J-37 viggen 1:72 heller

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

ovo je moja sledeca restauracija.zivce sam obnovio sa onaj mali uh-1h huey,i vreme je da dovrsim ovu maketu.ovu maketu sam radio jos u 8mi razred osnovne skole i zao mi je da je bacim u kantu.urezao sam panele i ismirglao celu maketu.kokpit cu da detaljiram ovih dana.....



Sandman

e ovo sam chekao!!  >:D

nemoj da budesh nestrpljiv kod ove makete kad budesh radio kamuflazu!  D:)

samo lagano i korak po korak - greota da ne odradish onu kammo kako treba ;)

ako te ne mrzi okachi nam slike maskiranja pre nego krenesh prskanje ;)

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 19-01-2009, 18:54:16
e ovo sam chekao!!  >:D

nemoj da budesh nestrpljiv kod ove makete kad budesh radio kamuflazu!  D:)

samo lagano i korak po korak - greota da ne odradish onu kammo kako treba ;)

ako te ne mrzi okachi nam slike maskiranja pre nego krenesh prskanje ;)


odlucio sam da sve poslikam i da sve odradim sa strplenje koje nije moja jaca strana :D ali kad privrsim kokpit i prontovam providne delove krecem sa maskiranje.da ne mozda iams ideju oko boje?narocito ona tan/pesok boja me muci.

p.s. ako nije frka promeni mi naslov jer sam pisao u brzanje 73 umsto 37

Goran A.

Gornje boje: Matt Black, Dark Tan - Humbrol 118, Dark Green - Humbrol 114, Light Green - Humbrol 226
Donja boja: Medium Grey - Humbrol 106.

dragan_mig31

Quote from: AG02 on 19-01-2009, 20:39:11
Gornje boje: Matt Black, Dark Tan - Humbrol 118, Dark Green - Humbrol 114, Light Green - Humbrol 226
Donja boja: Medium Grey - Humbrol 106.


ne izgleda mi crna ta gornja boja.nekako kao da je izmdju crne i tamno zelene.....

Kerber

Probaj je sa crno-zelenom, RLM70, ili HU 90...

Goran A.


Sandman


dragan_mig31

nocas sam napravio kokpit.malo samoizgradnje i odma izgleda zauzeto.sledeco je da napravi hud,da postavim canopy i da napravim pitocev.




GBU-10

Sve pohvale prijatelju za restauraciju,pogotovo
sto radis oldtime mlaznjake koji su mi posebno dragi
jer su ucestvovali na mnogim frontovima za razliku od
od naprimer Raptora koji sumnjam da ce imati priliku nesto da obori.

dragan_mig31

prednje staklo nije htelo da pase pa morao sam da kasapim plastiku i da ubacujem stiren + kit.sad kad se osusi ovaj revell kit ( ne valja uopste ) ide na smirglanje.jos malo moram da doradim pa ide na farbanje.



Goran A.


drakii

Dragane, nabavi Tamiya kit, lako se radi, Revell - ov nije bas toliko los, ali je "suv" i trazi malo vise prakse, inace samo napred, ali je restauracija trostruki posao, upecao sam se i ja sa nekim krsevima koje sam radio pre tridesetak godina,pozdrav

dragan_mig31

evo ga sa neku vrstu TAN boje.ovo sam smesao nabrzinu za 2 sekunde.nema frke jer cu da fejdam kasnije kad se osusi.nakon ovo ide maskiranje......




dragan_mig31

danas 3 sati sam imao slobodne i uspeo sam da izmaskiram polja gde treba da je tan boja i da nanesem medium green.


pre



posle