Special Hobby 1/72 Fairey Firefly Mk.I WIP

Previous topic - Next topic

Sandman

sve tri fotke izgleda da imaju razlichito podeshen "white balance" ...  :-\

mozda najbolje da slikash sutra po danu uz odgovarajuce podeshavanje "white balance" opcije na fotoaparatu....

Warhawk

U pravu ste momci, to je zbog blica, Extra dark sea gray je Hu123 sa malo plave i još manje crvene a Dark slate grey je Hu31 sa malo kaki boje... Inače, Slate grey mi je ispala manje zelena... Slikaću sutra na dnevnoj svetlosti...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Warhawk

Ovo je slikano na direktnoj sunčevoj svetlosti... Kako sad izgleda?

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

cherny

Nesto tu gadno ne valja, po meni... ::)
Ova Dark slate grey je daleeeko presvetla, a i Dark gray je dosta svetlija, evo kako bi to okvirno trebalo da izgleda (lu pitanju je restauracija, ali su boje prilicno OK):

Warhawk

Hmmm... Sad je malko kasno za popravku... probaću da malo nekim postshadingom popravim situaciju...

Meni izgleda kao da sam Extra dark sea gray potrefio, samo još da vidim šta ću sa ovom slate grey...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Dada

Steta da ne popravis farbanciju kada si vec toliko ulozio u maketu... Nemoj da tre mrzi nego maske ponovo na njega, pa preshading i teraj.

Warhawk

Evo, izmaskirah ga i ponovo naprskah slate grey... Dodao sam malo kaki i sive boje da se dobije malo tamnija nijansa i da malo ubijem to drečavilo. Nadam se da je sad bolje...

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

hmmm.. ovo sad tek deluje nekako mrljavo :(

bolje da preprskash celu maketu u jednu boju i sve iz pochetka - musculo verovatno ne dolazi u obzir?  :-\

trebao si prvo da se konsultujesh u vezi boja i da ne jurish, bash greota da uprskash dobar rad sa pogreshnim bojama!  :(

Warhawk

Nemam sad vremena da se vraćam na početak, hteo bih da sklopim još nešto za vreme ove bede od raspusta (već u avgustu moram da krenem opet da spremam ispite). A i ceo dan mi se boja podlivala, airbrush zapushavao + josh 300 s**nja (sve shto je moglo da krene naopako krenulo je). Zanima me samo da li su boje makar blizu pravim pa da ga zavrshavam...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

gledajuci ovu sliku koju je Cherny postavio treba josh tamnije!

zamorano

Hm, zelena se stvarno čini malo bleda. Ali budi oprezan pošto je sa foto-aparatima i monitorima sve relativno.... Ti si slikao na tamnoj pozadini, foto-aparat je možda podesio ekspoziciju na neku sredinu između aviona i pozadine i onda je avion, ni kriv ni dužan ispao svetao. Fotka koju je Cherny stavio je slikana ili popodne ili sa warming filtrom, tako da vuče malčice na narandžasto (boje su za nijansu toplije). Uzmi sve informacije sa rezervom i proceni sam :). Na kraju krajeva, uvek imaš moguće rešenje da praviš izbledelu mašinu (ili da kažeš: ma tako mi se sviđa i tako ću da pravim ;D).

Warhawk

Vaistinu! Biće ovo jedna izbledela, shtrokava i zapushtena mashina...
Ionako sam danas poludeo pokušavajući to da popravim... Videćemo da li će dekali i weathering da promene neshto...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

obrati paznju da gloss lak potamni malo boju kamuflaze a mat lak je posle posvetli!

PELE

Ma super je ovo! Boje su izbledele, jer je stajao na suncu, vidite koja je vrucina napolju...  ;D

Jedva cekam wash i dekale.


Pozz

pekar

Da se ja pitam ja tu nebih nista dirao ! ILI ako bi bas doslo do toga onda bi izvrsio radio po slici koliko je to moguce . Sad ti vidi pa proceni .  :caooo
IL-76