hurricane mk IIc novj 1/48

Previous topic - Next topic

tenk

evo da me bamby nekritikuje sto neslikam   ;D  elem maketa hasegava hurricane mk IId,srecom prilikom izrade kalupa za ovu maketu u hasegavi su se vodili mislju da naprave univerzalni kalup za nekoliko verzija ovog lovca tako da pored delova za IId ima potrebnih delova i za IId(koju su i imali u 351 sqn i koristili ga za obuku a u borbena dejstva su krenuli na mk IV r.p) a i za mkIV r.p.na zalost nisu dati svi delovi(verovatno su u tom trenutku odustali od te namere )ali za varijantu koja nam treba dorade su minorne,treba napraviti par topova(bice od med.igala i zice,uskoro slike  ) i na poklopcima topova uraditi ispupcenja od sprua i to je to!sto se tice same makete,ona je klasicna hasegava,precizna bogata i savrseno odlivena,tako da i maketar pocetnik moze da u kutiju sipa lepak i boje promucka i eto je gotova!u sklapanju trupa je jedino malo bilo gitovanja "teskom artiljerijom "na poklopcu motora,nakon meni omrzenog posla ,smirglanja i poliranja urezani su paneli i popravljene nitne koje su stradale,trenutno su krila u radu i idemo dalje...

  izrada poklopaca za topove od sprua

  slika kutije

  poklopci topova na mkIIc

  vodjice topova za mkIIc

trup u radu...

krila u radu...

krila u radu...


kabina...

www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Sandman

zanimljiv detalj u samogradnji ;)

medico

vidim bice dobar !. odlicna ideja za guke na krilima !

Boki

Biće ovo odličan Hari. Svaka čast na ideji za poklopce. Odličan štos. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

drakii

Samo napred, i sa idejama za upotpunjavanje detalja, ponesi ga 8. septembra u Nish, pozdrav

gasha

Bash sam se pitao sta je sa tobom, u pravu je Bambi. Vidim da ce u Nisu biti dobre konkurencije medju domacim vazduhoplovima.

oddball

Лепо си кренуо, добра идеја са ћошком спруа. Зашто не пребациш пројекат у кампању "Партизанска ескадрила"?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

tenk

#8
evo nastavka radova!sklopljena krila,napravljene guke na poklopcima topova(treba da se jos ispoliraju!)izgitovani spojevi krila i trupa i sve osmirglano!vouks filter je pravio veeelike probleme da se uklopi pa je to trajalo i trajalo i smirgle kostalo,a bogami i ociju :o   malo sam doradio poklopce stajnog trapa ubacivanjem kocionog sistema u vidu licnaste zice i za kraj...ko kaze da se od icm-ovog spita nemoze iskoristiti vrh krila za LF. i napraviti nosac bombi za harikena?  ;D














www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)