JRV MiG29UB

Previous topic - Next topic

Dada

Heh, bilo se kuci malo duze...
Secate se onog Italeri dvoseda... Prica pocinje ovde...
Pokusaj ubacivanja dva rezinska kokpita od jednoseda u dvoseda... Naravno uspelo je uz odredjene korekcije u drugoj kabini sto se tice kontrolne table...

O kokpitu u nekom od narednih postova...
Spoj polutki na nosu je bio odvratan a i moralo se ubaciti tanko parce plastike da se dobije odgovarajuci precnik...
Posto ce u maketu biti ulozeno dosta rezina i jos kojekakvih sitnica, bilo mi zao da ostavim originalne panele. Koji su totalno omaseni. Za par minuta sam skuckao skurajber i ono cudo za lupanje nitni i napred...
Alatljike :D

Nozic je okaljen u ulju, zato mu je crn vrh...
Proba "na suvaka"

Razmeravanje i krojenje linija spram crteza...


Ni krilca nisu bolje prosla:

Nastavak reckanja i zezancije, a kasnije probna farba po ko zna koji put da se sve proveri...


Greske u reckanju panela ili nitovanju ce biti ispravljene, ako vec nisu zagitovane...
Dodavanje ojacanja na trupu:

Ta ojacanja su dosta tesko uocljiva na pravim masinama, ili ja do sada nisam obracao paznju... Imaju ih i jednosedi i dvosedi(kako koji)...
Izvor ABG forum

Ponistavanje nepostojecih panela ispod kabine:

Jos malo nitovanja i reckanja za promenu :D

Ako sve ispadne kako treba, onda ce biti ofarban kao JRV (SFRJ) 302, dvosed kji je unisten na zemlji od strane NATO-a '99.godine...
Izvor ABG Forum:

Eto malo Vas udavih...

airbamby

Lepo Dalibore Lepo  0:) 0:) 0:)
Bice ovo jedan odlican rad...
Svidja mi se inventivnost za alatke a sve pohvale i za istrazivanje koje si radio za izradu makete.
Bice ovo siguran sam prava maketa po svojoj definiciji  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Goran A.

Studiozno! Nadam se da ce ti uspeti sve sto si zamislio!

dragan_mig31

uuu zakon.jedva cekam da vidim kak oce da bude dalje.imam jedan i ja da radim ali moj nije italeri nego heller...

Boki

Ovo obećava da bude odlična maketa. Samo napred.
I svaka čast za ekspresno sdelane alatke. Jako su korisne u ovakvim slučajevima.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

zamorano

Joj, nemoj to da mi radiš, baš sam lepo smislio da stavim malo eceraja u mog Italerija i da bude savršen ;D.

Ništa, moram sad da skupljam fore ;)

medico

bravo deckonja ! kako si sklepao riveter , tj nije mi jasno na chemu se drzi osovina zupchanika !?

Dada

#7
Super lepak chiko :)
To je samo privremeno dok ne sredim lepo... Nasao sam lepu ruckicu, ali me mrzelo da se smrzavam, kuci u radionici nemem grejanje...
Sada pitanjce... Da li neko ima slicica ove 302ke? Ja imam par sa Zemunika (valjda) i to je to... Zanima me fotka odozgo... Nesto ne verujem bas mnogo Lift Here uputstvu za barvanje...

topalovicdj

Veruj,Suba nije neznanac
pozdrav Djordje

Suhoj

Ove nitne su zakoooooN!!!!

Dada

Quote from: topalovicdj on 06-02-2009, 19:43:19
Veruj,Suba nije neznanac
pozdrav Djordje
Verujem ja, ali ipak volim da proverim. I najboljima se nekada potkrade greska... Kada vec toliko smaram i vas i sebe sa ovim, da bar bude farbanje ok :)

alaleksic

Samo napred Dalibore,ovo bas super izgleda...

Dada

Mrezice su mi potrebne za ovako nesto...

Postoje slicne mrezice i iza skrga, takodje 3 otvora...

Goran A.

Mislim da uopste ne bi trebalo to da radis, u razmeri je to jako, jako sitno i ne moze da se vidi, izgubices vreme. Cak i na velikim uvecanjima to se vidi samo kao nijansirana povrsina. Malo ih zatamni ili otvori klapne i resio si problem

Dada

Ma lud sam ja, moram to da probam :) Ne zurim nigde sa ovim i ne racunam vreme...