Revell Viking Ship

Previous topic - Next topic

alek

Pozdrav, evo i ja da postavim neki konkretniji topic :)
Ovo mi je poslednja zavrsena maketa, trenutno radim Heller Golden Hind, no da se vratimo Viking  Ship-u :




To je otprilike to. Maketa nije lakirana posto nemam adekvatan lak a nisam do sada nikada ni radio zavrsno lakiranje makete, samo pronto po potrebi...
Ako ima kakvih predloga rado cu saslusati (da ne kazem procitati).
Poz svima sa mog prvog toppica. Cao!

Hawkeye

 :o :o :o ovo treba znati napraviti,kapa dole majstore!

'Уживај младићу за младости своје!'

Messerschmitt

Баш леп бродић,баш ми се свиђа...

Ја бих полудео од тих весала...

milten

Imam Rimsku triremu ali nikako da je pocnem:)
Ovo je odlicno.
Jedinu primedbu koju imam sto nisi podesio photobucket.
Postoje 2 topika na ovu temu.
Kada kliknes na sliku, treba da se otvori samo slika a ne photobucket i slika....
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

alek

#4
Hvala na komentarima ali ovaj brod je stvarno lagan za pravljenje. Revell skill 3 mada je mozda i laksi od toga  :D  Vesla na primer nisu bila problem ali zato ovi stitovi... Imam jedinu zamerku upravo zbog njih. Mogo je revel da uradi to malo profesionalnije. Naime, dekal koji se lepi na stitic je pun krug i velicine je celog stita a sam stit u sredini ima ispupcenje pa je naravno nemoguce nalepiti dekal ovakav kakav se dobija, guzva se i ne naleze lepo. Morao sam da rucno (ziletom, nisam imao cime drugim) da secem mini rupice gde su ispupcenja na stitu da bi dekal nalegao kako treba. Posle toga je bio nov problem posto je kao sto sam reko dekal velicine celog stita a stit ima onaj "metalni" okov na kraju u obliku prstena i dekal ga prekrije. Kada sam ih nalepio onda sam morao da secem spoljne deo dekala da bi se video taj metalni okov posto je mnogo lepsi ovako obojen nego kako je izgledao sa dekalom prelepljenim preko. Sve u svemu posto ima ukupno 64 stitica bas sam se namucio. Ostatak je bio samo da se oboji lepo. Moglo je i bolje ali ja sam zadovoljan i ovim.
Sto se tice photobucketa, pokusacu da ga namestim, prvi put kacim slike na ovaj nacin :(

EDIT :  Evo prepravio sam photobucket i sada se otvaraju samo slike. Inace slike su slikane mobilnim telefonom tako da nisu dobrog kvaliteta ali se nadam da cu uskoro nabaviti i neke malo kvalitetnije.

airbamby

#5
Super ti je ispao brod....
Bas mi se dopada,svaka cast  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

komoras

svaka cast majstore!

ja bas zbog tih sarenih stitova hteo da nabavim ovaj brodic  :)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Messerschmitt

Уф ја бих полудео са тим декалима...
>:(
добро си написао... ;)

alek

Moja preporuka za kupovinu u svakom slucaju. Jesu dekali lose uradjeni ali sam video od forumskog kolege L.A. da je on npr stitove bojio u dve boje i to sasvim lepo izgleda tako da mucenje sa dekalima moze i da se izbegne. Dobar je kao pocetak za nekoga ko hoce da radi brodove ili su mu dosadili avioni   :D Kazem, cela poenta je u bojenju da lici koliko toliko na drvo. Doduse ovi vikingski brodovi konkretno ne mogu da se porede sa jedrenjacima il islicno posto su bili premazivani svim i svacim i bili dosta tamniji od recimo trupova jedrenjaka pa sam zato i bojio u tamnu nijansu braon boje (mada sam misljenja da je trebalo da bude jos tamnije..). Da sam kod ovog koristio tehniku kojom radim Golden Hind verovatno bi bio jos bolji ali dobro, od necega mora da se pocne.

Postavicu slike i ostala 2 broda koja imam ali oni su znatno losiji posto su radjeni odavno i to su mi bili prvi radovi.