wild cats

Previous topic - Next topic

3EMYH

Evo cime se trenutno zanimam.
Nabavio sam sledeca 2 Italerijeva kita:




Makete se sastoje od nekih 10-ak delova i spajaju se za vece. Mada mi se svidja kako ispadaju na kraju (ako izuzmemo gusenice).
Evo kako trenutno izgledaju.









Jos nista na njima nije radjeno, moram da popravim par fleka nastalih prilikom 'zagusenja AB-a.
A razmisljao sam i da probam da odradim neki zimski wash.

PELE

Wow, bas su mocni!

Nakon ovoga, moram i ja da uradim par komada... ;D

Jedva cekam nastavak!



Pozz

Hawkeye

Bravo majstore i ja sam dobio inspiraciju kako da uradim moje tenkice.

'Уживај младићу за младости своје!'

Messerschmitt

У одлично!Какве си декале добио за њих?Које шеме фарбања још има?Био би фазон да су из исте дивизије...
Можда са требао само мало више да их запрљаш...


3EMYH

To je jedini problem sto nema dekala niti seme farbanja. Sve je ispalo iz glave, a dekale ako ne uspem da nadjem u steku, ici ce bez njih.
A sto se tice prljanja to tek sledi, mislio sam da vezbam winter wash na njima. I blatnjavljenje. I ko zna, mozda mi jos nesto padne na pamet. :)

3EMYH

Danas sam se igrao sa winter washom. Evo kako izgleda tigric kada posadu iznenadi ruska zima pa ga zamazu na terenu kako stignu.







Ovo mi je prvi wash ovoga tipa. Radio sam ga tako sto sam usitnio skolsku kredu i pomesao je sa deterdzentom za sudove i vodom.

Messerschmitt

Ау супер је!Видим ипак си дошао до неких декала... Супер! ;)
Јел можеш мало детаљније да опишеш коко си радио wash?

3EMYH

Prvo sam narendao skolsku kredu  i stavio u nju kap dve deterdzenta za sudove. Sve to razredio sa par kapi vode. Ja sam pravio da bude malo gusca od mleka. I onda sa cetkicom (duzina dlake 3-4 mm) samo mackao po tenku. Kad se osusi dobijes ovako nesto kao i ja. :)

Messerschmitt

Ок,а да ли си касније скидао вишак креде?Јеси предходни лакирао тенк?

много добро изгледа,а ја сам баш пре наки дан радио једну зимску шему и нисам баш задовољан...    уосталом икачићу слике па ћета видети... :(

3EMYH

Jesam ga prethodno prelakirao prontom i ostavio da se osusi preko noci, a visak nisam skidao mada se trenutno skida lako sa stapicem za usi dok ga ne predjem lakom.

Messerschmitt

Уф ала си брз... ;D

А шта мислиш да ли би се и прљање могло урадити на исти напин само са кредама у боји?
Да ли је глатка површина када нанесес ту мешавину или је храпава?

3EMYH

Mislim da bi moglo i blato da se napravi, stavis malo gusce i mislim da bi ispalo ok. Probacu veceras kad dodjem sa posla, pa ti javlja i kacim slike ako bude gotov.

Messerschmitt

Ок,нема проблема...

zamorano

Izgledaju stvarno interesantno! Koja je cena ovih tenkića, pretpostavljam da je uporediva sa "pravim" maketama u 1:72?

3EMYH

Cini mi se da su bili manje od 5-6 funti. Ja ih uzeo da mogu na njima da se vezbam. :)