P-47D "domaci" Academy 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Ovo ce biti "domaci" P-47D. Nisam se jos odlucio za semu ali verovatno ce biti kamuflazni. Maketa je Akademijev P-47 koji je sasvim solidan. Dolazi cak i sa otvorenim mitraljezima ali je potrebno dodati jos par detalja kako bi sve to izgledalo verno.

Kabina kao i sklapanje makete
 

Prajmer sa preshading-om.


Danas sam farbao svetlo plavu odozdo. Mesavina Humborla 47 i bele kako bih dobio potrebnu nijansu. Sutra postavljam slike i tog dela.


Dada

To se cekalo :) Veeeliki Jug :) To je prava mrcina od makete, ne sumnjam da ce pasti jos koja dorada :)

djnik

Hvala ti sto si me podsetio za onaj fin.To cu uraditi od stirena.

Sandman

josh jedna domaca zverka iz tvoje kuhinje znachi :D super super... samo guraj ;)

djnik

Juce sam postavio fin od stirena sa gornje strane trupa. Danas cu da ga ismirglam i prefarbam prajmerom pa nastavljam sa kamuflazom.

djnik

#5
Jos malo pa gotovo. Kao sto vidite postavio sam fin od stirena, zavrsio farbanje, dekale i premazao maketu jos jednim slojem Future-a. Danas ili sutra sledi mat lak pa potom weathering. Znam da je ovaj avion trenutno u muzeju u Zagrebu ali ja cu ga raditi sbb kbb kao da je bio u upotrebi. Od dodataka trebam jedino da dodam cev za hidrauliku na stajnom trapu, verovatno  zicice na motoru kao i ecovane pojaseve u kabini. Kapotaz motora jos uvek nije zalepljen, da vas ne buni zasto prelaz kamuflaze sa trupa na kapotaz nije jednak.


Poseidon

Ja radim istu mašinu ali u 1/32...reci mi koje boje si koristio za kamuflažu??

djnik

Koristio sam MM Dark Green (nisam kod kuce pa ne znam tacan broj) kao i Humbrolovu Sivu (pise na LH uputsvu). Sivu sam morao bas dosta da posvetlim belom bojom jer je boja iz kantice suvise tamna.

Kerber

Bice ovo jos jedan lepotan na MK, i sire...do daleke nam Amerike  ;)
Dopada mi se. Samo cepaj !

medico

jako lepo ! pedantan rad , jedino me buni , jer proverih slike iz ZG muzeja zasto ostri prelazi pogotovo sto je 1/48 ...

djnik

Medico nisam ga bas radio kao onaj iz ZG posto LH uputstva nisu bas najtacnija tako da je negde izmedju. Sto se tice ostrih prelaza ne znam zasto sam se odlucio za tu opciju, jednostavno sam jedno vece krenuo da maskiram maketu i tu se zavrsilo :)

djos & filip

Lepo je ispao do sada.
Komentar za ostre prelaze po meni stoji , kao i opravdanje   :naughty

Bice sjajna masina kad je dovrsis. Cekamo krajnji rezultat

Pozdrav od "nas"

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......