Ladjevci 2.08.2009. Dan vazduhoplovstva

Previous topic - Next topic

Milan18111

Na Ladjevcima je povodom Dana avijacije 2.8.2009 odrzan TT zbor vazduhoplova 98.lb puka.
Nazalost bez letacog programa ali je i sama izlozba bila dobar povod da se tako nesto ne propusti.
Na stajanci su bili, jedan Orao iz 353.i.a.e ,Orao i Galeb iz 241.l.b.a.e "Tigrovi" i Gazela SA-341 iz 714.p.o.h.e.
Malo kasnim sa topikom ,iz objektivnih razloga,ali se nadam da vam to ne smeta




ubermagog

fino, malo sređuju i održavaju tehniku, za pohvalu (bar je sve pod krovom, pa neće više sve da truli i propada na otvorenom :)

Samo nije za pohvalu što stavljaju tako bez reda te prevelike tigrove glave, neozbiljno izgledaju a i nisu svi na istom mestu (malo beže gore-dole) - trebalo je da se to malo smanji i stilizuje kao neki grb ili bedž.

Sa druge strane koliko sam upoznat trenutno se 'furaju' neki vizuelno veoma neupečatljivi amblemi za jedinice tako da je moje nazadovoljstvo nepotrebno :(
Velika je šteta i propuštena šansa što se nije istrajalo na predlozima i idejama onog majora Vojne Policije, to je sve bilo veoma dobro i ozbiljno.

Milan18111

@Airsuba
Situacija je mnogo bolja nego proteklih godina.Vise se leti,mada jos uvek nedovoljno ali se svi nadaju da ce se i to prevazici.
Kao sto se i vidi na fotkama, dosta letelica ceka remont,volje ima na pretek ali mi se cini da drzava ne cini dovoljno
da se takvo stanje promeni.
Sto se tice amblema i ja smatram da bi trebalo ,u najmanju ruku, da se restilizuju i da se oznacavanje vazduhoplova dovede u red.

nebkv

#3
Par fotografija i od mene



Nedavno se u "stroj" vratio i 23730 sa gornje fotografije.Hangar jeste prostran,ali bi bilo lepo dovrsiti i drugu polovinu,ako nista drugo delovao bi skladnije.Meni se u sustini oznacavanje letelica 241lbae dopada.Razlog variranja pozicije "tigra" na nosu aviona,kao i nijansi boja je jednostavan.Avioni nisu oznacavani u jednom mahu,vec parcijalno tokom zadnjih desetak godina.

U lokalnim novinama jedino se moze procitati nakanadno izvestaj sa svecanosti,ali vrlo retko najava.Kada je u pitanju otvoren dan,bez letackog programa za dogadjaj se moze saznati neposredno pre svecanosti na lokalnoj-lokalnim tv stanicama,ili od nekoga ko radi na aerodromu,ali i tu je u pitanju uzi krug ljudi.Vecina zaposlenih po pitanju "sta,kad i kako" je u toku taj dan,a nekada ni tada :(

Miljan

Za rasklopljenog J-22 u hangaru bi rekao da je 25121.

Milan18111

Jeste Miljane ,Orao je 25121, a G-4 je 23730.