Mizuno Shinryu 2 1/72 samogradnja

Previous topic - Next topic

Goran A.

Odlucio sam kako cu da ga ofarbam. Gore zelena dole narandzasta, pravilo za eksperimentalne i skolske avione koji se koriste u borbi. Posto je to 1945 dobice bele trake na krilima u varijanti za home defence. Od dekala samo broj 1 i naravno bice izguljen kao operativni. U drugoj varijanti ako se predomislim bice potpuno narandzast.

Goran A.

#31
Evo malo nekakvog prajmera, u stvari samo da vidim propuste u gitovanju i graviranju. Nema mnogo za popravljanje i nadam se da ce sutra biti spreman za prvo farbanje. Za sada sam zadovoljan. Iako izgleda jednostavno uopste nije lak za gitovanje zbog malih dimenzija, pogotovo oko kabine.


Goran A.

Prvp farbanje i malo smirglanja. Radovi na kabini nisu gotovi.








Sandman

lepo, lepo izgleda.. jel ti ram kabine ostaje ovako oguljen u boju metala?

Goran A.

Bice oguljen ali ne toliko, to je otpalo prilikom manipulacije. Okviri su od "bare metal foil" sto bi se reklo. Ostalo je da nanesem jos jedan sloj narandzaste, trap, pito i brenere. Posle toga malo prljanja, dekali i to je to.

Sandman

a ipak ne idesh zelenu odozgo?

jel farbash brashem ili chetkicom ovu narandzastu - bash se fino sjaji!

Boki

Uh, obožavam samogradnju. Lepo izgleda za sada.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

Fino mister Dzi... Odmah mami zbog oblika i drecave boje. :)

menestenasli

zanimljiv avion, lepo uradjen i jos samogradnja. Super je.

Goran A.

@Sandman
Avion je prskan pa smirglan, treba jos jedan sloj boje. Razmisljao sam da cu matiranjem smirglom dobiti dve nijanse koje se sada razlikuju po sjajnosti a kada matiram lakom onda bi razlike trebalo da ostanu i to samo u zoni panela i pregiba, pa kad se uradi wash trebalo bi da bude dobro. Jos cu razmisliti o tome.

Profa

Odlično! Još malo rada i biće k'o pravi :)
Znači ipak si se odlučio za drugu varijantu - skroz narandžasti?
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Resio sam da ne komplikujema pa ce biti ovako kako je sad. Necu da se ovo otegne

Goran A.

Masina je na trapu, ima malznike i pitocevi. Sledi popravka i dorada vederinga. Razliku u sjajnosti zanemarite, nestace nakon matiranja.






Profa

Iskreno, gorepomenuta razlika u sjajnosti mi dopada, tačno k'o da su ga nešto budžali, brusili i akali pred prefarbavanje...
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

mnogo dobro izgleda... mozda i najvece osvezenje na forumu u poslednje vreme!!

ovako narandzast bash pleni paznju :)