ZERO FIGHTER TYPE 52C (A6M5C) 1/72 Academi

Previous topic - Next topic

Eraser

Ti si bas brz :) nema kod tebe cile mile samo se radi :)

gasha


Sandman

kad pre!? :D

jesi li za japanske oznake lepio dekale, ili si prskao "cufte"?
chini mi se na gornjem delu krila kao da wash nije mnogo preshao preko oznaka... il je samo tako na slikama?

chiping je ok samo mi se maaalko chini jednak tj. nekako uravnotezen u smislu izgleda samih oguljotina...
koju si metodu koristio za guljenje farbe?

gasha

#18
Par fotki je uradjeno pre dodatnog washa na dekalima, potkrale su se ovde posto ih nisam skinuo sa aparata. Nisam farbao cufte decali su dosta debeli i dvoslojni ali sam ih ipak razmeksao. Wash se nije bas najbolje primio na svakom mestu ali dodacemo to kasnije. Iskoristio sam lep dan za slikanje. Guljenje je radjeno sa vise metoda, pasta za zube, selotejp, olovka, skalpel. Sve sam upotrebio. Ne znam na sta mislis kada kazes da su slicne fleke, ja sam i smo pljuskao pa kako ispadnu. Ako su slicne onda su se same tako namestile, ja ih nisam terao  ;D  Evo jos par boljih fotki

Kerber

#19
Ajde mu ofarbaj izzduvnike, po 3 kom iza kapotaza motora.
Na pravom Zerou su jako vreli tokom rada, pa brzo zardjaju. Toliko su vreli i oni i gasovi, da ima ispod svakog od njih po komad celicne ploce da ne greju i eventualno upale nesto ispred kabine, a tu su i naoruzanje i municija i rezervoar ulja...

Mozda bi bilo bolje da si chipping radio samo selotejpom i skalpelom/iglom...kaod ovih tecnih zastita kao sto su kaladont, kvasac, maskol, ostaju malo zaobljenije ivice, pa mi malo ne deluje bas uverljivo...Selotejp je za Japoneske letilice - Majka Mara.  ;)
Zavrsi ga pa u Galeriju da ide.

Pozz !

Profa

Lepo ovo, gasho, lepo!
Jedino što bi mu još, što reče Kerber, trebalo definitivno obojiti izduvnike (definitivno nisu bili zeleni ::)) i možda malo dodati izduvnih gasove - s' obzirom da je tako lepo izguljen i ima 5 pobeda nema logike da mitroljezi, topovi i motor nisu korišćeni... :-\
Al' zato mi antena mnogo dopada :o
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

I topcici treba da se zamene...definitvo nisu ovaki. Najbolje je zameniti ih medicinskom iglom (zelena plastika), koju prvo uzaris na vatrici, pa onda malo pomocu igle za sivenje, malo veceg precnika, pomognute cekicem, umetanjem u ravni kraj i laganim udarcem (do dva-tri), nacinis trubast kraj.
I "mitoljezi" mu nisu bas cevke, nego na krajevima ove cevi za "ladjenje" imaju manju cev (umetnes onu iglu za insulin, najtanju).
I onda, ja vise nemam sta da zamerim...
Pozz !!

gasha

malo sam u guzvanjcu, bice doradjen prema iznetim zapazanjima ;)

gasha

#23
Evo pale su ispravke stvari na koje ste mi ukazali. Topovi i mitraljezi su napravljeni od igli. Igle za topove sam grejao pa silom rasirio na vrhu kako bi dobio izgled "levka". Igle sa mitraljese sam lagano secicama pritiskao i vrteo u krug dok nisu pukle. Na taj nacin se dobija izgled koji poseca na pravi mitraljez.Nisam hteo da umecem iglu za insulin posto se onda otvor nije video, nekako mi ova metoda za ovaj model vise pase. Panele iza izduvnika sam potamneo i zagaravio kao u pokusaju da se docara lim koji je duze vreme izlozen visokoj temperaturi. Evo slikica pa procenite sami.



Dada

Fino, fino. Pregledaj samo spoj levog horizontalca malo je cudan. Mada ako te mrzi ostavljaj ga vise :)
Ja bih malo drugacije koncentrisao oshtecenja... Kada mu je kapot tako stradao, onda bi sigurno i napadne ivice u polju elise popile... Ostecenja radim sa kuhinjskom soli (solju) po meni se lepsi efekat dobije. 
Videcem da ako kapne neka kintica uhvatim i ja jednog zeke-a... Pa da se pridruzujem.

menestenasli

 

lepo,lepo, ali promakao ti je ovaj detalj.