Bf-109 G-2 konverzija 1/72

Previous topic - Next topic

Goran A.

Kao sto vidite u pitanju je poznata Italerijeva maketa Bf-109 F-2/4 koju cu konvertovati u G-2 varijantu. Nedostaci ove makete su mi donekle bili poznati ali zahvaljujuci kolegama sa foruma odmah sam informisan o detaljima te vrste. Obzirom na cenu makete koja prilicno mala nije ni za ocekivati da bude bas sve potaman. U glavnom su u pitanju elisa, tockovi razmak stajnog trapa, spiner i panelizacija. Zakljucio sam da uz malo truda moze ispasti relativno dobro pogotovo sto mi je italeri vec u startu olaksao izvodjenje konverzije. U kutiji je opciono dat vetrobran i siri nosni hladnjak tipican za G verzije. Tockovi su stigli pravo iz Nisa zahvaljujuci g. Kerberu. Da ova Italerijeva maketa uz cak i manje izmene moze da izgleda sasvim pristojno, mozete da se uverite na fotografijama makete mog prijatelja i kolege Dragana Katica iz Rume. Jedino sto je menjao na maketi je podesavanje razmaka stajnog trapa, ponovno urezivanje linija okvira i naravno Propagtimovi dekali.

















Ono sto imam nameru da uradim je otvaranje poklopca motora i secenje svih mlatarajucih povrsina na avionu. Elisu cu promeniti kao i tockove, urezacu nedostajucu liniju jednog od okvira i eventualno dodati jos neku. Postavicu stajni trap na svoje mesto. Ostalo ce ostati kao sto je dato u kutiji.

Kerber

Oderi  mu one 2 "stifne' kod repa...G to nema.

Srecno sa konverzijom !