Heller Golden Hind

Previous topic - Next topic

alek

Evo sta se trenutno radi. Nabavio sam je bas preko ovog foruma, na oglasima i red je da pokazem kako ide.

Recenziju makete nema potrebe da postavljam posto moze da se pogleda ovde, ljudi pre mene to vec uradili  ;D
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,2324.0.html

Za pocetak, sastavljen trup izgleda ovako :





Ovo je doduse obojeno nekim kao prajmerom, posluzio mi je revell 88, i potom sloj pronta.

Posle sam odlucio da se malo pozabavim palubom i po prvi put isprobam uljani wash sa umbrom. Na zalost, prvi put, neiskustvo i slab sloj prajmera su uzeli svoje, wash je na dosta mesta prosto pojeo pronto i prajmer pa sam malo poludeo ali dobro, kasnije sam koliko toliko sredio. Boze moj, prvi put...







Moram da napomenem da posto mi je ovo prvi put da pravim neku heller maketu, kao prvi utisak bilo blago razocarenje. Do sada sam pravio samo revell i nekako su se malo bolje uklapale i cini mi se kao da je malo kvalitetnija plastika, medjutim posle malo vremena promenio sam misljenje. Jeste bilo malo muke dok sam je lepo sastavio ali detalja ima stvarno puno i dosta su lepo uradjeni.
Odlucio sam da malo isprobam novu revell 364 - zelenu koju sam kupio za ovaj brod  :)





To je samo onako, grubo, cisto da stavim osnovu ali tu gde su zelena i crvena linija u stvari treba da budu trouglici u 2 boje. Zeleno beli i crveno plavi, bice to bravo mucenje...
U svakom slucaju malo sam se kasnije igrao sa trupom broda i evo rezultata, jos uvek daleko od gotovog ali meni lepo izgleda :









Na zalost ovaj glupi telefon je uglavnom zumirao neke nebitne stvari pa se na slikama slabo vidi no nadam se da cu kasnije, zavrsenu maketu slikati necim kvalitetnijim.
Toliko za sada, pozz

airbamby

Lepo izgleda,
dobar efekat drveta  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Za prvi put sasvim OK wash, lepo izgleda drvo :D
Samo napred, i pazi na detalje! ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

texturu drveta si odlichno uradio! eto zashto volim Heller jedrenjake - izlivena textura drveta mnogo olakshava dobijanje krajnjeg efekta! ;)

a na greshkama se uchi, tako da sledeci put ili samo jachi sloj pronta, ili neki drugi razredjivach za wash - ne znam koji si razredjivach koristio, ali mozda je suvishe agresivan za Pronto ;) probaj da nabavish white spirit - savrsheno radi posao i osim ako ga ne nanesesh u ogromnim kolichinama, ne bi trebalo da nagrize pronto ;)

samo napred dalje! ;)

alek

Hvala na komentarima. Polako ga pravim tako da ne znam kada cu da postavljam neke slike gde je uradjeno nesto novo, sto zbog nedostatka vremena sto zbog toga sto se ova uljana umbra neverovatno sporo susi. Nego imam jedno pitanje, vec polako na par mesta treba da stavljam konopce ali posto nisam dobio uz maketu (sto me je razocaralo s obzirom da revell UVEK daje i vise nego sto je potrebno) moracu da kupim.  Treba mi, po uputstvu, od 0.9mm, 0.6mm i 0.3mm. Gde bih mogao da nadjem to? Imam od starijih revell jedrenjaka 2 vrste i cenim da bih mozda mogao da ukalupim u ove od 0.6 i 0.3 (ne znam kako da iz "izmerim" :) ) ali morao bih da kupim barem 0.9. Da li je neko imao iskustva sa ovim?

Sandman

mislim da ti najobichniji konac za shivenje radi posao ;)

ako uzmesh neki beli ili recimo krem, potopi ga u skuvanu kafu na 245h da poprimi boju konopca i kad se osushi posle samo odradi drajbrash nekom braonkastom nijansom ;)

a mozesh i malo deblji konac.. probaj razne varijante pa shta ti deluje realnije... ako imash nonijus/shubler premeri debljinu konca pa pomnozi sa razmerom u kojoj je maketa i proceni da li je ta debljina konca realna ili treba da uzmesh neki drugi ;)

a priblizno "merenje" mozesh da uradish uporedjujuci konac sa recimo grafitnom minom 0,5mm za olovke.. ili sa nekom medicinskom iglom, jer na pakovanju medicinske igle pishe koja je debljina igle....

airbamby

A konac za Heklanje?
Mislim da sam skoro video u jednom izlogu u Lominoj ulici nesto tog tipa.
Radnja se nalazi sa desne strane kad se u Lominu udje iz Balkanske odmah na pocetku  :)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

anki

Ma zaboravi te razne konce imas kod Base (clan Kutka) na sajtu sve sto ti treba jer on pravi kitove za drvene brodove. Pogledaj ovde na kutku deo o brodovima i nadji njegov kontakt na sajtu preko koga ide i prodaja:

http://www.brodomaketar.net/

Imaju i razne debljine i razne boje konopa. Sa home page samo odes na link za materijale. Imaju i sidra i topove i merdevine i jedra. Mozda bude jos bolja maketa ako stavis platnena jedra mesto tih plasticnih?

airbamby

Evo i direktnog linka
http://www.brodomaketar.net/maincont/KANAPI.html

P.S. inace 4 red fotografija su konci za heklanje i vez
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

alek

Zanimljivi linkovi. Doduse ono stvarno lici na konac za heklanje.. Pokusacu da nadjem nesto posto u principu mi treba samo malo onog najdebljeg konca od 0.9mm za sidro. Mislim da cu ostatak uspeti da uklopim od starih maketa. Dobra fora ono za uporedjuvanje sa minicom olovke, hvala  :D

Evo malo zanimacije cetkicom ...



Kasnije cu ovo da malo "isprljam".
Poz

Sandman

grb si odlichno ofarbao.. ako si ishao enamel bojama preporuchujem samo blagi wash tushem za rapidografe... razredi ga sa vodom i samo lagano zaprljaj ove lavove i krunu...

alek

Dobra ideja. Moracu samo da kupim taj tus, nadam se da nije skup...
Evo kako ce da izgleda kada budem zalepio jarbole i malu palubu pozadi, ovo je samo prislonjeno.







Radio sam malo i topove :







Par topova imaju ove grozne rupe pri pocetku sto me izludjuje i ne znam zasto ih nisam kitovao... Mozda pokusam da sredim to guscom bojom ako me ne bude mrzelo. U svakom slucaju 2 najruznija stavljam na ona 2 mesta koja su ispod gornje palube. Ove kulverine (manji topovi) su dosta losije uradjene, tj postolja. Nekako se ne uklapaju kao veci topovi... Treba jos da se doradjuju.

Sandman

necesh uspeti da popunish ta ulegnuca gushcom bojom, bolje odmah zagituj pa prefarbaj ponovo!

tush ne verujem da je neshto skup... nisam davno kupovao to pa nemam predstavu o ceni ali sigurno ne vishe od par stotina dinara! u sushtini mozesh da probash i vodenim bojama/temperama ako ih imash u kuci.... bitno je samo da wqash bude suprotan od osnovne boje - ako je bojeno enamel bojama (uljana baza) onda wash ide na akrilnoj bazi jer nece skinuti podlogu .. i obrnuto...

alek

Evo posle duzeg vremena mali update. I dalje jarboli nisu zalepljeni vec samo "uglavljeni" na svoja mesta (sem ovog pramcanog koji jeste zalepljen). Od topova su zalepljeni samo prvi i poslednji par, ujedno i jedini su povezani konopcima. Imam jos posla oko doterivanja plavih polukrugova na krmi, kada predjem jos jednom plavom bojom, u sredinu polukrugova bi trebalo da ide tacka zlatne boje, videcu da li cu to tako da radim... Crvena linija na sredini broda mi nije nikako legla da je uradim kao po sastavnici. Treba, kao sto sam napisao u prethodnim postovima, da se boji tako da budu trouglici crvene i plave boje unakrsno poredjani. Pokusao sam par puta i nije mi se svidelo tako da sam od toga odustao, ostavicu samo ovako crvenu liniju i uraditi posle malo wash.
Jos jedan detalj koji me nervira su krugovi na camcu za spasavanje ali sredicu ih, nije zalepljen. Jarboli treba da se osuse u potpunosti i da ih izlakiram (prva polovina jeste lakirana doduse, zato je i malo svetlije nijanse, moracu da ih izjednacim). Ostalo mi je i da obojim ove ogradice na gornjoj palubi takodje u crveno crvene romboidice kao sto su sa strane na trupu broda, da zalepim i povezem preostale topove i zalepim jos par sitnih detalja sa unutrasnje strane trupa. Posle ide lakiranje i da krenem sa razvlacenjem konopaca a to ce biti veeeeliki posao :(
Evo slika :










To je to, sada komentari  8)

Shakal

Bez komentara...  :o  :o  :o