MiG-21PFM North Vietnam Air Force

Previous topic - Next topic

Goran A.

Imas nekoliko komada koje su ti pobegle, zagituj pa ponovo. Nek ti orijentir bude panel linija. To su djus kopce i nisi uopste trebao da ih busis jer su ravne, velike i nisu upustene.

PELE

Quote from: AG02 on 11-02-2009, 21:05:15
Imas nekoliko komada koje su ti pobegle, zagituj pa ponovo.

Heh, zanimljivo je to kako slika otkrije neke greske, koje se u prirodi uopste ne vide.

Nemam nameru da gitujem, pa da busim ponovo, ne vidi se golim okom. ;)

Meni se svidja ovako kako je. Kada ofarbam maketu, super ce izgledati (nadam se  0:))



Pozz

I da, zavrsio sam celu desnu stranu..........oci mi ispadose.... :D

PELE

Pozz

Uskoro cu zavrsiti kamuflazu, pa slede slike, da ne mislite da se kod mene sve zapocinje a da se nista ne zavrsava... ::) ;D

Nemsy_29

Bravo Pele...jedva cekam kamuflazu  ;D

zamorano

Hehe, sa ovim rupama izgleda kao da ga je izbušio neki F-4 ;D... Zezam se, dobar je, kad dođe šarena kamuflaža preko toga verovatno se neće mnogo ni videti... Aj' lagano pa da vidimo i tu kamuflažu, to je glavna fora.

PELE

@zamorano : Hehe, bice bice.... ;D, jos lepim neke sitne delove.


Pozz

PELE

Zaboravio sam da vam kazem da je onaj PFM sa nitima/zakovicama ostavljen sa strane, jer mi je potrebno dosta vremena da sredim maketu. Dakle, ovo je druga. :)

Posto mi ljudi govore da sve zapocinjem a da nista ne zavrsavam, malo sam se posvetio maketama. Nasao sam neke prave slike ove kamuflaze u crno-beloj varijanti, to su jedine... Gledajuci na drugim forumima, vijetnamske PFM-ove su farbali sa malo tamnijom zelenom. Ja sam takodje ofarbao u zelenu (akrilnu) koju sam malo mixovao sa ostalim bojama.

Da ne duzim, evo nekoliko slika...

Ovako je sve pocelo :



...zatim...

I na kraju...





Jos par sitnica da popravim i gotovo. Sledi gloss lak, dekali, wash....

Zadovoljan sam kako je ispalo. Po prvi put radim Blutack-om..... ;D

Sledece slike bice za koji dan, ali u "Zavrsenim maketama"..... ;)



Pozzz

sezan

Lepo si ga uradio!Super izgleda!Ajde zavrsavaj!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

stefa


sha

Ekstra matori, dobar je skroz share si mu odradio :super. cool

oddball

Супер је камуфлажа, скроз лудачка! Овај је уникат овде на форуму  :super
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

dragan_mig31

kao sto sam ti vec rekao.prelaz mora biti jako meksi a zelena boja ti je totalno off.euro green je nato standard a severni vijetnam sigurno nije isao po te standarde.inace nemoj da me pogresno shvatis ofarbao si je fenomenalno...

Suhoj


PELE

Ajd jos jedan post-reply pred zavrsetak...... :P




Uradjen wash, ostaje jos da malo obrisem wash na nekim mestima i da zalepim male stabilizatore na krilima...



Pozzz ;)

Bojan Ue

E to sam cekao da vidim, odlicno je ispala kamuflaza  :bravo