Leteca bomba Northrop Jb-10 hajspid samogradnja

Previous topic - Next topic

Goran A.

Juce sam poceo sa gradnjom ove makete, na slikama mozete videti o cemu se radi. Leteca bomba koju su poceli razvijati 1944 i nije im nesto islo od ruke. U ovoj verziji se nalazi Fordov nabojnomlazni motor. Letela desetak puta a na kraju rata se odustalo od projekta.








Kerber

Opet samograditeljstvo !
Bravo za ideju i trud !
Nadam se lepom projektu

Warhawk

He he, egzotike nikad dosta. Samo napred!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Goran A.

Grubi radovi. Stavio sam malo vise gita da ne bih morao vise puta da nanosim a i panel linija jos uvek nema. Graviranja nece biti mnogo. Uradicu i sine po kojima se ovo zatrcavalo zajedno sa busterima (ima ih 5 komada). Tu ce biti i "ignisn fjuz" koji se vidi iza vertikalca. Nema tu mnogo posla, ocekujem zavrsetak za dva, mozda tri dana.


Dada

Hehe, dodas mu ispod sediste i dobijes motornog zmajceka.... Ali sa pravim motorom :D
Fino, fino... Vidim neko se navukao na saogradnju :)

Goran A.

Ovo sto radim izgledalo je nekada ovako a posle dobilo turbomlazne motore i to dva komada. TMM se nisu pokazali kako valja pa se preslo na ove druge.


menestenasli

egzotika u samogradnji, nema nista bolje od toga!

Profa

Ti si... pa ti nisi normalan!! :o :o :o
Prvo 'no, pa sad 'vo... Jel' imaš ti neku maketu u šteku, da ne rezbariš ??? Ako treba će žrtvujem (0:) ::)), samo da ti spasem prste skalpela ;) :D ;D
Svaka čast na ideji, a i na izvjedbi, pratimo nastavak :D
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

@ Profa - Ima koliko 'oces u steku ali mi je nekako ovo sladje. Biram malo lakse stvari, ovo je u stvari koliko da ne ispadnem iz stosa.

Goran A.

Uradjeno je sve osim pito-cevi i antene. Ostaje da se smirgla i izgraviraju paneli. Kad to bude gotovo na redu je rampa.






Goran A.

Postavio sam bustere, trebalo bi jos da doradim izduv na srednjem. Dogitovao sam neke ogrebotine, spustio krilca i ima jos par uradjenih detalja. Mislio sam da radim sine ali cu maketu staviti na postolje. Jos malo smirglanja i moze na farbanje.