Bf-109E-3 JKRV Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

tenk

super meser!izvuci mu antenu i ispravi zakrilca i to je to ;)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

mutayu

Izvini molim te, kud ne videh ranije.Mislim da nije problem da se ziletom iseku klapne hladnjaka,dorade i postave u otvoren polozaj.
Evo kako bi trebalo da izgleda:

gasha

#17
@tenk  tako se gledaju slike a? Antena je razvucena osim ako ne mislis na neku drugu.
@Muta, nije tvoja krivica, odradjen je expresno, bio sam slobodan od nove godine. Probacu da secnem to lagano. Hvala za sliku, sada ce ici lakse. Jedini problem je postaviti bocne strane poklopca. To ce morati da se radi teska mikro-hirurgija.

mutayu

Pokusaj napravi nove od debele aluminijumske folije (za gradjevinarstvo ili od pakovanja hrane isl.) i samo ih ofarbaj.

gasha

Evo ispravkica. Odradio sam bocne stranice od tanke plastike od koje pravim kabine.




Goran A.

Mogao si ostaviti klapne zatvorene.To za avion na zemlji nije bitno ali  detalj vise na maketi nikad nije na odmet.

mutayu

Super je! Svidja mi se weathering, svi ih prave nesto glanc nove.

Profa

Sve što mogu da kažem je - BRAVO!!! :D :D :D
Bogu fala što sam Lala! :)

tenk

ova antena ti fali!slike ipak gledam vrlo pazljivo! :o  ;)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

gasha

#24
@tenk  pa to mi kazi, vidis da sam pogubljen. Nije mi dzabe nadimak Gasha
@muta  Svaki messer posle prvog paljenja motora biva odozdo zapljusnut uljem, to se dobro vidi na slikama koje je dao verlinden. Odozgo sam mu malo posvetleo panele, mat lak sam nanosio mestimicno tako da nije svuda isto matiran. npr Nos mui je sjajniji od krila i delova trupa. Nakon godinu dana upotrebe moje je misljenje da tako treba da izgleda. Nema vidnih ostecenja na farbi, mada bi mozda trebalo malo da ima na mestima gde se gazi pri ulasku u kabinu i oslanja rukama.takodje zastava na repu je blago isprljana, cisto kao posledica prasine koju motor dize pri poletanju sa trave.

mutayu


Aleksandar

Jako lepo, mnogo mi se svidja, svaka cast!
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Lanmi

Vrlo lepo, veoma brza realizacija, svidja mi se kako si istonirao boje i verujem da je uzivo jos bolje.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Sandman

tehniku toniranja boje si sasvim lepo usvojio ;)

jedino mozda malo rondele da zagasnesh nekim suptilnim "washem" tj. premazom... deluju bash odskachuce u odnosu na ostatak aviona.. jest da su nashi Emili bili realtivno novi u to vreme, ali ovako deluje malkice plastichno :-/ chak mozda samo sa donje strane da ih vishe zaprljash jer si i donji deo krila zaprljao....

i probaj ako nije problem da ubacish josh koje svetlo - shteta da se ne vide lepo na slikama gornje povrshine - RLM70 je jako tamna boja i jedva se bilo shta od detalja sem konture vidi :( ili probaj slike po danu da odradish ;)

Kerber

Gasho, to je to...
Dodaj mu tu antenicu, oznake ces malo zagasiti, i maketa je mrak !
Vec sad je dobra.
Ono oko karaktera boje - dal' je sjajno ili ne....ima fotki koje sam vidjao, gde izgleda sjajan, ili u najmanju ruku - polumat, neke sam vidjao i jako izmatirane, verovatno posle nekih manevara...oni su uvezeni '39/40...do '41..su mogli malo i da se izfejduju, ali, ne previse...mozda gresim, ali, koliko smo svi videli, nemacke boje su bile jako kvalitetne, radjene preko primera, vrlo malo aviona u tom periodu je cipovano, skoro nigde to nisam video...Opet, i nasi su ih jako dobro odrzavali, znamo da su IK-3 bili zasticeni sjajnim lakom, ili su im boje vec bile takve, pa, ima logike da ti maketa bude sjajna. Ovo bi trebalo da budu oznake iz '40. godine, jedva godinu dana stara letilica, moze da jos uvek bude sjajkava...
Izbor je tvoj, al' meni se dopada i ovako ili  da mu malo ubijes sjaj...
Oko prljanja sa donje strane - masa fotki iz operativnih jedinica Luftwaffe pokazuje da se jako prlja ova verzija Mesera, odmah iza hladnjaka ispod nosa, pa skoro do repa...Curi neko ulje ili glikol...iza spinera, ka uvodniku, takodje...
Fotke nasih Mesera, gde su tako "pustili stroku", nisam video. Moguce je da je to nastajalo pri velikim opterecenjima u visednevnim ili visenedeljnim borbama...nasi nisu stigli ni deset dana da u borbi sastave, moguce je da su tako izgledali, recimo 10. aprila, al' dokaz nisam video. Dobro su ih nasi odrzavali, ipak. Moze da bude, ali...opet je izbor tvoj.