Mizuno Shinryu 2 1/72 samogradnja

Previous topic - Next topic

medico

Bravo druskane samo napred , sto rece Sandman oswezenje za forum !

Lanmi

Stvarno lepa spravica, sjajno mi deluje va narandzasta.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Goran A.

#47
Na red je došao i čips i bušenje rupa u nosu. Bušenje naknadno ali nije pravilo probleme.






djnik

Svaka cast. Samogradnja se najvise ceni. A ovakav narandzast lici na japansku verziju X-1 :)

Dada

Heh i zasto su Japanci izgubili rat? Pravili avione od rezervoara :D
Mnogo mi se svidza, iako nisam ljubitelj japanskih pticica... Bravo za samogradnju.

Sandman

jako lepo i realno ti je ispao chiping na kraju!  :o

ako te ne mrzi baci nam koju sliku sa nekim referentnim objektom da se vidi koliko je ovo chudo zaista :)

sve pohvale za ideju za maketu, kao i za sam rad - samogradnja je uvek najtezi i najzahtevniji deo maketarstva ;) ajd sad na onog MiG-a da se bacish dalje ;) :)

Boki

Baš je teško ljuštenje. Sviđa mi se.
Čini mi se da je prilično malecko avionče.
Predlažem da maketu uslikaš sa nekim predmetom (npr. novčićem) kao referencom.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Super rad.
Veoma efektan rad...chipping po mom ukusu.

Bravo !

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Hvala na podrsci, ume to da motivise. Treba da ugradim nesto u rupice na nosu sto postoji na svim crtezima a izgleda kao mitraljeske cevi ali nema definicije sta je to. Nedostaju jos upori za trap kao i raketni lanseri. Na jednom crtezu postoji i stap antena sa sajlom. Ne znam od cega da napravim lansere koji izgledaju kao obicne cevi. Nemam nista tog precnika. Profa je stavio link crteza na kom se lanseri vide, pa ako neko ima ideju neka preporuci nesto.

Sandman

poshto nemam predstavu o dimenzijama aviona samog, kolike bi bile te cevi? da li mozda buzir od zice moze da se iskoristi pa da se super lepkom nekako dovede u prav polozaj? ili da se iskoriste neki tanki delovi sprua koje bi samo zabushio napred i nazad?

Kerber

okrugle cackalice...pa tretman super-lepkom..

zamorano

Fenomenalno izgleda! Posebno ova oljuštena boja, deluje tako prosto za napraviti... >:( :'(

Svaka čast!

airbamby

Bas dobar rad...
Bravo odlicno izgleda ovako izguljen  0:)

Za Lansere,jesi li razmisljao o medicinskim iglama 1.3mm to bi trebalo u razmeri da bude 80mm...
Kog su precnika bili ti lanseri ???
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Goran A.

#59
Kakve su to igle? Bas mi to odgovara!

@Sandman - Nisam hteo spru zato sto bi trebalo da busim 16 rupa a malo sam se umorio. Radije bih nesto gotovo, mislim da ce ove igle odgovarati.

@ Kerber - da nisu u pitanju cevi verovatno bih koristio cackalice, ima i onih finih plasticnih.