JRV MiG29UB

Previous topic - Next topic

Sandman

evo ti josh jedna slika UB iz perioda kad je tek stigao kod nas - bez ikakvih oznaka na sebi!



poshto nemam skener, fotografisao sam ti sliku iz chasopisa Aeroplan br.2/95 (ova fotka je inache iz kolekcije Milana Micevskog)

Dada

#31
Hvala Vam svima na trudu i pomoci :)
Motori su pristigli od gospodina Liksa, mogu reci da sam odusevljen kvalitetom...
Evo pre slika makete nekloliko fotkizzza motora :)


Minorna razlika izmedju rezinskog i standardnog izduva iz kutije...
Sada mali nastavak...
Nisu mi se svdela ona ulubljenja (utvrdjeno, nisu ojacanja vec se pleh ulubio preko nosecih profila), pa sam sastrugao git i zalepio isecke od plastike (casha od jogurta), pa onda te straftice dodatno zaoblio po ivicama...

Ovde se vidi struktura o kojoj sam naklapao:

Zatim sklapanje motora, a posto nemam eceraja koji stoji na kraju masine, pre mlaznice, onda sam nesto uradio u samogradnji... Nije nista posebno, ali opet bolje nego da sam ostavio golu turbinu... Valjda?! :D


U unutrasnjosti mlaznjaka se vidi prasina od seckanja i smirglanja... Svi delovi su pre farbanja oprani i ocisceni... Inace motori su samo na suvo uglavljeni, treba jos da se doradi ivica pre njih...
Usisnici namontirani:

Bice jos natezanja sa njima...
Na kraju krilca:

Do nastavka radova,
POz!


dragan_mig31

care :) svaka cast,jedva cekam da vidim kako ce da bude na kraju....

Boki

Auuu, svaka čast, tata_medo. Kako si krenuo, još će da poleti. (Da ne kažem dvaput. ;) :D )

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

#34
Hvala ekipo :)
@ Boki: masina je danas imala svoj probni let... I prezivela je :D Kazu i pad je let :)
Evo ga jos jedan maleni progres...
Usisnici ushtimovani, jos malo ce da bude zuljanja i gita...

Stajni trapovi pomereni za 3mm ka repu, dok je klip hidraulike koji otvara nogu ostao na svom polozaju da bi se dobio izgled kao na pravom avionu...
Na narednih par slicica cete videti razliku izmedju polozaja koji je dat na maketi i polozaja koji bi trebalo da bude ok spram pravog aviona...
Original:

Razlika (rahitican :) )


Obe pomerene:

Trap nije ulepljen... Treba da se nakaci jos nesto vodova po njemu, a i da se srede greske sa livenja...
To je to za sada... Ujutro prvim busom stizem nazad za Bgd. Znaci radovi ce opet stati na neko vreme...
Fala na citanju,
POz!

Goran A.

Stvarno si zagriz'o. Kad ce farbanje?

Dada

Joj ne znadem... To mi je slaba tacka... Ima jos mnogo da se priprema povrsina do farbanjca... Planiram da za par meseci bude gotov :) Necu da zurim...

Dada

#37
Zaboravih da imam i tockice za avion... Necu naklapati, evo samo slike neka pokazu koliko su u Italeriju omasili dimenzije:

Dada

Nije mnogo, ali doradjene su one izbocine na ledjima, pa pogitovani razmaci izmedju njih... Krilca ponovo sa popunjenim linijama, uskoro ocekujem pravi skrajber, pa da se to vec uradi kako treba... Sada sam opet u Bgd-u jedno vreme, pa istrazujem da li je stvarno na desnom boku hrbata bila ona prechaga sto postoji na maketi... Na nekim fotkama je ima, na nekim nema...
Prva fotka je jako mutna, ali se vidi ono sto treba... Izgitovan duzni spoj vertikalaca.

Dosta od mene :P :)

Goran A.

Ajmo dalje, blizi se vreme za farbanje.

Dada

Nista ne moze da me izvede iz takta, kao jedan posao koji moram da radim po peti put :P
Na kraju sam uzeo i sve panele koji ne odgovaraju pregitovao i to zalio gitom :)
Zatim jedno vece kada je bilo vremena, osmirglao krilce za probu, nabacio onaj Tamija prajmer, istcrtao sta treba da se recka i uhvatio se skrajbera...

Bice jos dosta posla, ali vidi se neka ziza na kraju tunela :)
To su glavni paneli koji se vide na krilu... sada idu deklice, pa oni (k)ruzni otvori, Sve u svemu mnogo ide brze kada ovako idem od nule nego da se natezem sa starim panelima...

alaleksic

verujemo mi  tebe mozes ti to da privedes kraju...

drakii

Cur desperatis, nihil aeropatus vincit ! tja, mix, latino grko srbo tropologije, ne daj se, samo napred, mozes ti to, pozdrav   :pilot

dragan_mig31

uf bice ovo opaka maketa na kraju :)