u život, krenuh da pozavršavam sve koji mi stoje napola uradjeni...

Krake elise sam istanjio i izmenio oblik na vrhu (vrh je blago usečen, kao nož)


Nišan se dobija, ali fali vizir na vrhu. Ništa strašno...


Napokon dodjoh do "poslovnog dela" aviona - topovi su fini rezinski, samo sam cevi odsekao (napraviću ih od igle)
Takodje sam napravio i svetlo za sletanje. Reflektor sam napravio od limenke, a sijalicu sam utisnuo sa zadnje strane transparentnog komada plastike, zalepio, ošmirglao i ispolirao ga...


Popravio sam sve panele koji su izgubljeni usled manijakalnog schmirglanja (50% panela, to jest) i montirao canopy. Za maskiranje sam nabavio Montex-ove maske (spas za živce)


OK, još malo pa farbanje...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

menestenasli

Super su svi ovi detalji koje si napravio.

Warhawk

Montex-ove maske su fantastično legle (ko da su za njega pravljene  ;D). Prvo sam naprskao British interior green preko staklarije (da bi se videlo sa unutrašnje strane ramova), pa je usledio tanak sloj Surfacera 1000.

Ovo je prva maketa na kojoj sam pokušao preshading


Dole je naprskan tanak sloj Sky boje. Prilično sam zadovoljan kako je ispalo...


A sutra rokam kamuflažu odozgo!  :mjetal
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

tripko

lepo to napreduje, al samo po lako sa kamuflazom odozgo, stomak je super ispao

PELE

Ne bi ti radio preshading da nisi imao Montex trake za canopy... ;D ;D ;D

Samo napred, bice odlican, u to ne sumnjam!



Pozz

Sandman

odlichno ti ide... svidja mi se ona majstorija sa farom na krilu - kad zavrshish celu maketu, obavezno slikaj ovaj detalj!

preshading ti je sasvim lepo ispao obzirom da si ga prvi put radio - a i donji deo je lepo ispao...

kamuflaza odozgo je ona sa naslovne strane kutije?

tu takodje odradi ovakav preshading kao shto si uradio na donjem delu trupa i krila, a zatim prskaj kamuflazu jako razredjenom bojom, kako bi polako u slojevima gradio boje - mozesh po sredini panela da prskash sa blago posvetljenim osnovnim bojama, to bi uz preshading trebalo da ti da sasvim pristojan izgled kamuflaze ;) josh kad padne wash preko toga...  :super

chekamo nastavak radova ;)

Kerber

#26
Dpada mi se. Odlican rad za sada...Ajde napred !

Biba Struja

Ajde zavrsavaj to vec jednom, treba mi airbrush!  ;D

Warhawk

Moj airbrush - moja pravila  >:D
Gde ono stadoh...

Prvo sam naprskao Dark slate grey...


Kad se osušilo izmaskirao sam ga koristeći traku i FaberCastell-ov Tack-it (ekvivalent BlueTack-a) i ponovo naneo preshading...


I na kraju isprskao Extra dark sea gray...


E, još da popravim na par mesta gde se podlila boja i sledi zavrshnica...  8)


'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

anki

Cije boje si koristio za gornjaku? Dal zbog blica ili fotki nesto mi se cini prevelika razlika izmedju ove zelene i sive. Dk slate gray i ova Edk sea gray su ustvari jako bliske samo jedna malo vuce u zeleno a druga samo u sivo. Mozda se priblize posle lakiranja.